Connect with us

Published

on

Wraz z wiekiem, czy na skutek porodów naturalnych, może dojść do obniżenia narządów rodnych kobiety lub w zaawansowanym stadium nawet do wypadania macicy. Zburzenia statyki narządu rodnego to niestety bardzo częsta przypadłość, na którą cierpią zarówno kobiety po menopauzie, jak i w wieku rozrodczym. Tego typu schorzenia wymagają natychmiastowej konsultacji ginekologicznej w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.

 

Obniżenie narządów rodnych i wypadanie macicy – przyczyny i objawy

Mięśnie dna miednicy, tzw. mięśnie Kegla, odpowiadają za prawidłowe ułożenie macicy. Mięśnie te stanowią aparat podporowy narządów rodnych. Ich obniżenie lub wypadanie macicy jest spowodowane rozciągnięciem i zwiotczeniem mięśni Kegla na skutek menopauzy, ciąży lub porodu. Schorzenie to może też wstępować u kobiet, które dotychczas nie rodziły, jednak jest to zjawisko marginalne, uwarunkowane genetycznie.
Często pacjentki mogą nie wiedzieć, że dotyczy ich ta dolegliwość, ponieważ w najlżejszym stadium mogą nie występować żadne objawy. Dlatego też ważne są regularne wizyty kontrolne u ginekologa, ponieważ podczas rutynowych badań lekarz z łatwością może postawić odpowiednią diagnozę i przeprowadzić dalsze leczenie.
Pacjentki, które odczuwają pewne dolegliwości, najczęściej skarżą się na nietrzymanie moczu, bolesne stosunki seksualne, wrażenie obecności ciała obcego przy wejściu do pochwy, ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa, czy nacisk w miednicy. W niektórych przypadkach dochodzi do nawracających infekcji pęcherza moczowego, a nawet krwawienia z dróg rodnych.

Jaka terapia jest najbardziej skuteczna w leczeniu tych krępujących dolegliwości?

Leczenie zależy przede wszystkim od stanu zaawansowania choroby. Najcięższe przypadki wypadania macicy mogą być niestety leczone wyłącznie operacyjnie. Dlatego też nie warto krępować się i należy jak najszybciej skonsultować dolegliwości z ginekologiem – im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym większe szanse na całkowite wyleczenie, bez konieczności poddania się inwazyjnej operacji.
Najbardziej skuteczną, nieoperacyjną metodą leczenia jest terapia z zastosowaniem lasera Mona Lisa Touch. Jest to całkowicie bezpieczna metoda leczenia dolegliwości związanych z obniżeniem narządów rodnych, czy wysiłkowego nietrzymania moczu. Co ciekawe, laser Mona Lisa Touch może być także stosowany przy zabiegach estetycznych, do odmłodzeni i regeneracji kobiecych miejsc intymnych. Jest to zabieg bezbolesny, trwa krótko, a pacjentka w trakcie zabiegu odczuwa jedynie ciepło w miejscu zastosowania głowicy lasera.

Leczenie dolegliwości ginekologicznych oraz zabiegi ginekologii estetycznej z zastosowaniem lasera Mona Lisa Touch z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne. Przy niewielkich dolegliwościach wystarczy już jedna sesja, aby znów cieszyć się zdrowiem. Ceny zabiegów z zastosowaniem lasera nie są już zaporowe – wiele gabinetów ginekologicznych w kraju oferuje je w cenie nawet nieco ponad tysiąca złotych. Z pewnością jest to niewielka cena w zamian za dobre samopoczucie i zdrowie.

 

Artykuł powstał przy współpracy z DoktorGinekolog.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl