Odchudzanie dla zapracowanych z dietą pudełkową

Odchudzanie to proces żmudny, wymagający wyrzeczeń, czasu i cierpliwości. To także poświęcenie, bo trzeba połączyć dietę z aktywnością fizyczną, a to oznacza reorganizację dnia codziennego. Wszystko to da się pogodzić, nawet gdy obowiązki się piętrzą, a trzeba jeszcze doliczyć czas dla rodziny, jak i na regenerację.

Odchudzanie dla zapracowanych

Zdecydowaną pomocą staje się dieta pudełkowa, bo to oszczędność czasu i gwarancja uzyskania pożądanych efektów. Jakie zalety niesie ze sobą odchudzanie z dietą pudełkową? Czy to naprawdę realne?

 

Plan działania

W pierwszej kolejności oceniamy, w jakim czasie i ile kilogramów chcielibyśmy zrzucić. Potem zaczynamy się zastanawiać nad codziennym trybem życia, nawykami związanymi nie tylko z jedzeniem. Znaczenie mają bowiem pory, o których wstajemy, ale i o których kładziemy się spać. Czy przesypiamy dobrze całą noc, czy może usypiamy zbyt późno i tym samym zaburzamy rytm dobowy. Uwzględniamy ulubione przekąski – słodkie i słone, napoje oraz używki, czyli dużo przyjemności, z których trzeba zrezygnować. Pojawia się cel, a później pewien lęk, czy wytrwamy. Jak sobie pomóc, by trzymać się swoich postanowień, na wszystko znaleźć czas i nie zrezygnować w ostatniej chwili.

Nie bez powodu mówi się, że odchudzanie zaczyna się w głowie. Potrzeba zmiany nastawienia, zrozumienia, że zmiany są potrzebne nam samym i mają za zadanie zadbać o organizm w taki sposób, by ciało wizualnie nie tylko lepiej wyglądało. Kluczowym aspektem jest bowiem ochrona przed schorzeniami i dożycie sędziwego wieku w dobrym zdrowiu.

Nie ufamy dietetykom, bo nierzadko to tutaj zaczyna się problem, czyli rozpisana dieta, na którą nie ma czasu i ochoty. Zupełnie inaczej jest, gdy stawiamy na dietę pudełkową. Okey, ale mówimy o jadłospisie przygotowanym… pod okiem dietetyków. Gdzie tu logika? Przede wszystkim możemy liczyć na całodniowe posiłki dostarczane pod wskazany adres. To nie po naszej stronie leży kwestia zakupów i gotowania, czego nie mogą zaoferować dietetycy w gabinetach stacjonarnych. Ich rola kończy się na analizie składu ciała, naszych potrzeb i ułożeniu diety. Catering dietetyczny to szansa na odchudzanie, gdzie nie trzeba poświęcać czasu na przygotowanie posiłków, a jednak te są zdrowe, niskokaloryczne i dopasowane do naszych potrzeb.

Czas na realizację!

W ofertach firm z cateringiem dietetycznym znajdujemy różnorodne diety. Najlepszą opcją jest zapoznanie się z propozycjami przynajmniej kilku firm cateringowych. Ocena nie tylko pod kątem ceny, ale przede wszystkim menu i możliwości komponowania dań. Pudełkowa dieta redukcyjna może bowiem opiewać na składniki, na które mamy uczulenie bądź których zwyczajnie nie lubimy.

Warto poszukać możliwości bardziej indywidualnego dopasowania codziennych jadłospisów. Z jednej strony pod względem określenia godziny, kiedy to mają zostać dostarczone posiłki, ale co najważniejsze, z uwzględnieniem składników, produktów czy potraw, których nie chcemy lub nie możemy spożywać.

Następnie kaloryczność. Oczywiście diety redukcyjne mają być niskokaloryczne. Chodzi o to, by liczba kalorii przyswajanych każdego dnia była niższa niż sumaryczny wydatek energetyczny. Do tego jednak należy uwzględnić własne zapotrzebowanie kaloryczne, zależne w dużej mierze od podejmowanej aktywności fizycznej, ale i całkowitej przemiany materii, czyli wskaźnika CPM.

Im więcej elementów danej diety pudełkowej jest elastycznych, możliwych do uwzględnienia bądź modyfikacji, im bardziej propozycję można dostosować indywidualnie, tym lepiej dla naszego jadłospisu i ostatecznych efektów.

Nie spektakularnie, ale bezpiecznie i zdrowo

W odchudzaniu nie chodzi o to, by w krótkim czasie masa ciała zmniejszyła się w sposób radykalny. Prawidłowa waga zależna jest od wielu czynników i dla każdego będzie inna. Kluczowe jest to, by poprawiać swoją sylwetkę, spalać tkankę tłuszczową, ale zachowywać tkankę mięśniową, a przy tym odżywiać organizm. Kondycja, samopoczucie fizyczne i psychiczne, mają ogromne znaczenie. Możemy stracić tylko kilka kilogramów, ale totalnie przebudować swoją sylwetkę, uzyskując więcej centymetrów tam, gdzie ich było brak, a mniej w najbardziej newralgicznych punktach własnego ciała.

Dieta pudełkowa pozwala na regularne spożywanie posiłków i jest bardzo dużą oszczędnością czasu. Dla osób zapracowanych, dla których dosłownie każda minuta ma znaczenie, to sensowny sposób na odchudzanie. Zdrowy i przede wszystkim bezpieczny, bo można kontrolować postępy, nie ma ryzyka zbyt restrykcyjnego obcinania kalorii, co wiązałoby się z efektami odmiennymi od zakładanych i zagrożeniem dla zdrowia, zamiast jego poprawą. Z cateringiem dietetycznym osiąganie celów staje się wręcz przyjemnością i można spać spokojnie, nie martwiąc się o tak cenny czas.

Więcej informacji o diecie pudełkowej pod adresem https://www.eatzone.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
5 lat temu

Bardzo fajna sprawa, jest już moim miasteczku i w większych i mniejszych miejscowościach. Wiesz, że jesz co należy, o odpowiedniej kaloryce, masz przygotowane (oszczędzasz czas) – jak Cię na to stać, to jest to jest to opcja jak najbardziej do przyjęcia. Ja jeszcze nie próbowałam, póki co sama próbuję liczyć kalorie… Ale wszystko jeszcze przede mną!

Magdalenka
Magdalenka
5 lat temu

Spróbowałam takiej diety pudełkowej i muszę przyznać, że dla zapracowanych ludzi takich jak ja jest to naprawdę świetny pomysł i super wygoda. Trochę to kosztuje, ale w swoje zdrowie i dobre samopoczucie warto zainwestować. Polecam wszystkim niezdecydowanym!

Kategorie
———————————–