Connect with us

Published

on

W stwierdzeniu, że jachting jest hobby tylko dla bogaczy nie ma zbyt wiele prawdy. Wystarczy spędzić trochę czasu w okolicach popularnych wśród żeglarzy miejsc. Jeziora mazurskie są świetnym terenem, gdzie można naocznie przekonać się, że osoby o różnej zasobności portfela znajdują odpowiednie jachty oraz sposób spędzania czasu w marinach, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, a jednocześnie pozwalają oddawać się pięknej pasji, jaką jest jachting.

 

Jak można obniżyć koszty urlopu na jachcie?

Firmy czarterujące jachty posiadają sporą ofertę łodzi żaglowych o różnej wielkości, klasie i poziomie wyposażenia. Oczywiście są bardzo dobrze wyposażone, wysokiej klasy jachty, które można śmiało nazwać pływającymi luksusowymi hotelami, jednak i dla mniej zasobnych pasjonatów żeglarstwa proponowane są łodzie mniejsze, które przez ich podstawowe wyposażenie są dużo tańsze. Skromniejsze jachty są i tak doskonałym miejscem noclegowym, dlatego można na nich spędzać zarówno aktywny czas żeglowania, jak i odpoczynku. Tego typu jachty nie posiadają części kuchennej, ale każda marina, do której dobija się na noc oferuje doskonale wyposażone toalety, prysznice oraz miejsca przeznaczone do mycia naczyń. Wybierając jacht z niższej półki cenowej w grupie kilku osób, z pewnością jachting staje się niezbyt drogim hobby.

Jachting grupowy to spora oszczędność wydatków

Aby maksymalnie obniżyć koszty rejsu, najczęściej czarteruje się łodzie żaglowe w grupie kilku znajomych osób. Jachty z reguły są dosyć pojemne i wygodne dla określonej ilościowo załogi. Większość łodzi może z powodzeniem pomieścić sześć lub osiem osób, które partycypując w kosztach wynajmu oraz opłatach portowych sprawiają, że koszty rozkładają się i nie są bardzo wysokie. Jeśli jacht jest wyposażony w aneks kuchenny, można również sporo zaoszczędzić na posiłkach, które samodzielnie przygotowane są z pewnością tańsze niż stołowanie się w restauracjach. W każdej marinie z reguły znajduje się sklep spożywczy, w którym można na bieżąco kupić artykuły pierwszej potrzeby.

Żeglarstwo jest świetnym sposobem na aktywny wypoczynek

Jeśli tylko wśród znajomych znajdzie się osoba, która posiada patent żeglarski, jachting jest formą aktywnego spędzenia wolnego czasu, którą warto propagować. Koszty wyprawy rozłożone na kilka osób nie są bardzo wysokie, a czarterując jacht dobrze wyposażony można wyeliminować wiele dodatkowych wydatków na hotele czy restauracje. Obecnie mariny, w których cumuje się oferują wszelkie udogodnienia, a wiele z nich jest bezpłatnych. Wieczory można spędzać uczestnicząc w darmowych koncertach szantowych lub przy ogniskach, ponieważ takie miejsca są praktycznie na każdej przystani. Samo żeglowanie jest nie lada atrakcją, ale poza tym jachting to także wiele innych atrakcji, którymi można wypełnić cały rejs i nigdy się nie nudzić. W stwierdzeniu, że każdy, kto chociaż jeden raz miał okazję pożeglować, zostaje entuzjastą tej formy aktywności na zawsze, nie ma nic z przesady i warto tę rekreację propagować.

 

Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl