Connect with us

Published

on

Najpopularniejszym językiem na rynku pracy w Polsce wydaje się być obecnie niemiecki. Z kolei najpowszechniej na świecie ludzie uczą się angielskiego. Jednak to język hiszpański zyskuje najbardziej i jest jednym z języków, którym mówi większość ludności świata (głównie przez tereny Ameryki Południowej oraz Meksyk). Dlatego język hiszpański może przydać się nie tylko podczas wakacji.

 

Po co uczyć się języków?

Nauka języków jest bardzo potrzebna. Stymuluje rozwój naszego mózgu i zapewnia jam jego dłuższą żywotność oraz zwiększa jego możliwości. Co zaś się tyczy rzeczy całkiem pragmatycznych, to języki pozwalają znaleźć lepszą pracę. Język angielski jest dziś normą, dlatego na rynku pracy przewagę mają te osoby, które znają dodatkowe języki.

Czemu akurat hiszpański?

Język hiszpański nie pochodzi z grupy germańskiej, dlatego jest bardziej uniwersalnym dodatkiem do języka angielskiego, czego nie można powiedzieć o języku niemieckim, który pochodzi z tej samej grupy. Z kolei wśród języków ze swojej grupy – romańskiej – tylko francuski dorównywać mu może wagą. Jednak zdecydowanie więcej osób mówi po hiszpańsku, hiszpańskie firmy skłaniają się także do inwestowania w Polsce, dlatego znajomość tego języka otwiera dla pracodawcy rynki nie tylko w Hiszpanii, ale także w Ameryce Łacińskiej. To zaś sprawia, że iberyści są cenni i cenieni.

Także dla rozrywki

Język hiszpański jest też dziś modny w przestrzeni rozrywkowej. Zewsząd zalewa nas twórczość hiszpańskich piosenkarzy, a tłumaczenia piosenek są dziś modne. Dlatego hispaniści mogą wykorzystywać swoje znajomości jeszcze w dodatkowy sposób. Podobnie jest podczas wakacji, gdyż kierunki iberyjskie są zdecydowanie często oblegane przez turystów. Dzięki znajomości języka możemy podróżować bez przeszkód.

Nauka języka nigdy nie jest czasem straconym. Jeśli więc poszukujesz kursu z hiszpańskim w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, to z pewnością robisz dobry krok w stronę rozwoju, który Ci się opłaci.

Jeżeli chodzi o kurs hiszpańskiego Warszawa, Kraków czy Wrocław to miasta w których bez problemu można skorzystać z szerokiej oferty edukacyjnej. W mniejszych miastach także powstają szkoły językowe oferujące ciekawe zajęcia.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amelia
Amelia
4 lat temu

Właśnie też dlatego zapisałam się na kurs języka hiszpańskiego do szkoły Berlitz. Nauka sprawia mi dużo satysfakcji, a moim największym marzeniem jest pojechania na studia do Hiszpanii <3

Edukacja

Jak zostać dobrym liderem?

Published

on

Jak zostać dobrym liderem?

Pytanie o to, jak być dobrym liderem, zadawane jest już od starożytności, a odpowiedzi na nie obejmują każde możliwe spektrum światopoglądowe czy czysto pragmatyczne. Dla każdej tezy można znaleźć tezę przeciwną, bronioną w zasadzie z takim samym zacięciem, jak teza postawiona pierwotnie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI

Published

on

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI Produkty w naszych sklepach są gorszej jakości?. UOKiK porównał polskie i niemieckie produkty.Co dalej z badaniami UOKiK? Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym można znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Edukacja

Tusze do drukarek Brother

Published

on

Tusze do drukarek Brother

Wejdź na stronę www.dodrukarek.pl i zapoznaj się z najlepszą ofertą tonerów i tuszy do urządzeń marki Brother

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl