Rehabilitant a fizjoterapeuta

Rehabilitant a fizjoterapeuta – Pomiędzy rehabilitacją a fizjoterapią jest znaczna różnica. Rehabilitacja przywraca sprawne funkcjonowanie fizyczne, psychiczne i społeczne, natomiast fizjoterapia leczy nasze ciało poprzez dostarczenie mu odpowiednich bodźców. Rehabilitant a fizjoterapeuta to dwie różne osoby.

Rehabilitant a fizjoterapeuta

Zatem kim innym jest rehabilitant i kimś innym fizjoterapeuta.

 

KIM JEST REHABILITANT I CO TO JEST REHABILITACJA?

Rehabilitant to osoba, która pomaga pacjentom z dysfunkcją narządu ruchu. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia rehabilitant pomaga danym osobom wrócić do zdrowia. Wymaga się od rehabilitanta ogromnej wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii człowieka oraz tego by był bardzo dobrze sprawny fizycznie. Zawód ten wykonują absolwenci szkół medycznych lub studiów wyższych o kierunku rehabilitacja. Rehabilitant powinien umieć nawiązywać dobry kontakt z pacjentami, powinien być cierpliwy, konsekwentny, wrażliwy, mieć podzielną uwagę i mieć, w każdej chwili, chęć pomocy innym. Rehabilitant ma ciągle kontakty z pacjentami, pracuje na salach gimnastycznych, salach ćwiczeń, w gabinetach. Sam też jest narażony, poprzez swoją pracę, na wiele kontuzji, takich jak:

– urazy kręgosłupa,

– schorzenia dermatologiczne,

– bóle i kontuzje kończyn dolnych.

Rehabilitacja to metoda usprawniania pacjentów i pomoc w naprawieniu ich narządu ruchu.

FIZJOTERAPEUTA I FIZJOTERAPIA

Fizjoterapeuta to osoba, która, dzięki swoim manualnym zdolnościom i dzięki zdobytej wiedzy pomaga pacjentom usuwać nękające ich schorzenia. Fizjoterapeuta w dzisiejszych czasach potrzebny jest w wielu szpitalach i w wielu przychodniach. Pracuje przy pomocy swoich rąk i dzięki swoim manualnym umiejętnościom. Fizjoterapeuta potrzebny jest także w sanatoriach, gabinetach odnowy biologicznej, klinikach, salonach masaży. Z usług fizjoterapeuty nie tylko korzystają osoby chore ale także i zdrowe. Fizjoterapeuta to osoba, która ukończyła licencjat i magisterkę z fizjoterapii.

Dobry fizjoterapeuta to osoba, która posiada ogromną wiedzę i ma bardzo duże doświadczenie. ponadto dobry fizjoterapeuta to osoba pomocna, koleżeńska, konsekwentna i niezwykle kulturalna. Do fizykoterapeuty nie tylko udajemy się wtedy kiedy jesteśmy chorzy, na różnego rodzaju masaże możemy udać się w każdej chwili. Dobry fizykoterapeuta pomoże nam pozbyć się wszelkich dolegliwości i doskonale może nas zregenerować poprzez odpowiednie masaże. Dzisiaj fizykoterapia jest bardzo znaną metodą leczenia, która wykorzystuje różne bodźce.

W fizykoterapii nie tylko ważne są zdolności manualne fizykoterapeuty ale także używa się przeróżnych nowoczesnych technik. Takimi technikami są bioprądy, laser, ultradźwięki czy magnetoterapia. Gabinety fizjoterapeutyczne są oblegane przez cały dzień a zbawienny wpływ fizjoterapii jest powszechnie znany. Wielu pacjentów z różnymi dolegliwościami bardzo ceni sobie pracę dobrych fizjoterapeutów i takie osoby mają do siebie ogromne kolejki. Na dobrych fizjoterapeutów jest zawsze zapotrzebowanie tak samo jak na dobrych rehabilitantów.

Fizjoterapeuta i rehabilitant pomagają bardzo pacjentom, w szczególności pozbawiają ich bólu i pomagają stanąć na nogi po różnego rodzaju urazach.

 

Artykuł został przygotowany we współpracy z rehab-gdansk.pl

 

 

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–