felietony Poradnik zdrowie

Odchudzanie dla zapracowanych z dietą pudełkową

Odchudzanie dla zapracowanych z dietą pudełkową

Odchudzanie to proces żmudny, wymagający wyrzeczeń, czasu i cierpliwości. To także poświęcenie, bo trzeba połączyć dietę z aktywnością fizyczną, a to oznacza reorganizację dnia codziennego. Wszystko to da się pogodzić, nawet gdy obowiązki się piętrzą, a trzeba jeszcze doliczyć czas dla rodziny, jak i na regenerację.

Odchudzanie dla zapracowanych

Zdecydowaną pomocą staje się dieta pudełkowa, bo to oszczędność czasu i gwarancja uzyskania pożądanych efektów. Jakie zalety niesie ze sobą odchudzanie z dietą pudełkową? Czy to naprawdę realne?

 

Plan działania

W pierwszej kolejności oceniamy, w jakim czasie i ile kilogramów chcielibyśmy zrzucić. Potem zaczynamy się zastanawiać nad codziennym trybem życia, nawykami związanymi nie tylko z jedzeniem. Znaczenie mają bowiem pory, o których wstajemy, ale i o których kładziemy się spać. Czy przesypiamy dobrze całą noc, czy może usypiamy zbyt późno i tym samym zaburzamy rytm dobowy. Uwzględniamy ulubione przekąski – słodkie i słone, napoje oraz używki, czyli dużo przyjemności, z których trzeba zrezygnować. Pojawia się cel, a później pewien lęk, czy wytrwamy. Jak sobie pomóc, by trzymać się swoich postanowień, na wszystko znaleźć czas i nie zrezygnować w ostatniej chwili.

Nie bez powodu mówi się, że odchudzanie zaczyna się w głowie. Potrzeba zmiany nastawienia, zrozumienia, że zmiany są potrzebne nam samym i mają za zadanie zadbać o organizm w taki sposób, by ciało wizualnie nie tylko lepiej wyglądało. Kluczowym aspektem jest bowiem ochrona przed schorzeniami i dożycie sędziwego wieku w dobrym zdrowiu.

Nie ufamy dietetykom, bo nierzadko to tutaj zaczyna się problem, czyli rozpisana dieta, na którą nie ma czasu i ochoty. Zupełnie inaczej jest, gdy stawiamy na dietę pudełkową. Okey, ale mówimy o jadłospisie przygotowanym… pod okiem dietetyków. Gdzie tu logika? Przede wszystkim możemy liczyć na całodniowe posiłki dostarczane pod wskazany adres. To nie po naszej stronie leży kwestia zakupów i gotowania, czego nie mogą zaoferować dietetycy w gabinetach stacjonarnych. Ich rola kończy się na analizie składu ciała, naszych potrzeb i ułożeniu diety. Catering dietetyczny to szansa na odchudzanie, gdzie nie trzeba poświęcać czasu na przygotowanie posiłków, a jednak te są zdrowe, niskokaloryczne i dopasowane do naszych potrzeb.

Czas na realizację!

W ofertach firm z cateringiem dietetycznym znajdujemy różnorodne diety. Najlepszą opcją jest zapoznanie się z propozycjami przynajmniej kilku firm cateringowych. Ocena nie tylko pod kątem ceny, ale przede wszystkim menu i możliwości komponowania dań. Pudełkowa dieta redukcyjna może bowiem opiewać na składniki, na które mamy uczulenie bądź których zwyczajnie nie lubimy.

Warto poszukać możliwości bardziej indywidualnego dopasowania codziennych jadłospisów. Z jednej strony pod względem określenia godziny, kiedy to mają zostać dostarczone posiłki, ale co najważniejsze, z uwzględnieniem składników, produktów czy potraw, których nie chcemy lub nie możemy spożywać.

Następnie kaloryczność. Oczywiście diety redukcyjne mają być niskokaloryczne. Chodzi o to, by liczba kalorii przyswajanych każdego dnia była niższa niż sumaryczny wydatek energetyczny. Do tego jednak należy uwzględnić własne zapotrzebowanie kaloryczne, zależne w dużej mierze od podejmowanej aktywności fizycznej, ale i całkowitej przemiany materii, czyli wskaźnika CPM.

Im więcej elementów danej diety pudełkowej jest elastycznych, możliwych do uwzględnienia bądź modyfikacji, im bardziej propozycję można dostosować indywidualnie, tym lepiej dla naszego jadłospisu i ostatecznych efektów.

Nie spektakularnie, ale bezpiecznie i zdrowo

W odchudzaniu nie chodzi o to, by w krótkim czasie masa ciała zmniejszyła się w sposób radykalny. Prawidłowa waga zależna jest od wielu czynników i dla każdego będzie inna. Kluczowe jest to, by poprawiać swoją sylwetkę, spalać tkankę tłuszczową, ale zachowywać tkankę mięśniową, a przy tym odżywiać organizm. Kondycja, samopoczucie fizyczne i psychiczne, mają ogromne znaczenie. Możemy stracić tylko kilka kilogramów, ale totalnie przebudować swoją sylwetkę, uzyskując więcej centymetrów tam, gdzie ich było brak, a mniej w najbardziej newralgicznych punktach własnego ciała.

Dieta pudełkowa pozwala na regularne spożywanie posiłków i jest bardzo dużą oszczędnością czasu. Dla osób zapracowanych, dla których dosłownie każda minuta ma znaczenie, to sensowny sposób na odchudzanie. Zdrowy i przede wszystkim bezpieczny, bo można kontrolować postępy, nie ma ryzyka zbyt restrykcyjnego obcinania kalorii, co wiązałoby się z efektami odmiennymi od zakładanych i zagrożeniem dla zdrowia, zamiast jego poprawą. Z cateringiem dietetycznym osiąganie celów staje się wręcz przyjemnością i można spać spokojnie, nie martwiąc się o tak cenny czas.

Więcej informacji o diecie pudełkowej pod adresem https://www.eatzone.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *