Letnie imprezy pod namiotem

Lato to pora roku pełna imprez i różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych, towarzyskich i kulturalnych. Latem odbywa się najwięcej ślubów, w ogrodach organizuje się wielkie pikniki, w kurortach festyny. Okazji do celebrowania różnego rodzaju zdarzeń jest mnóstwo, szczególnie o tej porze roku. Latem wszyscy jesteśmy gotowi do uczestniczenia w miejskich imprezach i firmowych eventach. Wakacje sprzyjają wychodzeniu z domu – optymalna temperatura, długi dzień, dużo wolnego czasu – wszystko to sprzyja życiu towarzyskiemu toczącemu się pod chmurką.

 

Letnie imprezy w kurortach pod namiotem

Przyjęło się już od wielu lat, że miasta typowo turystyczne prześcigają się w organizowaniu różnego rodzaju imprez przeznaczonych głównie dla turystów. W naszym klimacie największą trudność w organizacji imprez masowych w kurortach sprawia pogoda. Potrafi zniszczyć każdą, nawet zaplanowaną do ostatniego punktu imprezę. Dlatego, planując otwarte dla publiczności wydarzenie kulturalne, zawsze należy mieć plan B i opracowany program przeniesienia imprezy do wolnostojącego namiotu. Dzisiaj firm wypożyczających namioty jest bez liku, należy tylko sprecyzować dość dokładnie swoje oczekiwania.

Impreza pod namiotem

Impreza pod namiotem może wyglądać w zupełnie dowolny sposób, wszystko zależy od cech namiotu. Gdy impreza organizowana jest w znanym kurorcie, należy spodziewać się naprawdę sporej widowni. Namiot zatem powinien być wystarczająco obszerny. Niektóre z typów namiotów pozwalają na swobodne powiększanie w miarę przypływu widowni. Oczywiście nie w trakcie imprezy, ale w krótkim czasie przed jej terminem. Swobodne dostawianie kolejnych przęseł umożliwia bezkolizyjne powiększanie namiotu.

Wiele modeli umożliwia błyskawiczne otwarcie ścian, co można wykonać nawet wtedy, gdy w namiocie jest publiczność czy goście. Umożliwia to dostęp świeżego powietrza i zwiększenie powierzchni całej imprezy.

Namiotowy catering

W wielu przypadkach ważną częścią imprezy jest catering. W przypadku miejskich imprez w kurortach bardzo często ta część należy do sponsora, który w ten sposób sprzedaje swoje produkty, najczęściej piwo. Wówczas w taki sposób organizuje się wnętrze namiotu, aby stworzyć swobodny dostęp do miejsca cateringu, a jednocześnie przygotować miejsce do tańca czy biesiadowania.

Festyny rzemiosła

Kurorty wręcz prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie turystów, stąd ogromna różnorodność letnich imprez. Jednym z popularniejszych sposobów jest organizacja festynów, gdzie prezentuje się najważniejsze dla regionu rzemiosło lub jego regionalną kuchnię. Jednocześnie prowadzi się sprzedaż przedmiotów i produktów spożywczych. Najczęściej taka forma prezentacji produktów regionalnych w regionie odbywa się w namiotach handlowych lub eventowych, by deszcz nie zalewał towarów. Namiot dobiera się w różny sposób – albo całość imprezy mieści się w połączonych ze sobą namiotach, albo tylko stoiska znajdują się pod dachem namiotu, a zwiedzający przemieszczają się już pod chmurką. Każde rozwiązanie może okazać się wystarczające. Namioty zapewniają ochronę przed deszczem czy skwarem.

Źródło: DasCompany.com – pawilony ogrodowe

 

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian G.
Damian G.
5 lat temu

W dzisiejszych czasach są takie możliwości, że przy każdej plenerowej imprezie można sie zabezpieczyć na każdą ewentualność pogody. Takie namioty to naprawdę świetna sprawa, nie trzeba się martwić, że deszcz będzie komuś kapał na głowę. Firm tego typu jest naprawdę sporo, jet w czym wybierać.

Ruzia
Ruzia
5 lat temu

Takie imprezy plenerowe to coś rewelacyjnego. A pod namiotem nie straszny deszcz ani wiatr, nie trzeba się przejmować pogoda. Niedawno miałam okazję w czymś takim uczestniczyć i mam wspaniałe wspomnienia.

Kategorie
———————————–
2
0
Would love your thoughts, please comment.x