felietony Historia z życia wzięta Informacje Poradnik prawny z kraju

Gowork – czyli jak bezkarnie okradać z prawdy i pieniędzy

Gowork - czyli jak bezkarnie okradać z prawdy i pieniędzy

Szukasz pracy? Nie kieruj się opiniami na gowork.pl – TO OSZUŚCI ?!!! Szukając pracy bardzo często posiłkujemy się opiniami innych ludzi w tym przede wszystkim pracowników. Chcemy wiedzieć czy przyszły potencjalny pracodawca sprawdzi się w roli naszego przełożonego.

Gowork Andrzej Kosieradzki

Szukając pracy staramy się wybierać ostrożnie, gdyż w pewnym sensie ukierunkuje to naszą przyszłość. Praca jest miejscem w którym spędzamy sporo czasu dlatego też musimy czuć się w niej komfortowo. Na to jak będziemy czuli się w pracy wpływa sporo aspektów, jednakże atmosfera i podejście do pracownika najbardziej wpływa na nasz psychiczny odbiór.

Jednym z miejsc, w którym do tej pory szukaliśmy informacji (jak myśleliśmy rzetelnych) był znany serwis gowork.pl, na którym to rzekomo pracownicy obecni jak i byli wyrażali opinie na temat pracy jak i samego pracodawcy. Okazuje się jednak, że to nic innego jak pic na wodę. Oczywistym jest iż do komentarzy w Internecie należy podchodzić ostrożnie, gdyż przepełniony jest on tzw. Trollami internetowymi, jednak to co wyprawia właściciel Gowork.pl Andrzej Kosieradzki woła o pomstę do nieba. Jeżeli szukasz pracy, nie kieruj się opiniami z gowork.pl, ponieważ prawda może okazać się zupełnie inna.

GOWORK zapłać i miej kontrolę nad ludźmi

Jak się okazuje z na pozór nie groźnie wyglądającego serwisu, który miał pomóc w dojściu do prawdy zrobiono niezły biznes. Pan Kosieradzki pozwala na samoistne usuwanie przez firmy uciążliwych komentarz, które mogą w jakikolwiek sposób godzić w postrzeganie firmy przez obserwatorów. Przedsiębiorcą oferuje się pakiety złotych profili za jedynie 1200 zł – tak 1200 złotych tyle kosztuje eliminowanie prawdy w realiach Polskiego Internetu. Po wykupieniu ekstra pakietu, firma może sama dodawać sobie komentarze ale również usuwać te, które ich zdaniem nie pasują do ich światopoglądu.

Chcesz poznać prawdę o firmie? NIE UFAJ GOWORK.PL To kłamstwo i obłuda !!!

Tworzenie fałszywego profilu za kilka tysięcy to z pewnością dobry zysk nie tylko dla gowork-u ale również firm, które w ten sposób uchodzą za porządne i szlachetne, w rzeczywistości będąc najgorszym z możliwych miejsc dla potencjalnych pracowników. Gowork wymusza również na wielu firmach haracz – inaczej nie można nazwać przymusowej opłaty za pisanie fałszywych komentarzy. Jeżeli jakaś firma znalazła się w serwisie gowork.pl musi zapłacić abonament – w przeciwnym razie masa Trolli internetowych może w szybki i skuteczny sposób wylać wiadro pomyj, często bezpodstawnych i fałszywych. Jak widać sprawa jest dwojaka – tych, którzy są porządni za pomocą szantażu zmusza się do płacenia a tych, którzy działają w sposób karygodny nagradza się za podjęcie współpracy.

Czy w tym świecie liczy się tylko kasa?!

Jak widać dla Pana Kosińskiego słowa takie jak prawda i uczciwość nie występują w jego słowniku, za to pieniądze owszem. Oto przykład jak z serwisu internetowego stać się milionerem. Naciąganie, oszustwa, obłuda i fałsz to jedne z wielu słów, cisnących się na usta opisujące bezprawne zachowanie serwisu, można nawet pokusić się o znamiona przestępstwa w przypadku wymuszenia opłat za usunięcie niewygodnych i fałszywych komentarzy. Opinie o działalności gowork.pl możemy przeczytać w Internecie sporo. Pora zrobić coś z oszustwem i nienaciąganiem – Internet powinien być wolny od zakłamanych komentarzy.

Serwis z opiniami gowork istnieje na rynku już jakiś czas – zdążyliśmy się przyzwyczaić do faktu iż wielu z nam umożliwił wstępne poznanie pracy, jednak jak się okazuje to zwyczajny szwindel. Wiele firm zostało naciągniętych, wiele z nich usiłowało walczyć bezskutecznie z przestępczą działalnością właściciela serwisu, który nie tylko wymusza opłaty ale również łamie nowe przepisy odnośnie Ochrony Danych Osobowych. Ta działalność ma gdzieś zdanie innych – liczą się dla nich tylko pieniądze a dziać się będzie tak dopóki znajdować będą się chętni i głupcy na płacenie za ich usługi i “Fantastyczne oferty”. Czas najwyższy skończyć z krętactwem i pozwolić na ujawnienie prawy – Opinie Gowork to bujda na resorach! Jeżeli ktokolwiek łudzi się jeszcze, że znajdzie tam chociaż jedną prawdziwą opinię na temat firmy, ostrzegamy – prędzej wygracie na loterii! Właściciel dba wyłącznie o dobro swoich interesów, dla niego nie liczy się nic oprócz wygód jakie zapewniają mu wyłudzone pieniądze, które dostarczają mu przestraszone bądź cwane firmy.

 

Nawet powstało specjalne forum gdzie możesz poczytać o opiniach i napisać własną wejdź na Andrzej Kosieradzki opinie

 

96
Dodaj komentarz

avatar
92 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
MarcinXYZJanSlyMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

Zgadzam się z artykułem w 100% ! Wraz z mężem prowadzimy firmę, która padła ofiarą tego oszusta!! Do pewnego momentu było dobrze, dopóki nie zaczęły pojawiać się fałszywe komentarze – tutaj w grę wkroczył gowork, który zasugerował, że takie rzeczy się zdarzają i lepiej, żebyśmy wykupili pakiet i usunęli nie wygodne komentarze ! TO KPINA!! Nikt z naszych pracowników nigdy nie pisał takich bredni. Czujemy się oszukani ! To zwyczajne ździerstwo !!

Kacper
Gość
Kacper

Serwis Andrzeja Kosieradzkiego gowork uprawia politykę umożliwiającą pomawianie uczciwych osób w Internecie, np. których dane personalne są zbieżne z nazwami przedsiębiorstw zaczerpniętych od imion i nazwisk ich właścicieli. Udostępnia i wyposaża w narzędzia do popełniania czynów zabronionych, np. zniesławień, obelżywych komentarzy, zaniżania wizerunku, uprawiania czarnego public relations, prowadzenia nieuczciwej działalności przez konkurencję, doprowadzania do utraty reputacji osób prywatnych i firm, szantażowania przedsiębiorców i osób wykonujących tzw. “wolne zawody” przez klientów narzucających niekorzystne zasady i stawki dostarczania usług i produktów pod rygorem wystawienia negatywnych opinii w Internecie w razie braku spełnienia wytycznych szantażu, fałszowania wyobrażeń o osobach prywatnych i firmach, a… Czytaj więcej »

Karolek
Gość
Karolek

Co za świństwo! I weź tu teraz wierz w opinię w internecie. Człowiek chce znaleźć porządną pracę a tu wszędzie oszuści. Już nie wiadomo co jest prawdą a co kłamstwem w internecie a skoro już nawet firmy wykupują sobie komentarze i dobre opinie to masakra. Trzeba uważać na każdym kroku, po prostu szok!

Oburzona
Gość
Oburzona

A ja nawet kiedyś wyczytałam opinię o firmie do której chciałam aplikować CV na stanowisko. I znalazłam właśnie stronę Gowork i byłam załamana, no bo opinia była straszna. Całe szczęście, że znałam tam kilka osób i powiedziały mi że to bzdura, że to co było tam opisane w ogóle nie ma miejsca w ich firmie. Dobrze że wtedy nie uwierzyłam, bo pewnie dziś byłabym bezrobotna!

MałaMI
Gość
MałaMI

Hehe a ja ostatnio z moją siostrą rozmawiałam na ten temat. Ona szuka roboty i czyta opinie na internecie o każdej możliwej firmie do której mgłaby złożyć CV. Mówiłam jej że to bzdura, bo znając życie firmy wykupują sobie dobre opinie, a te złe mogą być wypisane przez konkurencję, albo zwolnione osoby. No ale żeby tyle pieniędzy płacić, żeby np. oczernić konkurencję to już jest masakra jakaś.

Martucia
Gość
Martucia

Ja dlatego jestem zdania, że nie powinno się kierować opinią z internetu wyierając pracę. Przecież to jest jasne, że firmy zrobią wszystko aby się wybielić na forum i dadzą każde pieniądze. A to, że konkurencyjne firmy rzucają kłodę pod nogi swoim wrogom to chyba też nikogo nie zaskoczy. Najlepiej jest się przekonać na własnej skórze.

Oliwka
Gość
Oliwka

Ale to znaczy, że ta strona jeszcze funkcjonuje? No kurde to trzeba to nagłaśniać bo ludzie mogą sobie takie opinie wziąć do serca i dobra robota obok nosa im przejdzie! Czego to człowiek nie wymyśli, a to wszystko przez ten wyścig szczurów! Dobrze jest mieć zawsze kogoś znajomego w danj pracy żeby się dowiedzieć co nieco.

Magdalena
Gość
Magdalena

Andrzej Kosieradzki to zwykła świnia i oszust pozbawiony całkowicie resztek moralności już nie mówiąc o jakichkolwiek zasadach. Nie piszę ,,pan” bo to za duże słowo dla takiej osoby. Jeśli moja firma istnieje na rynku i lepiej czy gorzej prosperuje to zjawia się taki gowork gdzie wystawiane są wymyślone wyssane z palca opinie, które mają na celu odstraszyć klientów a przedsiĘbiorca jak chce wykasować te kłamstwa i pomóienia to ma zapłacić kosmiczne pieniądze tej samej stronie, która to napisała. Czy w tym kraju prawo jest dla przestępców? Jestem za tym, żeby założyć zbiorowy pozew

Jan
Gość
Jan

Widać że to konkurencja tu pisze. Jaki Andrzej?? Ludzie, nawet imienia nie znacie co dopiero tego człowieka… To on powinien was pozwać o zniesławienie.

Natalka
Gość
Natalka

Tak kurde funkcjonuje ta pseudo strona a Andrzej Kosieradzki jeszcze wciąż chodzi po ulicach wolno. No jak tak można w jakim my kraju żyjemy, że takie hieny chodzą po ulicach. Ja bym to do uwagi dała ciekawe czy się zainteresują taką sprawą. To jest przerażające, że nikt na to nie zwraca uwagi. Najpierw powoduje spadek klientów albo dochodzi do upadania firm a potem wykup pakiet i wyczyścimy to co sami napisaliśmy zapinają dodać. Czy ktoś się tym zajmie? Czy władze też gowork szantażuje?

Łukasz
Gość
Łukasz

Od zawsze byłem przekonany że nie wszystko co zostanie napisane w “internetach” jest prawdą. Dobrze, ze nie dałem się nabrać tym ich opiniom, chociaż większość pewnie tak i cierpią na tym najbardziej niesłusznie oskarżeni. Dobrze, że to sprawdziłem teraz mam świetną prace, dobre zarobki i super szefa !

Katrina
Gość
Katrina

Jakim można być człowiekiem by tak postąpić? Sprawiać komuś przykrość i nie tylko. Ci którzy zostali fałszywie oskarżeni tracą zaufanie w oczach ludzi i nie tylko. Pytam jak można? ! Mam nadzieję, że spotka go odlowiednia kara, taka na jaką zasługuje! Jestem oburzona naprawdę tą sytuacją. Nikomu nie można ufać i wszystko należy osobiście sprawdzić.

Justyna
Gość
Justyna

Artykuł w 100%% trafny! Nie chciałabym przeczytać o sobie takiej paskudnej opinii w dodatku napisanej niezgodnie z prawdą. Domyślam się jak psychicznie czują się ludzie o których są wypisywane takie brednie i wiadomości wyssane z palca. Oczywiście nikt nie jest idealny ale to już masakra. Nie pozdrawiam tego Pana.

Krystyna
Gość
Krystyna

Szczyt chamstwa. Ludzie w dzisiejszych czasach dla kasy zrobią wszystko tylko jaką cenę w takim razie ma szacunek i godość? Jestem poirytowana tym co się dzieje. To prawda nie należy traktować wszystkich komentarzy i opinii zamieszczanych prawdziwie. Teraz juz nie wiadomo czy kiedykolwiek ktoś komuś zaufa???

Rafał
Gość
Rafał

Hmm ciekawy artykuł. Zgadzam się z jego autorem w stu procentach. Swoją drogą gdyby nikt tego nie odkrył pewnie nadal by napychal sobie kieszenie i robił ludzi w przysłowiowego konia bo jak inaczej to nazwać. Świństwo aż brakuje słów. Jak tak można? Szok. Oby nie pozostał bezkarny, mam nadzieje.

Marika
Gość
Marika

To co przeczytałam o naciągaczu i oszuście z gowork to szok i niedowierzanie. Najgorsze, że często cierpią na tym niewinni ludzie. W dzisiejszej dobie internetu ludzie przecież często szukają tam opinii, także na temat pracy i przedsiębiorców. Już w nic nie można wierzyć. Sama prowadzę firmę od kilku lat i też mogę stać się ofiarą takiego oszusta. Aż strach pomyśleć, co to ludzie jeszcze nie wymyślą…

Krystian
Gość
Krystian

Całe szczęście, że takie oszustwo wyszło na jaw i zostało w końcu nagłośnione. To po prostu skandal, żeby tak ogłupiać ludzi i wybielać firmy, które mają sporo za uszami, bo po prostu nie traktują dobrze pracowników. Wykupywanie jakichś pakietów za 1200 zł to niezły biznes dla niejakiego pana Kosieradzkiego, ciekawe czego się jeszcze ten cwaniak dopuści.

Kryśka
Gość
Kryśka

I znowu po raz kolejny okazuje się że we współczesnym świecie liczy się tylko kasa, jak ktoś ją ma to czuje się panem i myśli że jest bezkarny. Kiedyś tez sugerowałam się tym, co piszą w internecie na temat danej firmy, która mnie interesowała. Teraz już byłabym ostrożna, bo wiem że to jedna wielka bujda. Ludzie nie dajcie się nabrać przez takich oszustów!

Anna B.
Gość
Anna B.

Przestrzegam przed agencją pracy GoWork. Niedawno miałam okazję poznać ich działania. W pierwszej kolejności żądają wpłacania zadatku 200 zł i dopiero po wpłaceniu zajmują sie naszą sprawą.
Nie warto jechać do Warszawy( GoWork zaprasza na rozmowy właśnie do Stolicy. Szkoda czasu i pieniędzy.

Magdalena B.
Gość
Magdalena B.

