Ciekawostki felietony

Jak zorganizować udane wesele?

Jak zorganizować udane wesele?

Coraz częściej ludzie decydują się zorganizować wesele w dosłownie kilka miesięcy, jednak w przeważającej większości o weselu zaczyna się myśleć już około półtora roku wcześniej. Tyle czasu potrzeba między innymi na to, by móc zarezerwować naprawdę doskonałą salę weselną. Te wyjątkowo atrakcyjne wizualnie są bowiem rozchwytywane niczym świeże bułeczki – jeżeli tylko zwolni się jakiś termin, od razu pojawiają się chętni. Chociaż organizacja wesela to naprawdę duże przedsięwzięcie, warto podejść do tego zadania z odrobiną luzu. Ten najważniejszy dzień w życiu ma być piękny, a nie totalnie stresujący, zaś same przygotowania mają umocnić parę narzeczeńską, a nie prowadzić do ciągłych kłótni.

 

Jak zorganizować udane wesele?
Trudno zorganizować udane wesele bez zrobienia naprawdę dobrego planu. Spraw do tak zwanego ogarnięcia jest naprawdę wiele, dobrze jest zatem wyznaczać sobie małe cele oraz tak zwane deadline’y. Tylko wtedy poszczególne etapy będzie realizowało się bez stresu o zbyt szybko uciekający czas. Jednym z pierwszych i najważniejszych wyborów jest znalezienie domu weselnego lub sali przyjęć. Warto postawić na miejsce wyglądające naprawdę elegancko, do lamusa przychodzą już bowiem prześlę wesela w remizach. Piękna sala weselna zrobi dobre wrażenie na gościach, nie trzeba będzie włożyć dużo wysiłku w jej dekorowanie. Warto wybierać sale jasne, przestronne, z dużą częścią do tańczenia. Zbyt ciasne sale, w których goście nie będą mieli przestrzeni do tego, by ruszyć w tany, mogą nie zachęcać do wstania od stolika. Jeżeli ślub planuje się na wiosnę lub lato, można pomyśleć o weselu w ogrodzie, w tak modnych ostatnio namiotach.

Wizualna oprawa wesela
Weselni goście liczą na wizualne wrażenia związane z oprawą wesela. Przyjęło się, że sala weselna jest dekorowana, aby przyjęcie było bardziej miłe dla oka. Kwiatowa oprawa wesela to zatem jedna z ważniejszych organizacyjnych spraw. Poza tym w ostatnich latach furorę robią atrakcje takie jak słodki stół, wiejski stół, a także fotobudki czy drink bar. Jeżeli pragnie się odrobinę rozpieścić swoich gości i urozmaicić wesele, zorganizowanie takich miejsc to naprawdę świetny pomysł. Słodkie stoły czy stoły biesiadne, odpowiednio zorganizowane i ,zaaranżowane wyglądają naprawdę doskonale.

Co podać gościom weselnym?
Przemyślane menu to kolejny bardzo ważny akcent ślubnych przygotowań. Jedzenie jest jednym z najczęściej komentowanych po każdym weselu, warto zatem zdecydować się na zorganizowanie przyjęcia w takiej restauracji, albo na zamówienie takiej firmy cateringowej, która gotuje naprawdę pysznie. Jeżeli wybiera się menu bardzo tradycyjne, co robi jeszcze spora część osób organizujących wesele, warto pomyśleć o tym, by było ono ładnie podane. Zanim zatem wybierze się miejsca, w którym wesele zostanie zorganizowane, warto dowiedzieć się, jaką zastawą stołową dysponuje organizator. Przyszli państwo młodzi mają prawo pytać nawet o takie szczegóły, bo to właśnie drobnostki wpływają na to, czy w ostatecznym rozrachunku wesele wyjdzie pięknie. W przypadku menu, ważne jest jednak nie tylko to by było ładnie, ale też by było smacznie. Jeżeli restauracja czy dom weselny oferują degustację menu, zdecydowanie warto skorzystać z tej opcji przed oficjalnym podjęciem decyzji, co poda się gościom.

 

Artykuł został przygotowany we współpracy z restauracjanadpotokiem.pl

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o