Published

on

Zabezpieczenie towaru do wysyłki to jeden z kluczowych czynników decydujących o sukcesie w branży e-commerce. Zaniedbania w tej sprawie mogą prowadzić do utraty zaufania klientów oraz obniżenia dochodów ze sprzedaży. Prawidłowo zapakowany towar powinien dotrzeć do klienta w stanie niepogorszonym, nawet jeśli wysyłany jest na znaczne odległości. Popularne dziś kupowanie na platformach internetowych z zagranicy dowodzi, że jest to możliwe.

 

Jak zapakować towar, aby dotarł do klienta w nienaruszonym stanie? Sklepy internetowe dochodzą w tym do perfekcji. Z pomocą przychodzą im producenci opakowań, którzy dostarczają na rynek różnorodne rodzaje akcesoriów do pakowania. Wykorzystanie ich w branży e-commerce znacznie ułatwia zadanie i pozwala na skuteczne zabezpieczanie przesyłek na czas transportu.

Bezpieczeństwo i estetyka

Warto pamiętać, że w branży e-commerce, gdzie bardzo ważny jest wizerunek firmy, ogromne znaczenie mają wrażenia estetyczne klienta. W parze z bezpieczeństwem pakowania towaru musi iść zatem estetyka opakowania. Z tego względu nie jest wskazane wielokrotne używanie tego samego opakowania. Karton tekturowy, folia, koperty bąbelkowe, kątowniki muszą być czyste i bez widocznych zagięć oraz uszkodzeń. Warto pamiętać, że wielokrotne używanie jednego opakowania nie tylko obniża jego estetykę, ale zmniejsza też bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Rodzaj opakowania

Dobór opakowania powinien zostać uzależniony od rodzaju przesyłanego przedmiotu. Znaczenie ma tutaj jego wielkość, rozmiar, ciężar oraz wartość. Te kryteria wpływają na wybór pomiędzy takimi opakowaniami jak kartony tekturowe, koperty bąbelkowe, tuby kartonowe i inne. Oprócz opakowania, które będzie chroniło przesyłany produkt z zewnątrz, konieczne jest także jego właściwe zabezpieczenie przed przemieszczeniem w jego wnętrzu. Tu zastosowanie znajdują: folia pęcherzykowa, poduszki powietrzne, wypełniacze do paczek oraz kątowniki. Oprócz nich do pakowania przyda się również mocna taśma klejąca oraz folia stretch, którą zabezpieczymy przesyłki.

Kartony tekturowe

Ten rodzaj opakowania znajduje różne zastosowania. Magazynowanie i przechowywanie przedmiotów, zabezpieczanie przed zabrudzeniami, kurzem i uszkodzeniami, transport oraz wysyłka. Kartony tekturowe charakteryzuje wysoka estetyka. O ich powszechnym zastosowaniu decyduje funkcjonalność i przystępna cena.
Kartony tekturowe dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na przesyłanie zarówno małych, jak i wielkogabarytowych przedmiotów.

Koperty pęcherzykowe

Koperty wyściełane wewnątrz folią bąbelkową znajdują zastosowanie do przesyłania niewielkich i delikatnych przedmiotów. Często są to towary krucze, wrażliwe na uszkodzenia oraz wartościowe. Koperty pęcherzykowe, często określane też jako koperty bąbelkowe, chronią zawartość przed drganiami i wstrząsami. Zabezpieczają w ten sposób przesyłane przedmioty przed wieloma uszkodzeniami. Doskonale amortyzują oraz chronią przed wilgocią. Produkowane są w różnych rozmiarach.

Tuby kartonowe

Ten rodzaj opakowania stosowany jest przede wszystkim do magazynowania, zabezpieczania oraz transportowania arkuszy papieru o dużych formatach. Mogą to być plakaty, kalendarze, ulotki, obrazy, mapy, projekty i ważne dokumenty. Tuby kartonowe doskonale nadają się też do przechowywania długich i wąskich przedmiotów, np. wędek.

Folia pęcherzykowa

Dopasowuje się do kształtu przedmiotu i zabezpiecza go od zewnątrz. Chroni przed wstrząsami, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki wielu małym pęcherzykom powietrza dobrze spełnia swoją funkcję. Stosowana jest jako wypełnienie paczek, do owijania przedmiotów oraz ich unieruchamiania wewnątrz kartonów tekturowych. Jest jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów do pakowania. Doskonale sprawdza się do zabezpieczania przedmiotów na czas transportu i wysyłki.

Poduszki powietrzne

To inny rodzaj wypełniacza do paczek. Poduszki powietrzne znajdują zastosowanie w sprzedaży wysyłkowej oraz e-commerce. Efektywnie zabezpieczają przesyłany towar przed drganiami, wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi. Ich przechowywanie jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku folii bąbelkowej. Nawinięte na rolkę mogą być magazynowane i napełniane powietrzem dopiero podczas pakowania przesyłki.

Wypełniacze do paczek

Oprócz poduszek powietrznych i folii bąbelkowej konsumenci mają do dyspozycji również inne wypełniacze. Flopak, chipsy i wiolina doskonale wypełniają wolną przestrzeń w paczce, unieruchamiając tym samym towar i zabezpieczając go przed uszkodzeniem. Podobne funkcje spełnia również pianka polietylenowa. Może być stosowana zarówno jako wypełniacz, jak i do owijania wrażliwych na uszkodzenia towarów, w tym sprzętu RTV i ceramiki.

Kątowniki

Wykonuje się je zarówno z tektury, jak i pianki. U producentów dostępne są w różnych rozmiarach. Doskonale zabezpieczają przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stosowane zwykle do ochrony towarów umieszczonych wcześniej w kartonach tekturowych. Sprawdzają się również do ochrony krawędzi mebli w trakcie transportu.

Choć wymieniono tu zaledwie część dostępnych na rynku opakowań, powyższa lista daje obraz, jak szeroki jest to asortyment. Przedsiębiorcy i konsumenci mogą wybierać spośród wielu dostępnych produktów, dostosowując rodzaj opakowania do pakowanych przedmiotów. Zwiększa to ich bezpieczeństwo i daje większą gwarancję, że dotrą do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie.

Więcej na temat opakowań i zabezpieczania przedmiotów można przeczytać na stronie https://opakowania24.eu

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne