Connect with us

Published

on

Lampy do naświetlania zmian skórnych to inaczej lampy kwarcowe, wykorzystują one promienie UV do naświetlenia zmian skórnych. Medyczne lampy UV są nieszkodliwe a ich działanie, wręcz przeciwnie, bardzo dobrze wpływa na chorą skórę i jej chorobowe zmiany.

 

ZALETY PROMIENIOWANIA UV

Promieniowanie, które jest emitowane przez lampy medyczne wykazuje działanie bakteriobójcze, doskonale regeneruje naskórek, znacznie poprawia ukrwienie skóry i zmniejsza podatność skóry na infekcję. Seanse ogrzewania naskórka nie trwają długo, około kilka sekund, przez co jeszcze bardziej zabieg nie szkodzi zdrowiu.

W JAKICH PRZYPADKACH STOSUJE SIĘ MEDYCZNE LAMPY UV?

Promieniowanie UV, emitowane przez lampy, stosuje się przy naświetlaniu odleżyn oraz w czasie takich schorzeń dermatologicznych jak łuszczyca czy bielactwo.
Seanse lecznicze promieniowaniem UV bardzo często łączy się z terapią farmakologiczną. Zastosowanie odpowiednich fotouczulaczy potęguje działanie UV.

SKUTKI DZIAŁANIA PROMIENIOWANIA UV

Skutki promieniowania UV możemy podzielić na:
– nagłe i długotrwałe,
– pożądane i niepożądane czyli szkodliwe.

Nagle po naświetleniu może pojawić się rumień, zbyt mocna opalenizna, zgrubienie skóry w miejscu naświetlania lub zainicjowanie syntezy witaminy D w organizmie. Te objawy są przejściowe i po krótkim czasie powinny przejść same.
Skutki długotrwałe to:
– szybszy postęp starzenia się skóry,
– powstawanie zmian nowotworowych.
Promieniowanie lamp medycznych ma właściwości terapeutyczne, jednak seanse powinny odbywać się pod kontrolą specjalisty i nigdy nie trwać zbyt długo.

DLA KOGO DOBRE JEST PROMIENIOWANIE?

Odpowiednie dawki ustalane są indywidualnie dla każdej osoby, tak samo jak sam zabieg naświetlania. Pamiętać należy, że zabieg może okazać się nieodpowiedni dla każdego. W tym celu robi się wyniki badań, czyli odpowiednie próby rumieniowe. Podczas prób rumieniowych bierze się także pod uwagę wielkość powierzchni skóry, która ma być naświetlana oraz typ skóry. Przed promieniami UV, w czasie sesji, trzeba chronić inne części ciała, które nie wymagają naświetlenia oraz, przede wszystkim, oczy.

KTO NIE MOŻE BYĆ NAŚWIETLANY?

Przeciwwskazań do terapii naświetlania UV jest kilka, głównie terapia zabroniona jest osobom, które mają uczulenie na promienie UV.
Pacjenci chorzy na toczeń rumieniowaty, z ostrymi zmianami skórnymi, wysoką gorączką oraz ogromną wrażliwością skóry, nie powinni być naświetlani promieniami UV.

KIEDYŚ BARDZO POPULARNE

Medyczne lampy UV były kiedyś bardzo popularne, uważano, że dobre są na wszystko i leczą wiele skórnych schorzeń. Dzisiaj czasami lampy te uważa się za relikt przeszłości, chociaż są to opinie krzywdzące. Wraz z postępem, zasady działania lamp medycznych, też się zmieniły.
Promieniowanie emitowane przez lampy w dzisiejszych czasach jest mniejsza, a same lampy w swojej budowie mają wiele ochronnych filtrów.
Przy ogromnym rozwoju farmakologii, wiele schorzeń leczy się dzisiaj metodami farmakologicznymi. Powoduje to, że coraz rzadziej używa się lamp medycznych.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Febumed.com.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl