Connect with us

Published

on

Każdego roku pojawia się w mediach temat: „Najdziwniejsze zachowania podróżnych w samolotach”. Im większa ilość pasażerów korzysta z tego środka transportu, tym częściej zdarzają się nietypowe historie.

 

Na początek spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest przyczyną występowania dziwnych zachowań podróżnych. Najczęściej zdarzają się one osobom, które na pokładzie samolotu, lub przed podróżą przesadzą z alkoholem. Drugim, równie istotnym powodem bywa niewiedza i niedoświadczenie turystów, którzy po raz pierwszy w życiu korzystają z tego środka lokomocji. Do tego dochodzi jeszcze zwyczajne gapiostwo i roztargnienie, które przydarza się każdemu z nas.

Sporym problemem dla pasażerów bywa czasem zlokalizowanie na pokładzie samolotu toalety. Bywa to źródłem niesamowicie komicznych sytuacji, które są jednak źródłem sporych problemów i nieprzyjemności dla personelu pokładowego. Gdzie próbują poszukiwać toalety roztargnieni podróżni? Starają się zajrzeć w tym celu za każde napotkane drzwi, także te od szafy pokładowej, czy od kabiny pilotów. Pół biedy, jeśli obsługa zdąży zareagować w porę. W przeciwnym razie pojawia się konieczność dodatkowego sprzątania. Problemy z toaletą nie kończą się jednak w momencie jej znalezienia. Okazuje się bowiem, że nie każdy wie, w jaki sposób należy się w niej zachować. Choć może się to wydawać nierealne, to zdarzają się przypadki nasikania na zamkniętą deskę sedesową, lub wręcz załatwienia potrzeby fizjologicznej obok muszli klozetowej.

Innym przykładem dziwacznego zachowania na pokładzie samolotu są nieskrępowane amory podróżnych. I tu nieokiełznane instynkty wyzwala najczęściej alkohol. Warto przytoczyć w tym miejscu historię pewnej pary, która zdecydowała się podczas podróży na Ibizę na stosunek seksualny na oczach innych pasażerów i personelu pokładowego. Dodatkowego smaczku historii dodaje fakt, że mężczyzna przed zajściem pytał innych podróżnych, czy nie mogliby pożyczyć mu prezerwatywy. Cała akcja została nagrana przy użyciu telefonu komórkowego, a nagranie trafiło do sieci. Okazało się, że jego główny bohater był w drodze na własny wieczór kawalerski, a uwieczniona na filmie kobieta nie była jego narzeczoną.

Dziwne zachowania pasażerów w samolotach

Dziwne zachowania pasażerów w samolotach

Każdy, kto podróżuje samolotem jest świadomy tego, że zdarzają się problemy z wejściem na pokład samolotu. Nietypowym zachowaniem jest natomiast chęć opuszczenia go przez pasażera, zwłaszcza, jeśli ma to miejsce w trackie lotu. Zdarzyło się kiedyś, że jeden z podróżnych postanowił nagle wysiąść z samolotu znajdującego się na wysokości kilku tysięcy metrów, gdzieś na trasie łączącej Wietnam z Australią. Próbował on otworzyć wyjście awaryjne, krzycząc przy tym, że został podstępem zaciągnięty na pokład samolotu, będąc pod wpływem narkotyków. Dlaczego chciał wysiąść w trakcie lotu? Był on bowiem całkowicie przekonany o tym, że w miejscu lądowania czekają na niego płatni zabójcy. Jego zachowanie wywołało natychmiastową reakcję współpasażerów, którzy obezwładnili potencjalnego uciekiniera i przywiązali go do fotela. Tuż po lądowaniu nie trafił on w ręce morderców, ale pod troskliwą opiekę pracowników szpitala psychiatrycznego.

Dziwne zachowania pasażerów w samolotach

Dziwne zachowania pasażerów w samolotach

Niemal każdemu z nas zdarzyło się kiedyś gonić uciekający autobus, kiedy spóźniliśmy się na przystanek. Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych i podobnych zachowań można próbować również z samolotem. Parze młodych Włochów zdarzyło się kiedyś spóźnić na odprawę. Kiedy dotarli na lotnisko już dawno się ona skończyła i drzwi na hali odlotów zostały już zamknięte. Nieustraszeni podróżnicy siłą własnych mięśni nieco brutalnie je otworzyli, wtargnęli na płytę lotniska i sprintem zaczęli gonić kołujący już samolot. Zachowanie to mogło skończyć się tragedią. Na szczęście jedyną jego konsekwencją była dość wysoka kara grzywny dla pechowych spóźnialskich.

W rankingu dziwacznych zachowań pasażerów na pokładzie samolotu Polacy an pewno również znaleźli by swoje miejsce. Warto wspomnieć choćby o dwóch Góralach, którzy pobili się na pokładzie maszyny lecącej do Warszawy z Chicago. Ciupag wprawdzie nie mieli, ale i tak sytuacja była mocno nietypowa. Bójka była na tyle poważna, że zmusiła ona pilota do awaryjnego lądowania na Islandii, gdzie krewcy górale zakończyli swoje wojaże. Czasem nie pozostaje więc nic innego, jak tylko krzyczeć, co sił w płucach: „Panie pilocie, wariat w samolocie!”

Artykuł powstał we współpracy z Parking Modlin P7.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl