Connect with us

Published

on

Zabezpieczenie towaru do wysyłki to jeden z kluczowych czynników decydujących o sukcesie w branży e-commerce. Zaniedbania w tej sprawie mogą prowadzić do utraty zaufania klientów oraz obniżenia dochodów ze sprzedaży. Prawidłowo zapakowany towar powinien dotrzeć do klienta w stanie niepogorszonym, nawet jeśli wysyłany jest na znaczne odległości. Popularne dziś kupowanie na platformach internetowych z zagranicy dowodzi, że jest to możliwe.

 

Jak zapakować towar, aby dotarł do klienta w nienaruszonym stanie? Sklepy internetowe dochodzą w tym do perfekcji. Z pomocą przychodzą im producenci opakowań, którzy dostarczają na rynek różnorodne rodzaje akcesoriów do pakowania. Wykorzystanie ich w branży e-commerce znacznie ułatwia zadanie i pozwala na skuteczne zabezpieczanie przesyłek na czas transportu.

Bezpieczeństwo i estetyka

Warto pamiętać, że w branży e-commerce, gdzie bardzo ważny jest wizerunek firmy, ogromne znaczenie mają wrażenia estetyczne klienta. W parze z bezpieczeństwem pakowania towaru musi iść zatem estetyka opakowania. Z tego względu nie jest wskazane wielokrotne używanie tego samego opakowania. Karton tekturowy, folia, koperty bąbelkowe, kątowniki muszą być czyste i bez widocznych zagięć oraz uszkodzeń. Warto pamiętać, że wielokrotne używanie jednego opakowania nie tylko obniża jego estetykę, ale zmniejsza też bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Rodzaj opakowania

Dobór opakowania powinien zostać uzależniony od rodzaju przesyłanego przedmiotu. Znaczenie ma tutaj jego wielkość, rozmiar, ciężar oraz wartość. Te kryteria wpływają na wybór pomiędzy takimi opakowaniami jak kartony tekturowe, koperty bąbelkowe, tuby kartonowe i inne. Oprócz opakowania, które będzie chroniło przesyłany produkt z zewnątrz, konieczne jest także jego właściwe zabezpieczenie przed przemieszczeniem w jego wnętrzu. Tu zastosowanie znajdują: folia pęcherzykowa, poduszki powietrzne, wypełniacze do paczek oraz kątowniki. Oprócz nich do pakowania przyda się również mocna taśma klejąca oraz folia stretch, którą zabezpieczymy przesyłki.

Kartony tekturowe

Ten rodzaj opakowania znajduje różne zastosowania. Magazynowanie i przechowywanie przedmiotów, zabezpieczanie przed zabrudzeniami, kurzem i uszkodzeniami, transport oraz wysyłka. Kartony tekturowe charakteryzuje wysoka estetyka. O ich powszechnym zastosowaniu decyduje funkcjonalność i przystępna cena.
Kartony tekturowe dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na przesyłanie zarówno małych, jak i wielkogabarytowych przedmiotów.

Koperty pęcherzykowe

Koperty wyściełane wewnątrz folią bąbelkową znajdują zastosowanie do przesyłania niewielkich i delikatnych przedmiotów. Często są to towary krucze, wrażliwe na uszkodzenia oraz wartościowe. Koperty pęcherzykowe, często określane też jako koperty bąbelkowe, chronią zawartość przed drganiami i wstrząsami. Zabezpieczają w ten sposób przesyłane przedmioty przed wieloma uszkodzeniami. Doskonale amortyzują oraz chronią przed wilgocią. Produkowane są w różnych rozmiarach.

Tuby kartonowe

Ten rodzaj opakowania stosowany jest przede wszystkim do magazynowania, zabezpieczania oraz transportowania arkuszy papieru o dużych formatach. Mogą to być plakaty, kalendarze, ulotki, obrazy, mapy, projekty i ważne dokumenty. Tuby kartonowe doskonale nadają się też do przechowywania długich i wąskich przedmiotów, np. wędek.

Folia pęcherzykowa

Dopasowuje się do kształtu przedmiotu i zabezpiecza go od zewnątrz. Chroni przed wstrząsami, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki wielu małym pęcherzykom powietrza dobrze spełnia swoją funkcję. Stosowana jest jako wypełnienie paczek, do owijania przedmiotów oraz ich unieruchamiania wewnątrz kartonów tekturowych. Jest jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów do pakowania. Doskonale sprawdza się do zabezpieczania przedmiotów na czas transportu i wysyłki.

Poduszki powietrzne

To inny rodzaj wypełniacza do paczek. Poduszki powietrzne znajdują zastosowanie w sprzedaży wysyłkowej oraz e-commerce. Efektywnie zabezpieczają przesyłany towar przed drganiami, wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi. Ich przechowywanie jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku folii bąbelkowej. Nawinięte na rolkę mogą być magazynowane i napełniane powietrzem dopiero podczas pakowania przesyłki.

Wypełniacze do paczek

Oprócz poduszek powietrznych i folii bąbelkowej konsumenci mają do dyspozycji również inne wypełniacze. Flopak, chipsy i wiolina doskonale wypełniają wolną przestrzeń w paczce, unieruchamiając tym samym towar i zabezpieczając go przed uszkodzeniem. Podobne funkcje spełnia również pianka polietylenowa. Może być stosowana zarówno jako wypełniacz, jak i do owijania wrażliwych na uszkodzenia towarów, w tym sprzętu RTV i ceramiki.

Kątowniki

Wykonuje się je zarówno z tektury, jak i pianki. U producentów dostępne są w różnych rozmiarach. Doskonale zabezpieczają przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stosowane zwykle do ochrony towarów umieszczonych wcześniej w kartonach tekturowych. Sprawdzają się również do ochrony krawędzi mebli w trakcie transportu.

Choć wymieniono tu zaledwie część dostępnych na rynku opakowań, powyższa lista daje obraz, jak szeroki jest to asortyment. Przedsiębiorcy i konsumenci mogą wybierać spośród wielu dostępnych produktów, dostosowując rodzaj opakowania do pakowanych przedmiotów. Zwiększa to ich bezpieczeństwo i daje większą gwarancję, że dotrą do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie.

Więcej na temat opakowań i zabezpieczania przedmiotów można przeczytać na stronie https://opakowania24.eu

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Patelnia granitowa a ceramiczna – która jest lepsza?

Published

on

Patelnia granitowa a ceramiczna – która jest lepsza?

Za każdym razem, gdy chcesz przygotować pyszne danie, musisz wziąć pod uwagę przydatność swoich naczyń kuchennych, a nie tylko same składniki. Ze względu na skomplikowane projekty i różne właściwości materiałów używanych do produkcji patelń, ostateczny wybór może nie być taki prosty.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Published

on

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Szukasz pracy na wakacje? Nie zwlekaj, to najwyższy czas, by rozejrzeć się za ogłoszeniami pracy sezonowej, dorywczej. Najlepiej, jeśli od razu postawisz na rzetelny portal ogłoszeń.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

6 seriali komediowych, które obejrzysz w telewizji online

Published

on

6 seriali komediowych, które obejrzysz w telewizji online

Dzięki szerokiej ofercie kanałów tematycznych, telewizja doskonale trafia do każdej grupy odbiorców, zwłaszcza miłośników komedii. Oto aż 6 seriali, które wciąż możemy obejrzeć w telewizji, a które pokochają wszyscy zwolennicy humoru.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl