Gdzie i jak można wziąć pożyczkę dla zadłużonych?

Można wziąć pożyczkę – Osoby zadłużone są dla banków klientami obarczonymi dużym ryzykiem, którzy są niewiarygodni i mogą być niewypłacalni. Ich obecność w bazach dłużników jest sygnałem, że nie mają stabilnej sytuacji finansowej i być może nie będą mogli spłacić zobowiązania. Właśnie dlatego bank daje im decyzję odmowną na wnioski o przydzielenie kredytu.

Można wziąć pożyczkę

Dla osoby zadłużonej jest to pewien dyskomfort i może wywoływać oburzenie, jednak prawda jest taka, że podejście banków wynika z tego, jakimi przepisami muszą się kierować. Ich działania muszą być zgodne z tym, co znajduje się w prawie bankowym. Ponadto podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Banki działają zgodnie z prawem, nazwisko klienta widnieje w BIK, a na szybko potrzebuje pieniędzy. Co może zrobić w takiej sytuacji? Zapoznać się z tym, co oferują pozabankowe instytucje finansowe.

Dla kogo polecane są pożyczki dla zadłużonych?

Do BIK trafia coraz więcej osób, dlatego też zmieniło się podejście wobec osoby ubiegających się o pożyczkę. Instytucje finansowe, które nie są bankami, nie muszą przestrzegać takich samych praw i obowiązków, więc mają mniej ograniczeń. W odpowiedzi na oczekiwania społeczeństwa, powstał szereg pożyczek dla zadłużonych. Nawet jeżeli bank nie przyzna kredytu, nie oznacza to, że pożyczki także nie można dostać. Do bazy BIK można trafić bardzo łatwo, nawet na skutek przejściowych problemów. Jednak każdorazowo wpływa to na obraz historii kredytowej. Jeżeli pieniędzy potrzebuje się natychmiastowo a ma się przy tym pewność, że niebawem będzie się dysponowało kwotą pozwalającą na spłatę rat, nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć pożyczkę. Trzeba przy tym pamiętać, że opcja wzięcia pożyczki jest dobra, jeśli problemy finansowe są tylko przejściowe, a cel zadłużenia się ważny, w przeciwnym razie ich raty mogą trafić na listę kolejnych trudnych do spłaty zobowiązań.

Na jakich zasadach są przyznawane?

Zaletą współpracy z firmami pożyczkowymi jest nie tylko to, że usługi są kierowane także do grupy osób zadłużonych. Przez inne zasady, nie trzeba spełniać tylu formalności, co w banku. Wystarczy przyjść do placówki z dowodem osobistym i numerem konta bankowego. A można zrobić to jeszcze szybciej, czyli siąść w domu lub w jakimkolwiek innym miejscu i wypełnić wniosek internetowo. Ekspresowa obsługa gwarantuje, że nawet w tym samym dniu można mieć pieniądze. W zależności od tego, z jaką firmą zostanie podjęta współpraca, dla zadłużonych dostępne są pożyczki bez zabezpieczeń i pod zastaw. W trakcie podpisywania umowy należy zwrócić uwagę na to, jakie są koszty i jakie terminy podano w umowie. Trzeba przemyśleć, czy lepszym rozwiązaniem będzie nisko oprocentowana pożyczka krótkoterminowa, czy z nieco większymi kosztami, ale dająca więcej przestrzeni i spokoju pożyczka długoterminowa. Raty muszą być w takiej wysokości, by były możliwe do spłaty na czas. Pożyczki są rozwiązaniem atrakcyjnym i korzystnym, ale tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, iż będziemy spłacać je w terminie. Jego przekroczenie bowiem skutkuje narastającymi odsetkami.

 

Artykuł: można wziąć pożyczkę powstał we współpracy z Pozyczkolog

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
polecane posty
Kategorie
———————————–