Published

on

Edukacyjne wykorzystanie nowoczesnych technologii – Zagrożenie wynikające z uzależnień jest wszystkim już dobrze znane, więc świadomi takiego ryzyka staramy się ograniczać do nich dostęp najmłodszym użytkownikom. Okazuje się jednak, że nowoczesna technologia może również wpływać pozytywnie na rozwój dzieci.

Edukacyjne wykorzystanie nowoczesnych technologii

Przy rozsądnym jej wykorzystaniu może dawać ogrom korzyści.

Interaktywne akcesoria nie tylko do zabawy

Rzeczywiście, podtykanie tabletów czy smartfonów dzieciom dla tzw. zabicia czasu albo by nie przeszkadzały dorosłym, nie jest trafnym pomysłem. Tak samo dawanie dostępu do tych urządzeń bez żadnych ograniczeń. To prawda, że sieć pełna jest treści, z których dzieci z całą pewnością nie powinny korzystać. Okazuje się jednak, że jeśli będziemy pełnić nad tym pełną kontrolę, nowoczesna technologia może korzystnie wpływać na rozwój najmłodszych. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że odpowiednio wybrane interaktywne akcesoria służą tylko do zabawy. Oczywiście są takie, które nie wnoszą nic oprócz dostarczenia chwilowej rozrywki, ale większość nowoczesnych gadżetów ma przekaz edukacyjny.

Co ciekawe, na rynku dostępne są elektroniczne gadżety, które wpływają na wszechstronny rozwój nawet kilkulatków. Zabawki, które dzisiaj proponują nam najlepsi producenci, mogą uczyć najmłodszych czytania, liczenia, pisania, wpływają na rozwój motoryki ruchowej, koncentrację uwagi czy pamięć. Najważniejsze jest jednak to, że sama nauka przebiega przy ich wykorzystaniu poprzez zabawę, a właśnie taka jest najskuteczniejsza. Dzieci, które nie czują przymusu edukacji, o wiele chętniej zdobywają wiedzę i poszczególne umiejętności.

Przykłady najlepszych nowoczesnych zabawek

Ciekawostką jest to, że skuteczność elektronicznych zabawek docenili nie tylko rodzice, ale również pedagodzy. To zresztą dlatego właśnie takie pojawiają się w placówkach przedszkolnych i szkolnych. Ich popularność wzrasta także w obiektach, które dedykowane są dzieciom, na przykład w domach kultury, na salach zabaw czy w dziecięcych strefach w centrach handlowych. Należy zwrócić uwagę, że nie można ustrzec najmłodszych przed technologicznym postępem, ale można proponować im zabawki, z których będą sprawnie korzystać z całym pakietem edukacyjnych bonusów.

Świetnym przykładem zabawki, która dzisiaj jest prawdziwym hitem, jest tzw. magiczny dywan. To interaktywna podłoga, na której dzieci mogą grać, uczyć się i spędzać czas na szalonej zabawie. Projektor, który wyświetla magiczną podłogę, funkcjonuje już w większości najlepszych szkół w naszym kraju. Dzieci korzystają z tej formy rozrywki samodzielnie albo zespołowo. Mogą usprawniać koordynację ruchową, uczyć się zdrowej rywalizacji, wzmacniać pamięć, a nawet uczyć się języka obcego. Wiele zależy od wybranej gry. Warte podkreślenia jest to, że zabawa na interaktywnej podłodze zawsze ma wymiar edukacyjny i wpływa na wszechstronny rozwój maluchów. Nie da się też ukryć, że to nowoczesne rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne dla dzieci. Magiczny dywan wybiorą o wiele częściej niż dobrze już znane drewniane klocki czy szmacianą lalkę.

Artykuł przygotowany w oparciu o stronę internetową Funtronic, producenta magicznego dywanu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Edukacja

Jak zostać dobrym liderem?

Published

on

Jak zostać dobrym liderem?

Pytanie o to, jak być dobrym liderem, zadawane jest już od starożytności, a odpowiedzi na nie obejmują każde możliwe spektrum światopoglądowe czy czysto pragmatyczne. Dla każdej tezy można znaleźć tezę przeciwną, bronioną w zasadzie z takim samym zacięciem, jak teza postawiona pierwotnie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI

Published

on

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI Produkty w naszych sklepach są gorszej jakości?. UOKiK porównał polskie i niemieckie produkty.Co dalej z badaniami UOKiK? Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym można znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Edukacja

Tusze do drukarek Brother

Published

on

Tusze do drukarek Brother

Wejdź na stronę www.dodrukarek.pl i zapoznaj się z najlepszą ofertą tonerów i tuszy do urządzeń marki Brother

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne