Connect with us

Published

on

Rehabilitant a fizjoterapeuta – Pomiędzy rehabilitacją a fizjoterapią jest znaczna różnica. Rehabilitacja przywraca sprawne funkcjonowanie fizyczne, psychiczne i społeczne, natomiast fizjoterapia leczy nasze ciało poprzez dostarczenie mu odpowiednich bodźców. Rehabilitant a fizjoterapeuta to dwie różne osoby.

Rehabilitant a fizjoterapeuta

Zatem kim innym jest rehabilitant i kimś innym fizjoterapeuta.

 

KIM JEST REHABILITANT I CO TO JEST REHABILITACJA?

Rehabilitant to osoba, która pomaga pacjentom z dysfunkcją narządu ruchu. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia rehabilitant pomaga danym osobom wrócić do zdrowia. Wymaga się od rehabilitanta ogromnej wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii człowieka oraz tego by był bardzo dobrze sprawny fizycznie. Zawód ten wykonują absolwenci szkół medycznych lub studiów wyższych o kierunku rehabilitacja. Rehabilitant powinien umieć nawiązywać dobry kontakt z pacjentami, powinien być cierpliwy, konsekwentny, wrażliwy, mieć podzielną uwagę i mieć, w każdej chwili, chęć pomocy innym. Rehabilitant ma ciągle kontakty z pacjentami, pracuje na salach gimnastycznych, salach ćwiczeń, w gabinetach. Sam też jest narażony, poprzez swoją pracę, na wiele kontuzji, takich jak:

– urazy kręgosłupa,

– schorzenia dermatologiczne,

– bóle i kontuzje kończyn dolnych.

Rehabilitacja to metoda usprawniania pacjentów i pomoc w naprawieniu ich narządu ruchu.

FIZJOTERAPEUTA I FIZJOTERAPIA

Fizjoterapeuta to osoba, która, dzięki swoim manualnym zdolnościom i dzięki zdobytej wiedzy pomaga pacjentom usuwać nękające ich schorzenia. Fizjoterapeuta w dzisiejszych czasach potrzebny jest w wielu szpitalach i w wielu przychodniach. Pracuje przy pomocy swoich rąk i dzięki swoim manualnym umiejętnościom. Fizjoterapeuta potrzebny jest także w sanatoriach, gabinetach odnowy biologicznej, klinikach, salonach masaży. Z usług fizjoterapeuty nie tylko korzystają osoby chore ale także i zdrowe. Fizjoterapeuta to osoba, która ukończyła licencjat i magisterkę z fizjoterapii.

Dobry fizjoterapeuta to osoba, która posiada ogromną wiedzę i ma bardzo duże doświadczenie. ponadto dobry fizjoterapeuta to osoba pomocna, koleżeńska, konsekwentna i niezwykle kulturalna. Do fizykoterapeuty nie tylko udajemy się wtedy kiedy jesteśmy chorzy, na różnego rodzaju masaże możemy udać się w każdej chwili. Dobry fizykoterapeuta pomoże nam pozbyć się wszelkich dolegliwości i doskonale może nas zregenerować poprzez odpowiednie masaże. Dzisiaj fizykoterapia jest bardzo znaną metodą leczenia, która wykorzystuje różne bodźce.

W fizykoterapii nie tylko ważne są zdolności manualne fizykoterapeuty ale także używa się przeróżnych nowoczesnych technik. Takimi technikami są bioprądy, laser, ultradźwięki czy magnetoterapia. Gabinety fizjoterapeutyczne są oblegane przez cały dzień a zbawienny wpływ fizjoterapii jest powszechnie znany. Wielu pacjentów z różnymi dolegliwościami bardzo ceni sobie pracę dobrych fizjoterapeutów i takie osoby mają do siebie ogromne kolejki. Na dobrych fizjoterapeutów jest zawsze zapotrzebowanie tak samo jak na dobrych rehabilitantów.

Fizjoterapeuta i rehabilitant pomagają bardzo pacjentom, w szczególności pozbawiają ich bólu i pomagają stanąć na nogi po różnego rodzaju urazach.

 

Artykuł został przygotowany we współpracy z rehab-gdansk.pl

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl