felietony Poradnik Warto zobaczyć

Dlaczego deskorolki elektryczne stały się tak popularne?

deskorolki elektryczne

W 2018 roku w Polsce niezwykle popularne stały się deskorolki elektryczne. Ich prawdziwy wysyp można było zaobserwować po okresie komunijnym, kiedy to wielu rodziców i krewnych zdecydowało się na zakup tzw. hoverboardów, zamiast cieszących się złą sławą tabletów i telefonów. Jaki jest sekret ich popularności?

Jak działają deskorolki elektryczne?

Deskorolka elektryczna to proste urządzenie, zasilane za pomocą wbudowanego akumulatora. Najczęściej akumulator ten pozwala na przejechanie do 20 kilometrów na pełnym naładowaniu. Sterowanie gadżetem jest proste i dość intuicyjne, przez co hoverboardy świetnie nadają się dla dzieci i nastolatków. Wychylenie się do przodu skutkuje zwiększeniem prędkości, a wyrównanie poziomu ciała pozwala na jej zmniejszenie do pełnego zahamowania. Deskorolka pozwala również na skręcanie, przy wykonaniu nacisku jedną z nóg. Sterowanie jest więc proste i stosunkowo łatwe do opanowania, pozwala jednak na wykonywanie efektownych trików. Maksymalna prędkość w większości modeli to 10 km/h, jednak w tego typu sprzęcie jest ona całkowicie wystarczająca.

Hoverboardy a bezpieczeństwo

Choć niektórzy uważają, że deskorolki elektryczne są niebezpieczne, szczególnie dla dzieci, w kwestii bezpieczeństwa nie odbiegają one znacząco od rowerów czy rolek. Nauka jazdy na nich, choć pozornie prosta i instynktowna, wymaga długiego treningu, który w przypadku młodszych dzieci powinien odbywać się pod okiem osoby dorosłej. Warto na początku uczyć się jazdy z wykorzystaniem ochraniaczy, tak aby uchronić się przed następstwami upadku. Tempo nauki jazdy jest kwestią całkowicie indywidualną. Do całkowitego opanowania płynnej jazdy na hoverboardzie konieczny jest zmysł równowagi, na którym opiera się cała technika utrzymania się na deskorolce elektrycznej. Niektórzy świetnie radzą sobie z jazdą już za pierwszym razem, podczas gdy inni potrzebują wielu tygodni, aby móc korzystać z deskorolki elektrycznej na porządku dziennym, na przykład podczas dojazdów do szkoły lub pracy.

Deskorolka elektryczna jako sposób aktywizacji dzieci

Nie od dziś wiadomo, że dzisiejsza młodzież wiele czasu spędza w internecie. Dzieci już od najmłodszych lat korzystają z telefonów, tabletów i komputerów, a bez wnikliwej kontroli rodziców sytuacja potrafi szybko wymknąć się spod kontroli, czego efektem może być uzależnienie od urządzeń elektronicznych w bardzo młodym wieku. Większość rodziców stara się jednak ograniczać czas, który ich pociechy spędzają przed ekranem komputera, zmuszając je do różnych form aktywności na świeżym powietrzu. Deskorolki elektryczne są świetnym sposobem na to, aby zachęcić dzieci do wyjścia z domu. Promowane przez wiele gwiazd internetowych, są dla dzieci niezwykle atrakcyjne, jako że często chcą oni być jak ich idole. Zakup hoverboardu jest bowiem doskonałym sposobem na wyciągnięcie pociechy z domu i zachęcenie jej do wspólnego spędzania czasu na dworze, dzięki czemu urządzenia te zyskały tak dużą popularność, zwłaszcza kiedy są wykorzystywane jako prezenty dla dzieci.

 

Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.pl

 

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ewa P. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa P.
Gość
Ewa P.

Fajne to i niefajne. A to dlatego, że jest to znów kolejny przyczynek do tycia i braku ruchu wśród dzieci. I nie tylko u dzieci, z resztą, bo dorośli też korzystają z tego typu urządzeń. Ja tam wolę rower czy rolki, wszystko co wymaga jakiegoś wysiłku, ruchu. W pewnych sytuacjach taka elektryczna deskorolka może się przydać – gdy rzeczywiście nie chcemy się zmęczyć, spocić, np. jedziemy do pracy. I kolejna sprawa, że wszystko idzie do przodu i człowiek zawsze będzie walczył o ułatwianie sobie życia.