Edukacja Poradnik

Czy język hiszpański przydaje się w codziennym życiu?

Czy język hiszpański przydaje się w codziennym życiu?

Najpopularniejszym językiem na rynku pracy w Polsce wydaje się być obecnie niemiecki. Z kolei najpowszechniej na świecie ludzie uczą się angielskiego. Jednak to język hiszpański zyskuje najbardziej i jest jednym z języków, którym mówi większość ludności świata (głównie przez tereny Ameryki Południowej oraz Meksyk). Dlatego język hiszpański może przydać się nie tylko podczas wakacji.

 

Po co uczyć się języków?

Nauka języków jest bardzo potrzebna. Stymuluje rozwój naszego mózgu i zapewnia jam jego dłuższą żywotność oraz zwiększa jego możliwości. Co zaś się tyczy rzeczy całkiem pragmatycznych, to języki pozwalają znaleźć lepszą pracę. Język angielski jest dziś normą, dlatego na rynku pracy przewagę mają te osoby, które znają dodatkowe języki.

Czemu akurat hiszpański?

Język hiszpański nie pochodzi z grupy germańskiej, dlatego jest bardziej uniwersalnym dodatkiem do języka angielskiego, czego nie można powiedzieć o języku niemieckim, który pochodzi z tej samej grupy. Z kolei wśród języków ze swojej grupy – romańskiej – tylko francuski dorównywać mu może wagą. Jednak zdecydowanie więcej osób mówi po hiszpańsku, hiszpańskie firmy skłaniają się także do inwestowania w Polsce, dlatego znajomość tego języka otwiera dla pracodawcy rynki nie tylko w Hiszpanii, ale także w Ameryce Łacińskiej. To zaś sprawia, że iberyści są cenni i cenieni.

Także dla rozrywki

Język hiszpański jest też dziś modny w przestrzeni rozrywkowej. Zewsząd zalewa nas twórczość hiszpańskich piosenkarzy, a tłumaczenia piosenek są dziś modne. Dlatego hispaniści mogą wykorzystywać swoje znajomości jeszcze w dodatkowy sposób. Podobnie jest podczas wakacji, gdyż kierunki iberyjskie są zdecydowanie często oblegane przez turystów. Dzięki znajomości języka możemy podróżować bez przeszkód.

Nauka języka nigdy nie jest czasem straconym. Jeśli więc poszukujesz kursu z hiszpańskim w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, to z pewnością robisz dobry krok w stronę rozwoju, który Ci się opłaci.

Jeżeli chodzi o kurs hiszpańskiego Warszawa, Kraków czy Wrocław to miasta w których bez problemu można skorzystać z szerokiej oferty edukacyjnej. W mniejszych miastach także powstają szkoły językowe oferujące ciekawe zajęcia.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Amelia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amelia
Gość
Amelia

Właśnie też dlatego zapisałam się na kurs języka hiszpańskiego do szkoły Berlitz. Nauka sprawia mi dużo satysfakcji, a moim największym marzeniem jest pojechania na studia do Hiszpanii <3