Witam wszystkich na tym forum:) Przede wszystkim chciałabym jeszcze raz poinformować wszystkich aplikujących do pracy poprzez firmę GOWORK.PL. Legalnie działająca firma pośrednictwa pracy nie pobiera żadnych opłat za pośrednictwo, a tym bardziej jak ktoś to ujął “za przekazanie kontakt do pracodawcy”. Pytanie kto ma wpłacić 200 zł? Osoby, które zostały zaakceptowane na rozmowach rekrutacyjnych, które faktycznie odbywają się w Warszawie. Jest to zaliczka na bilet lotniczy a nie za pośrednictwo!!! Osoby wtajemniczone wiedzą, iż przelot na Cypr każdy opłaca indywidualnie, przynajmniej w 1-szą stronę. Jak informowaliśmy Państwa organizujemy przeloty grupowe więc wpłata wcześniejsza ułatwia zorganizowanie Państwu biletów szybciej, co ułatwia… Czytaj więcej »

Zenek
Gość
Zenek

Myślę, że to nie Gowork umieszcza negatywne wpisy na temat firmy, tylko byli lub obecni pracownicy.
I chyba miał Pan na myśli to, że Gowork niechętnie je usuwa na prośbę firmy, bo niby dlaczego?
Z ciekawości przejrzałam wpisy na temat firm które znam, jest mnóstwo negatywnych i większość to prawda, więc nie rozumiem dlaczego mają je usuwać?

Np. ja jako szukająca pracy,sugeruję się pozytywnymi a w szczególności negatywnymi opiniami.

Aneta
Gość
Aneta

Niestety, muszę się dopisać do uwag krytycznych. Mój pracownik chciał skorzystać z jednodniowego szkolenia organizowanego przez tę firmę. Na podstawie pro-forma przelałam płatność. Szkolenie miało się odbyć na początku lipca, zostało przez firmę odwołane z braku chętnych. Do dzisiaj czekałam na zwrot pieniędzy, a ponieważ oczekiwanie było daremne, zadzwoniłam. Pani, która odebrała telefon poinformowała mnie, że drugą edycję szkolenia organizują we wrześniu i dopóki pracownik pisemnie nie zrezygnuje z uczestnictwa w niej, zatrzymali sobie płatność. Jeśli pieniądze chcę otrzymać, powinnam poprosić o zwrot mailem. Przyznam, że pierwszy raz spotykałam się z praktyką, że zleceniobiorca nie wykonuje usługi, ale zwrot pobranej… Czytaj więcej »

MArta
Gość
MArta

Pani Aneto trafiła Pani w samo sedno. Słaby punkt firmy GOWORK to niska jakoś obsługi, brak rzetelności i leans na anonimowych, mało wiarygodnych wpisach. Wskutek tego nakręcają sobie oglądalność strony www. Nic więcej

Magda
Gość
Magda

Uważajcie też na aplikowanie na oferty pracy na stronie Gowork, zapisali sobie w regulaminie, że apikując wyraża się zgodę, że będą mogli w zasadzie robić z danymi osobowymi co zechcą. Oczywiście jest to niezgodne z UOODO.

Marta
Gość
Marta

itam. Mam problem z tą firmą i z wpisu innej osoby widzę, że są to stałe działania tej firmy. Zapisałam 2 pracowników na kurs, który miał się odbyć 21 stycznia. 18 stycznia przelałam pieniądze. Kurs został odwołany i nikt nas o tym nie poinformował, później były dwa kolejne terminy (również odwołane). Zaproponowano mi inny, podobny kurs, zamiast tego. Również dwukrotnie odwoływany. Poprosiłam o zwrot pieniędzy pisemnie i do tej pory wielokrotnie ponaglałam swoją prośbę. W końcu napisałam, że zgłoszę sprawę na policję i w odpowiedzi dostałam informację, że kierownik został o tym poinformowany. Oszukane osoby proszę o kontakt: marta.kons@wp.pl. Dzisiaj… Czytaj więcej »

