Connect with us

Published

on

Niektórzy właściciele małych firm rozważają posiadanie wewnętrznego zespołu księgowych zaś inne firmy powierzają prowadzenie rozliczeń zewnętrznej firmy zatrudniającej doświadczonych specjalistów w zakresie rozliczeń. Jakie są zalety outsourcingu działu rachunkowości?

 

Wśród oczywistych korzyści zatrudnienia zewnętrznego biura księgowego jest między innymi obcięcie kosztów związanych z utrzymaniem przestrzeni biurowej, zakupieniem sprzętu i oprogramowania koniecznego do prowadzenia księgowości oraz pozbycie się kosztów związanych z zapewnieniem ubezpieczenia i benefitów dla dodatkowych pracowników.

Korzyści z outsourcingu

Jest jeszcze kilka innych powodów, dla których zlecenie księgowości zewnętrznym biurom księgowym może przynieść wymierne korzyści dla Twojej firmy.

  • zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem pracowników – dzięki zleceniu operacji księgowych firmom zewnętrznym możesz zaoszczędzić do 40% kosztów. Odchodzą koszty związane z płaceniem za pakiety świadczeń, ubezpieczenie czy szkolenia. Nie musisz też martwić się koniecznością przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego.
  • dostęp do najnowszego oprogramowania – na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór oprogramowania, dlatego wybór odpowiedniego dla Twojej firmy może być naprawdę trudny. Zlecając księgowość profesjonalnej firmie zewnętrznej masz pewność, że korzysta ona z wysokiej jakości, przetestowanego oprogramowania wybranego na podstawie doświadczenia. Dzięki temu oszczędzasz koszty związane z testowaniem pakietów oprogramowania oraz szkolenia pracowników.
  • większa elastyczność – posiadając wewnętrzny zespół księgowych musisz dostosować jego wielkość do potrzeb firmy. Jeżeli zyski przedsiębiorstwa się zwiększają i potrzebujesz pilnie większej liczby pracowników w dziale rozliczeń, ich zatrudnienie może potrwać około jeden miesiąc lub więcej, zależnie od okresu wypowiedzenia. Może się to wiązać z koniecznością wypłaty obecnym pracownikom dodatku za nadgodziny. Tymczasem zewnętrzne biura księgowe mogą swobodnie zwiększać lub zmniejszać liczbę księgowych pracujących dla danego klienta odpowiednie do obecnych potrzeb każdego z nich.
  • ochrona przed oszustwami ze strony pracowników – jest to problem wielu firm, który może
  • wpłynąć znacząco na kondycję finansową. Statystyki podkreślają, że przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż 100 pracowników są najbardziej narażone na oszustwa wewnętrzne. Outsourcing usług księgowych może być idealnym sposobem na wykrycie oszustw ze strony pracowników.
  • zewnętrzne firmy są źródłem wiedzy – jeżeli chcesz poszerzyć działalność swojej firmy doświadczeni eksperci finansowi biura księgowego mogą być nieocenionym źródłem informacji. Dzięki doświadczeniu zgromadzonemu dzięki współpracy z różnymi firmami zewnętrzne biuro księgowe może być doskonałym wsparciem przy podejmowaniu decyzji kluczowych dla Twojej firmy.
  • bezpieczeństwo i spokój ducha – dzięki zatrudnieniu profesjonalnego biura księgowego wiesz, że finanse Twojej firmy są zarządzane przez odpowiednich ludzi, a informacje finansowe są odpowiednio udokumentowane i zgodne ze wszystkimi regulacjami prawnymi.

Podsumowując outsourcing księgowości, jeżeli wybierzesz odpowiedniego partnera może wesprzeć rozwój Twojej firmy. Plany biznesowe będą oparte na dogłębnej analizie finansowej i bardziej skuteczne, a Ty możesz spać spokojnie, wiedząc, że działalność przedsiębiorstwa oparta jest na dokładności finansowej i jest wspierana przez profesjonalistów.

Źródło: Mddp-Outsourcing.pl – Biuro rachunkowe

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
4 lat temu

Kiedyś każda firma miała swoją księgową w firmie i wszystkim się to opłacało. Teraz okazuje się, że dla wielu firm lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie zewnętrznej firmy rachunkowej. No cóż, trzeba iść z duchem czasu i redukować koszty. Ot, taki syndrom nowoczesności!

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl