Connect with us

Published

on

Zawierając umowę z operatorem internetowym, nie zawsze przewidujemy, że będziemy musieli ją kiedyś rozwiązać. Jednak gdy nasza sytuacja życiowa ulega zmianie i przeprowadzamy się, czy też zmieniają się nasze potrzeby i oferta nagle przestaje być dla nas korzystna czy dopasowana do naszych potrzeb, zachodzi konieczność wypowiedzenia umowy z dostawcą usług internetowych, a to czasem rodzi problemy. Aby uniknąć stresu i niepotrzebnych nerwów, a tym samym, aby proces wypowiedzenia umowy czy zmiany operatora przebiegł sprawnie, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych spraw.

 

Rodzaje umów a wypowiedzenie

Umowę wypowiedzieć można tylko w określonych sytuacjach, a mianowicie:
– w czasie trwania umowy promocyjnej zawartej na czas oznaczony, jednak warte podkreślenia jest to, że operator w przypadku wypowiedzenia takiej umowy ma prawo naliczyć kary umowne za zerwanie umowy przed końcem okresu, na jaki była zawarta – trzeba więc liczyć się z kosztami takiej decyzji,
– w każdym momencie trwania umowy na czas nieokreślony, nie ma tu znaczenia czy umowa od razu była zawarta na czas nieokreślony czy też przekształciła się w taką, po upływie umowy na czas określony,
– z ostatnim dniem umowy zawartej na czas określony.

Wypowiedzenie aby było wiążące, musi zostać złożone w formie pisemnej, wielu operatorów umieszcza takie wzory na swoich stronach i warto z nich skorzystać, ale można też użyć wzoru ogólnego, pamiętać jednak należy o dokładnym podaniu danych identyfikacyjnych.

Termin wypowiedzenia
Aby wypowiedzenie przyniosło oczekiwany przez nas skutek, konieczne jest zwrócenie bacznej uwagi na daty, to znaczy datę złożenia wypowiedzenia oraz datę, z jaką umowa ma się zakończyć. Wypowiedzenie musi zostać złożone z odpowiednim wyprzedzeniem aby odniosło skutek prawny. Co do zasady operatorzy przyjmują, że wypowiedzenie powinno być złożone przynajmniej jeden, pełny okres rozliczeniowy wcześniej, czyli jeśli liczony on jest w miesiącach to okres wypowiedzenia powinien wynosić jeden miesiąc.
Co istotne, w przypadku wypowiedzenia umowy o świadczenie usług internetowych, abonent zobowiązany jest do zwrócenia całego udostępnianego sprzętu – często na własny koszt.

Co powinno zawierać wypowiedzenie umowy?

Przede wszystkim musi zostać złożone w formie pisemnej, najlepiej na adres operatora lub do biura obsługi klienta. W przypadku składania w biurze obsługi warto poprosić pracownika o potwierdzenie przyjęcia na kopii wypowiedzenia. W natomiast w sytuacji, gdy korzystamy z poczty, optymalnie jest nadać list za potwierdzeniem odbioru, można też poprosić operatora o pisemne poświadczenie przyjęcia wypowiedzenia.
Wypowiedzenie powinno być potwierdzone własnoręcznym podpisem,, a także zawierać: imię i nazwisko abonenta, numer abonenta, a przede wszystkim dokładną informację, z jakich usług rezygnujemy- ma to bardzo istotne znaczenie, jeśli operator dostarcza nam na przykład internet i telewizję, a zrezygnować chcemy tylko z jednej usługi.
Zawarcie w wypowiedzeniu wszystkich tych elementów, a także przestrzeganie terminów z pewnością ułatwi cały proces.

 

Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl