Published

on

Warto inwestować – Inteligentne inwestowanie pozwala sukcesywnie pomnażać pieniądze i budować tak zwaną finansową poduszkę bezpieczeństwa, dającą komfort spokojnego życia. Umiejętność podejmowania decyzji finansowych, które zaowocują wzbogaceniem się, wymaga jednak sporej odwagi, ale i odrobiny wiedzy. Mając pewne wolne środki, możemy część z nich przeznaczyć na inwestycje, musimy jednak wiedzieć jak to zrobić, by nie doświadczyć gorzkiej porażki i utraty pieniędzy.

Dlaczego warto inwestować w zakup mieszkania nad morzem?

 

Inwestowanie pieniędzy w nieruchomości nad morzem

Jedną z możliwości inwestowania pieniędzy jest zakup nieruchomości. Wymaga to posiadania stosunkowo dużych kwot, jednak może okazać się dobrym posunięciem, prowadzącym do pomnożenia kapitału w stosunkowo krótkim czasie. Jeżeli nie dysponujemy wolnymi środkami na koncie, nieruchomość można kupić na kredyt. Otwierają się wtedy nowe możliwości zarabiania na wynajmie, zarówno długoterminowym jak i krótkoterminowym.

Wynajem mieszkania w opcji długoterminowej

Wynajem mieszkania w opcji długoterminowej to kwestia znalezienia uczciwego lokatora, lub lokatorów, którzy z jakiegoś względu chcą wynająć mieszkanie na dłużej. Przykładowo, zakup mieszkania w mieście studenckim takim jak Gdańsk, pozwala zarabiać na wynajmie przez cały rok akademicki. Mieszkanie wynajmowane studentom powinno być umeblowane w sposób prosty, spełniać podstawowe standardy wyposażenia, gwarantujące możliwość wygodnego, codziennego funkcjonowania. Nie muszą być to mieszkania urządzone w wysokim standardzie, co z pewnością pochłonęłoby duże kwoty. Zatem zakup mieszkania nad morzem na przykład w Gdańsku pozwala wynajmować mieszkanie studiującym tam osobom. Często to bardziej korzystna finansowo opcja niż wynajem mieszkania konkretnej rodzinie z dziećmi.

Wynajem mieszkania w opcji krótkoterminowej

Właściciele mieszkań nad morzem z powodzeniem mogą odnajmować je w opcji krótkoterminowej, zarabiając w ten sposób godziwe pieniądze. Nadmorskie miasta to jedna z perełek turystycznych Polski. W Gdańsku, czy w Sopocie w sezonie wiosenno-letnim nie brakuje turystów, również tych przybywających z zagranicy, którzy chętnie wynajmą przytulny apartament na czas swojego pobytu w Polsce. Poza sezonem wakacyjnym ten rejon Polski również zarabia na turystyce, gdyż nad morze ludzie przyjeżdżają przez cały rok. Umieszczenie oferty wynajmu swojego mieszkania w popularnych serwisach do rezerwowania noclegów, pozwoli regularnie zarabiać na nawet niewielkim mieszkaniu jak kawalerka . Ważne, by w takim mieszkaniu urządzić kuchnię lub aneks kuchenny, wyposażyć je w proste sprzęty, niedrogimi dodatkami stworzyć przytulną atmosferę.

Powyższe przykłady pokazują, że posiadanie mieszkania nad morzem może być bardzo opłacalnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Co ważne, wcale nie musimy mieszkać w tym samym mieście, aby wynajmować mieszkanie turystom czy studentom. Można znaleźć osobę, która będzie zajmowała się zarządzaniem naszym mieszkaniu, lub przyjeżdżać do mieszkania na przykład raz w tygodniu. To ciekawy sposób pomnażania swojego majątku, zdecydowanie warty rozważania. Poza tym mieszkanie zawsze można zwyczajnie sprzedać z zyskiem, szczególnie jeżeli jest ulokowane w atrakcyjnej części miasta, z biegiem czasu raczej nie traci ono, a wręcz zyskuje na wartości.

 

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne