Connect with us

Published

on

W 2018 roku w Polsce niezwykle popularne stały się deskorolki elektryczne. Ich prawdziwy wysyp można było zaobserwować po okresie komunijnym, kiedy to wielu rodziców i krewnych zdecydowało się na zakup tzw. hoverboardów, zamiast cieszących się złą sławą tabletów i telefonów. Jaki jest sekret ich popularności?

Jak działają deskorolki elektryczne?

Deskorolka elektryczna to proste urządzenie, zasilane za pomocą wbudowanego akumulatora. Najczęściej akumulator ten pozwala na przejechanie do 20 kilometrów na pełnym naładowaniu. Sterowanie gadżetem jest proste i dość intuicyjne, przez co hoverboardy świetnie nadają się dla dzieci i nastolatków. Wychylenie się do przodu skutkuje zwiększeniem prędkości, a wyrównanie poziomu ciała pozwala na jej zmniejszenie do pełnego zahamowania. Deskorolka pozwala również na skręcanie, przy wykonaniu nacisku jedną z nóg. Sterowanie jest więc proste i stosunkowo łatwe do opanowania, pozwala jednak na wykonywanie efektownych trików. Maksymalna prędkość w większości modeli to 10 km/h, jednak w tego typu sprzęcie jest ona całkowicie wystarczająca.

Hoverboardy a bezpieczeństwo

Choć niektórzy uważają, że deskorolki elektryczne są niebezpieczne, szczególnie dla dzieci, w kwestii bezpieczeństwa nie odbiegają one znacząco od rowerów czy rolek. Nauka jazdy na nich, choć pozornie prosta i instynktowna, wymaga długiego treningu, który w przypadku młodszych dzieci powinien odbywać się pod okiem osoby dorosłej. Warto na początku uczyć się jazdy z wykorzystaniem ochraniaczy, tak aby uchronić się przed następstwami upadku. Tempo nauki jazdy jest kwestią całkowicie indywidualną. Do całkowitego opanowania płynnej jazdy na hoverboardzie konieczny jest zmysł równowagi, na którym opiera się cała technika utrzymania się na deskorolce elektrycznej. Niektórzy świetnie radzą sobie z jazdą już za pierwszym razem, podczas gdy inni potrzebują wielu tygodni, aby móc korzystać z deskorolki elektrycznej na porządku dziennym, na przykład podczas dojazdów do szkoły lub pracy.

Deskorolka elektryczna jako sposób aktywizacji dzieci

Nie od dziś wiadomo, że dzisiejsza młodzież wiele czasu spędza w internecie. Dzieci już od najmłodszych lat korzystają z telefonów, tabletów i komputerów, a bez wnikliwej kontroli rodziców sytuacja potrafi szybko wymknąć się spod kontroli, czego efektem może być uzależnienie od urządzeń elektronicznych w bardzo młodym wieku. Większość rodziców stara się jednak ograniczać czas, który ich pociechy spędzają przed ekranem komputera, zmuszając je do różnych form aktywności na świeżym powietrzu. Deskorolki elektryczne są świetnym sposobem na to, aby zachęcić dzieci do wyjścia z domu. Promowane przez wiele gwiazd internetowych, są dla dzieci niezwykle atrakcyjne, jako że często chcą oni być jak ich idole. Zakup hoverboardu jest bowiem doskonałym sposobem na wyciągnięcie pociechy z domu i zachęcenie jej do wspólnego spędzania czasu na dworze, dzięki czemu urządzenia te zyskały tak dużą popularność, zwłaszcza kiedy są wykorzystywane jako prezenty dla dzieci.

 

Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.pl

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa P.
Ewa P.
4 lat temu

Fajne to i niefajne. A to dlatego, że jest to znów kolejny przyczynek do tycia i braku ruchu wśród dzieci. I nie tylko u dzieci, z resztą, bo dorośli też korzystają z tego typu urządzeń. Ja tam wolę rower czy rolki, wszystko co wymaga jakiegoś wysiłku, ruchu. W pewnych sytuacjach taka elektryczna deskorolka może się przydać – gdy rzeczywiście nie chcemy się zmęczyć, spocić, np. jedziemy do pracy. I kolejna sprawa, że wszystko idzie do przodu i człowiek zawsze będzie walczył o ułatwianie sobie życia.

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl