Connect with us

Published

on

Drukowane materiały reklamowe – Każda firma powinna zainwestować w narzędzia promocyjne, dzięki którym oferta będzie trafiać do jak największej grupy potencjalnych odbiorców.

Drukowane materiały reklamowe

Skutecznymi narzędziami, które wspierają całościową strategię reklamową, są materiały drukowane. Do takich zaliczyć można ulotki, firmowe gazetki, broszury, katalogi. Okazuje się jednak, że nie tylko ważna jest ich formuła, ale także sama ekspozycja. Łatwość zauważenia jest kwestią priorytetową, by klient w ogóle mógł zainteresować się konkretną ofertą. Podpowiadamy więc, jak prezentować tego rodzaju druki, by mogły z sukcesem trafić do szerokiego grona.

Stojaki ekspozycyjne

Najtańszą, a jednocześnie bardzo trwałą i w pełni skuteczną formą ekspozycji drukowanych materiałów reklamowych są specjalne ekspozytory. Do takich zalicza się metalowy stojak na gazety albo stojak na ulotki. Te warto ustawiać w pobliżu wejścia albo przy kasach w obiektach handlowych. Co więcej, takie ekspozytory świetnie sprawdzają się także w czasie organizacji różnego rodzaju eventów, takich jak konferencje, targi, kongresy. Aby spełniały swoją funkcję należycie, zawsze trzeba ustawiać je w dobrze widocznym miejscu, by bez problemu po materiał promocyjny mógł sięgnąć zainteresowany ofertą potencjalny klient.

Ulotkarz / hostessa

Okazuje się jednak, że stojak na gazety może być także pomocnikiem reprezentantów firmy. Chcąc uzyskać jeszcze lepszą skuteczność, wiele podmiotów decyduje się na promocję z wykorzystaniem współpracy z ulotkarzami czy hostessami. Dzięki temu, że fizyczne osoby nakłonią do poznania propozycji firmy, treść informacyjna może jeszcze lepiej trafiać do odbiorców. Nie ma też wątpliwości, że hostessa zawsze jest niezwykle reprezentacyjna, co korzystnie wpływa na pozytywny wizerunek całej firmy.

Plakaty i billboardy

Chyba najbardziej znana jest ekspozycja materiałów drukowanych w formie stałej, wiszącej. Do takich zaliczyć można plakaty, billboardy w wielu formatach czy informacje zamieszczone na standach, tzw. potykaczach. Co ciekawe, taką formę spotkać można w rozmaitych wielkościach, w zależności od indywidualnych potrzeb reklamodawcy.

O czym warto pamiętać?

Drukowane materiały reklamowe mogą być skutecznym wsparciem całościowej kampanii promocyjnej, ale nigdy nie mogą stanowić jedynej formy pośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami. To najczęściej narzędzie o ograniczonym zasięgu, skierowane do konkretnej grupy, chociażby biorąc pod uwagę lokalizację działalności firmy. Ważne jest, by na wydruku znalazły się nie tylko hasła wywołujące określone emocje, ale również wartościowe informacje, które mogą rzeczywiście nakłonić do decyzji o zakupie.

Artykuł przygotowany w oparciu o stronę internetową Wist, producenta stojaków na gazety.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl