
Doskonałe zarządzanie projektem
Doskonałe zarządzanie projektem – Praca nad projektem może być żmudna i męcząca. Nieustanne spory pomiędzy pracownikami, brak organizacji, zrzucanie na siebie obowiązków i winy. Można tego uniknąć. Jak? Wystarczy być dobrym liderem, który poprowadzi swój zespół do wspólnego celu w sposób efektywny i efektowny.
Doskonałe zarządzanie projektem
Jednostka w grupie
Zarządzanie ludźmi wymaga kunsztu oraz sporej empatii. W końcu każdy z nas jest indywidualną jednostką posiadającą swoje wady, zalety, problemy oraz samoocenę. Aby być dobrym kierownikiem projektu trzeba wydobyć z ludzi to co mają w sobie najlepszego. Dojście do takich spostrzeżeń wymaga nieco czasu, dlatego warto najpierw obserwować swoich współpracowników, porozmawiać z nimi, zwrócić uwagę na to jak zachowują się w grupie. Każdy z nas przyjmuje nieco inną pozycję podczas współpracy. Niektórzy są naturalnymi liderami, inni świetnie odnajdują się w wykonywaniu zadań. Warto rozdzielić zadania tak, aby każdy wczuł się w swoją rolę i instynktownie wiedział co ma robić.
Określenie celu
Na początku warto określić cel działania grupy. Niby każdy wie po co wykonuje dany projekt i potrafi podać jego temat, jednakże po wnikliwej rozmowie okazuje się, że co najmniej połowa współpracowników nie ma zielonego pojęcia dlaczego wykonanie danej pracy na najwyższym poziomie jest tak istotne. Dopiero po określeniu celu, a także wskazaniu korzyści jakie grupa może osiągnąć po dobrej realizacji zadania wzrasta motywacja do działania. Oczywiście poza zasadą marchewki działa także zasada przysłowiowego kija. Trzeba pracownikom jasno powiedzieć co może się stać, gdy jakaś część planu nie pójdzie zbyt dobrze. No i oczywiście warto ustalić sobie ostateczny termin oddania projektu, aby każdy wiedział jak zorganizować swoją pracę. Odkładanie takich informacji na później może poskutkować wyłącznie niepotrzebnym stresem i chaosem informacyjnym.
Razem po godzinach pracy
Zgrany zespół powinien czuć się zjednoczony. Czasami jest to trudne, szczególnie pośród osób na co dzień ze sobą nie pracujących. Jeżeli jednak pracownicy mają ze sobą pracować przy różnych projektach warto ich poznać z różnej strony. Chociażby prywatnej. Z tego powodu wspólnej wyjście na piwo po wspólnie wykonanej pracy jest jak najbardziej na miejscu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że należy zachować odrobinę dystansu będąc kierownikiem zespołu. Nie chodzi o brak komunikacji, żartów ze współpracownikami. Po prostu lepiej dozować informacje prywatne, aby zachować szacunek swoich podwładnych. W końcu są oni osobami wykonującymi zadanie, dlatego powinni odczuwać respekt do osoby zarządzającej projektem. W przeciwnym razie można pożegnać się z punktualnością w oddaniu poszczególnych części projektu przez mniej solidnych pracowników.
Zarządzanie ludźmi bywa zadaniem przekraczającym umiejętności wielu osób. Trzeba być jednocześnie stanowczym i empatycznym. Należy dostrzegać wszystkie walory jednostki, jej indywidualność, a także umieć poprowadzić cały zespół do zdobycia wspólnego celu. Wdrażając na początku projektu zasady pracy można więcej zyskać niż stracić.
Artykuł powstał we współpracy z Leadership Center |
ekonomiczny
Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.
ekonomiczny
Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?
ekonomiczny
Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit i zapoznaj się z niniejszym artykułem.
-
Ciekawostki3 miesiące ago
Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf
-
Aktulności5 miesięcy ago
Uwaga na maile Bnp Paribas Bank
-
Ciekawostki4 miesiące ago
Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie
-
Warto przeczytać4 miesiące ago
W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?
-
Ciekawostki4 miesiące ago
Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?
-
Warto przeczytać2 miesiące ago
Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu
-
Relaks2 miesiące ago
Ifirma + WooCommerce w Apilo – integracja dająca ogrom możliwości
-
Warto przeczytać1 miesiąc ago
Polsko-Gruziński Festiwal Kultury
Tak, dobry lider to podstawa. To on musi w odpowiedni sposób zarządzić swoimi podwładnymi w projekcie. Wiadomo, że każdy pracownik jest inny – lider musi wiedzieć jak podejść do każdego z nich, aby „wyciągnąć” z niego co najlepsze. Na szczęście są na to sposoby, teorie, narzędzia 🙂