Connect with us

Published

on

Lato to pora roku pełna imprez i różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych, towarzyskich i kulturalnych. Latem odbywa się najwięcej ślubów, w ogrodach organizuje się wielkie pikniki, w kurortach festyny. Okazji do celebrowania różnego rodzaju zdarzeń jest mnóstwo, szczególnie o tej porze roku. Latem wszyscy jesteśmy gotowi do uczestniczenia w miejskich imprezach i firmowych eventach. Wakacje sprzyjają wychodzeniu z domu – optymalna temperatura, długi dzień, dużo wolnego czasu – wszystko to sprzyja życiu towarzyskiemu toczącemu się pod chmurką.

 

Letnie imprezy w kurortach pod namiotem

Przyjęło się już od wielu lat, że miasta typowo turystyczne prześcigają się w organizowaniu różnego rodzaju imprez przeznaczonych głównie dla turystów. W naszym klimacie największą trudność w organizacji imprez masowych w kurortach sprawia pogoda. Potrafi zniszczyć każdą, nawet zaplanowaną do ostatniego punktu imprezę. Dlatego, planując otwarte dla publiczności wydarzenie kulturalne, zawsze należy mieć plan B i opracowany program przeniesienia imprezy do wolnostojącego namiotu. Dzisiaj firm wypożyczających namioty jest bez liku, należy tylko sprecyzować dość dokładnie swoje oczekiwania.

Impreza pod namiotem

Impreza pod namiotem może wyglądać w zupełnie dowolny sposób, wszystko zależy od cech namiotu. Gdy impreza organizowana jest w znanym kurorcie, należy spodziewać się naprawdę sporej widowni. Namiot zatem powinien być wystarczająco obszerny. Niektóre z typów namiotów pozwalają na swobodne powiększanie w miarę przypływu widowni. Oczywiście nie w trakcie imprezy, ale w krótkim czasie przed jej terminem. Swobodne dostawianie kolejnych przęseł umożliwia bezkolizyjne powiększanie namiotu.

Wiele modeli umożliwia błyskawiczne otwarcie ścian, co można wykonać nawet wtedy, gdy w namiocie jest publiczność czy goście. Umożliwia to dostęp świeżego powietrza i zwiększenie powierzchni całej imprezy.

Namiotowy catering

W wielu przypadkach ważną częścią imprezy jest catering. W przypadku miejskich imprez w kurortach bardzo często ta część należy do sponsora, który w ten sposób sprzedaje swoje produkty, najczęściej piwo. Wówczas w taki sposób organizuje się wnętrze namiotu, aby stworzyć swobodny dostęp do miejsca cateringu, a jednocześnie przygotować miejsce do tańca czy biesiadowania.

Festyny rzemiosła

Kurorty wręcz prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie turystów, stąd ogromna różnorodność letnich imprez. Jednym z popularniejszych sposobów jest organizacja festynów, gdzie prezentuje się najważniejsze dla regionu rzemiosło lub jego regionalną kuchnię. Jednocześnie prowadzi się sprzedaż przedmiotów i produktów spożywczych. Najczęściej taka forma prezentacji produktów regionalnych w regionie odbywa się w namiotach handlowych lub eventowych, by deszcz nie zalewał towarów. Namiot dobiera się w różny sposób – albo całość imprezy mieści się w połączonych ze sobą namiotach, albo tylko stoiska znajdują się pod dachem namiotu, a zwiedzający przemieszczają się już pod chmurką. Każde rozwiązanie może okazać się wystarczające. Namioty zapewniają ochronę przed deszczem czy skwarem.

Źródło: DasCompany.com – pawilony ogrodowe

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
2 komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian G.
Damian G.
4 lat temu

W dzisiejszych czasach są takie możliwości, że przy każdej plenerowej imprezie można sie zabezpieczyć na każdą ewentualność pogody. Takie namioty to naprawdę świetna sprawa, nie trzeba się martwić, że deszcz będzie komuś kapał na głowę. Firm tego typu jest naprawdę sporo, jet w czym wybierać.

Ruzia
Ruzia
4 lat temu

Takie imprezy plenerowe to coś rewelacyjnego. A pod namiotem nie straszny deszcz ani wiatr, nie trzeba się przejmować pogoda. Niedawno miałam okazję w czymś takim uczestniczyć i mam wspaniałe wspomnienia.

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl