Jachting – hobby tylko dla bogaczy?

W stwierdzeniu, że jachting jest hobby tylko dla bogaczy nie ma zbyt wiele prawdy. Wystarczy spędzić trochę czasu w okolicach popularnych wśród żeglarzy miejsc. Jeziora mazurskie są świetnym terenem, gdzie można naocznie przekonać się, że osoby o różnej zasobności portfela znajdują odpowiednie jachty oraz sposób spędzania czasu w marinach, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, a jednocześnie pozwalają oddawać się pięknej pasji, jaką jest jachting.

 

Jak można obniżyć koszty urlopu na jachcie?

Firmy czarterujące jachty posiadają sporą ofertę łodzi żaglowych o różnej wielkości, klasie i poziomie wyposażenia. Oczywiście są bardzo dobrze wyposażone, wysokiej klasy jachty, które można śmiało nazwać pływającymi luksusowymi hotelami, jednak i dla mniej zasobnych pasjonatów żeglarstwa proponowane są łodzie mniejsze, które przez ich podstawowe wyposażenie są dużo tańsze. Skromniejsze jachty są i tak doskonałym miejscem noclegowym, dlatego można na nich spędzać zarówno aktywny czas żeglowania, jak i odpoczynku. Tego typu jachty nie posiadają części kuchennej, ale każda marina, do której dobija się na noc oferuje doskonale wyposażone toalety, prysznice oraz miejsca przeznaczone do mycia naczyń. Wybierając jacht z niższej półki cenowej w grupie kilku osób, z pewnością jachting staje się niezbyt drogim hobby.

Jachting grupowy to spora oszczędność wydatków

Aby maksymalnie obniżyć koszty rejsu, najczęściej czarteruje się łodzie żaglowe w grupie kilku znajomych osób. Jachty z reguły są dosyć pojemne i wygodne dla określonej ilościowo załogi. Większość łodzi może z powodzeniem pomieścić sześć lub osiem osób, które partycypując w kosztach wynajmu oraz opłatach portowych sprawiają, że koszty rozkładają się i nie są bardzo wysokie. Jeśli jacht jest wyposażony w aneks kuchenny, można również sporo zaoszczędzić na posiłkach, które samodzielnie przygotowane są z pewnością tańsze niż stołowanie się w restauracjach. W każdej marinie z reguły znajduje się sklep spożywczy, w którym można na bieżąco kupić artykuły pierwszej potrzeby.

Żeglarstwo jest świetnym sposobem na aktywny wypoczynek

Jeśli tylko wśród znajomych znajdzie się osoba, która posiada patent żeglarski, jachting jest formą aktywnego spędzenia wolnego czasu, którą warto propagować. Koszty wyprawy rozłożone na kilka osób nie są bardzo wysokie, a czarterując jacht dobrze wyposażony można wyeliminować wiele dodatkowych wydatków na hotele czy restauracje. Obecnie mariny, w których cumuje się oferują wszelkie udogodnienia, a wiele z nich jest bezpłatnych. Wieczory można spędzać uczestnicząc w darmowych koncertach szantowych lub przy ogniskach, ponieważ takie miejsca są praktycznie na każdej przystani. Samo żeglowanie jest nie lada atrakcją, ale poza tym jachting to także wiele innych atrakcji, którymi można wypełnić cały rejs i nigdy się nie nudzić. W stwierdzeniu, że każdy, kto chociaż jeden raz miał okazję pożeglować, zostaje entuzjastą tej formy aktywności na zawsze, nie ma nic z przesady i warto tę rekreację propagować.

 

Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl
0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–