MM
Gość
MM

Odradzam kurs Kurs Programowania GoWork w Warszawie. Kurs jest jest zupełnie nieprzemyślany, prowadzący prowadzi zajęcia w tak nudny sposób, że trudno jest wysiedzieć. Totalny chaos o tym o czym mówi prowadzący, o ćwiczenia z HTML polegały często na przepisaniu kodu z kartki. Kurs zawierał też w programie podstawy PHP, mysql, ale to wszystko nie łączyło się w całość, nie wiadomo do końca jak użyć tej podstawowej wiedzy np z PHP do budowy strony. Według mnie bardzo ważne jest, żeby prowadzący oprócz posiadanej wiedzy w temacie umiał tą wiedzę przekazać, Nie chcę nikogo obrazić, ale prowadzący na pewno nie był tą… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej

GoWork nie jest serwisem w żaden sposób miarodajnym, wykorzystuje chęć hejtowania niezadowolonych pracowników, ci którym dana praca odpowiada, bardzo rzadko piszą komentarze. Pracodawca ma bardzo małe szanse na usunięcie kłamliwego komentarza. Bogatsi pracodawcy mogą wynająć odpowiednią firmę, która usunie praktycznie każdy komentarz. Poza tym, aby “zachęcić” pracodawcę do moderowania forum, GoWork ukrywa pozytywne komentarze na temat firmy. Zależy im na tym, aby ludzie komentowali, najlepiej – jak najgorzej, a nie aby opinie były miarodajne. Wszystko to, aby “zachęcić” pracodawcę do wykupienia absurdalnie drogiego abonamentu, który i tak w sumie nic nie daje.

MArcin
Gość
MArcin

Zdanie innych osób jest ważne nie tylko w sprawie pracy. Tak jak na Gowork opinie są istotne bo dotyczą pracy i warunków zatrudnienia, tak samo jest w innych branżach. Nie wyobrażam sobie nie poznać zdania innych osób jak kupuje jakiś sprzęt, tak samo w przypadku firmy, do której mam zamiar aplikować.

Błażej
Gość
Błażej

W mojej firmie była mini afera w związku z wpisami na GoWork. Ktoś, kilka osób, trochę negatywnych słów o paru osobach z kadry napisał i wpisy ostatecznie zniknęły choć raczej regulaminu nie łamały.

Kuba
Gość
Kuba

z ciekawości sprawdziłem na Gowork opinie o swojej byłej i obecnej pracy i obiema rękoma podpisuje się pod większością komentarzy. Jeżeli kilka osób zwraca uwagę na to samo to cos w tym musi być.

Agata
Gość
Agata

racja, usuwanie komentarzy na nic się zda. Jak się usunie opinie z goworka czy innego forum, to od razu możemy mieć wylew na social mediach. Z przykrością stwierdzam, że wciąż wiele firm najchętniej zamiotłoby problem pod dywan zamiast go wyjaśnić

markee
Gość
markee

Na tej samej zasadzie dziala m.in. znanylekarz.pl, ktory kiedys byl serwisem gdzie rzeczywiscie mozna bylo znalezc rzeczowe opinie, a teraz lekarz za odpowiednia cene moze “moderowac” opinie o sobie.

cruex
Gość
cruex

Jak ja się cieszę, że ktoś w końcu poruszył publicznie ten temat. Jestem adwokatem, od lat regularnie potykam się z tego typu portalami. Jakiś czas temu moi rodzice, prowadzący własną działalność, mieli spór z klientem, który okazał się być regularnym Januszem, oszustem i naciągaczem. Gość wytoczył im absurdalny proces o zapłatę niebotycznych pieniędzy za wydumane, niebotyczne “szkody” wynikające ze wzajemnej współpracy. Ostatecznie, po kilku latach procesu, sprawa rozeszła się po kościach, klient trafił do więzienia za oszustwa związane z jego innymi byznasami, ale w Internecie została cała masa smrodu, który pozostawiał na tego typu portalach. Umieszczenie szkalujących wpisów w rozmaitych… Czytaj więcej »

Zenon
Gość
Zenon

Wykop też się zmienia w tym kierunku. Taka opowieść którą zasłyszałem przy piwku od znajomego, nie mam powodu żeby mu nie wierzyć: Znajomy prowadził portal internetowy. Założył sobie konto i wrzucał z niego materiały z tego portalu (OK, dużo wrzucał, ale nie tylko ze swojego, nie spamował dziesiątkami linków). Mozna dyskutować, czy to jest dobry sposób na reklamę. Można dać bana albo nie dać. Co zaproponował Wykop? Wykop zaproponował że chce działeczkę od każdego kliknięcia które przyszło z Wykopu. Znajomego na to nie było stać, dostał bana. ALE: inni znajomi też wrzucali materiały z tego portalu. Nie było żadnego spamowania,… Czytaj więcej »

dj oj
Gość
dj oj

I czym się to różni od wymuszania haraczy przez Wołominy i inne Pruszkowy ze złotych lat początku transformacji? Ano tym, że odpalają państwu działkę w ramach podatków, a media przedstawiają ich jako przebojową firmę, która osiągnęła sukces…

Biznesmen
Gość
Biznesmen

Muszę przyznac, że od wielu lat prowadze swój biznes, ale pierwszy raz spotykam się z podobnym procederem na taką skalę. Wymuszenia opłat za usunięcie fałszywych bądz niewygodnych komentarzy to przecież zwykły szantaż i zwykłe przestępstwo, które powinno zostać bezwzględnie ukarane. Nie można pozwolić na takie nieuczciwe praktyki, to zwykle chamstwo.

głupi
Gość
głupi

Niestety rzeczywistosc jest okrutna. Jesli korzystasz z jakiejs uslugi w necie, a ona jest za free, to masz absolutnie pewnosc, ze ona jest w jakis sposob finansowana. Po to tworzy sie takie strony – dla pieniedzy.
Opcja czyszczenia kont wydaje sie atrakcyjna dla klientow – zaplaca, zwlaszcza Ci najbogatsi, ktorzy najwiecej moga stracic na utracie wizerunku.
Czyli grupa docelowa i atrakcyjnosc oferty jest zacna ; )

justyna
Gość
justyna

A ja się tyle zastanawiałam z jakiego powodu mam tak nagle sporo negatywnych wyssanych z palca opinii. szczególnie od osób które u mnie nie pracowały. I tylko dlatego , że nie wykupiłam u nich dodatkowej płatnej opcji ;( Jak tak można traktować innych ludzi? Według mnie to jest najgorszy sposób przez go każda firma może upaść;(

Bartek A.
Gość
Bartek A.

Naprawdę cieszę się, że natrafiłem w Internecie na ten artykuł. Jeszcze niedawno szukałem pracy i czytałem nawet opinie o firmach na goworku. Wydawały mi się takie nienaturalne i wybielone. A tu okazuje się, że to zwykły pic na wodę! Szantaż, oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Takie czyny do niczego dobrego nie prowadzą, są tylko na krótką metę, bo prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw…

Adam
Gość
Adam

To jest kpina! Okradaja legalnie ludzi! Kurs? Jaki kurs tylko plac i placz. Popieram pomysl ktos pisal o naglosnieniu calej tej sprawy w uwadze chociaz prokuratura tez powinna sie tyn zajac wystarczy tylko 10 osob poszkodowanych i mozemy zakladac sprawe. Polaczmy sily kontaktujmy sie. Oddajcie pieniadze

Paulina
Gość
Paulina

Na Ukrainie jak byłam to normalnie takie byki chodzą ściągają od kierowców haracze żeby można było w ogole w kolejce stać do granicy a policjanci stoją obok i sie przyglądają a u nas Kosieradzki okrada ludzi wyłudzając od nas pieniądze za usunięcie komentarzy nazywając to jakimś pakietem premium. Żadne komentarze nie zostały usunięte a pieniądze wzieli i zero kontaktu. Blokują połączenia czyli jak dzwonimy to nr jest nie osiągalny.

Monika
Gość
Monika

Założyłam konto na tej pseudo stronie i od tego momentu zaczęły się moje problemy z płynnością finansową. Zaczęły się plotki na temat mojej działalności i samej mojej osoby a to był czas kiedy potrzebowałam dodatkowej pracownicy do pomocy ze względu na dużą ilość klientów na rozmowie kobieta zapytała mnie czy jesteśmy wypłacalni i czy nie okradamy swoich pracowników…..To jest uwłaczające jak można tak upodlić człowieka bo co bo nie kupiłam u was pakietu ktory jest na nic a gdzie jest prawo konsumenta nie chce to nie kupuje a to nie uprawnia do zniesławienia i pomówień

Piotr
Gość
Piotr

Zgadzam się z całym artykułem to jedna wielka banda złodziei z Andrzejem Kosieradzkim na czele. Wyłudzają od nas pieniądze w bezczelny i obłudny sposób straszą że jak nie zapłacimy to nie usuną komentarzy i będą pisać dalej. Dobrze, że w końcu ktoś to zobaczył skoro jest o tym artykuł ale to za mało popieram zbiorowy pozew. Jestem dorosłym odpowiedzialnym człowiekiem i nie dam się szantażować tym oszustom

Alicja
Gość
Alicja

W życiu nie ma nic za darmo i ja swoich ciężko zarobionych pieniędzy też nie oddam dlatego będę wnosić o zwrot całej sumy i o odszkodowanie za doprowadzenie firmy do ruiny można powiedzieć. Ciężko pracowałam na wyrobienie renomy starałam się o każdego klienta a taki ch… się zjawia i wszystko niszczy. Teraz Pan nam będzie płacił ja nie odpuszczę ani jednej złotówki. Za dużo mnie kosztowało to co Pan zniszczył także spotykamy się w sądzie!

Sylwia
Gość
Sylwia

Przejęłam firmę po ojcu z wieloletnim stażem i renomą. Wszyscy pracownicy się znają od lat i nikt tu żadnych durnych komentarzy nie pisał bo to są normalni ludzie a przede wszystkim firma jest stabilna i to nie prawda, że ogłosiliśmy upadłość albo że nie wypłacamy wynagrodzeń pracownikom co to są za bzdury. Ja sobie nie życzę żeby publicznie oczerniać mnie i firmę niegdyś należącą do mojego ojca. Mało tego pisząc komentarze podszywają się pod ludzi niby tam pracujących albo wstawiają komentarze jako byli klienci.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Ja się pytam do cholery kto teraz utrzyma moją rodzinę?! Opinia na temat firmy jest w biznesie bardzo ważna, na którą my przedsiębiorcy długo pracujemy a taki Kosieradzki sobie wymyślił haracze od uczciwych ludzi mieszając ich firmy z błotem. Po pierwsze nie prowadzę działalności nielegalnie bo jest zarejestrowany poza tym opłacam składki wszystkim pracownikom nikt nigdy nie zgłaszał żadnych skarg i wszyscy mają umowy. Domagam się żeby ktoś w końcu zajął się tym gościem.

Ewa
Gość
Ewa

Znanylekarz.pl to strona, na którą często zaglądałam dobrze wiedzieć, że też fałszywa. Boże co się na tym świecie dzieje nie wiadomo komu wierzyć. Najlepiej chyba już nikomu. Z resztą nawiasem mówiąc lekarze mają swoje działalności prywatne gabinety i od nich też gowork pobiera haracze. Ja zapisałam się na te spotkanie z pracodawcą jechałam kilka godzin byłam w trudnej sytuacji finansowej wierzyłam że dostanę pracę zapewniali mnie, że możemy podpisać umowę nawet tego samego dnia poza wyłudzeniem moich pieniędzy żadnych innych nie widziałam nigdy. Rozczarowanie, żal i chęć ukarania Pana Kosieradzkiego. Tak się nie robi żeruje Pan na ludzkiej krzywdzie

Jolanta
Gość
Jolanta

GoWork usuwa wszelkie niewygodne dla nich komentarze. Przez takie postępowanie osoba, która szuka uczciwej pracy natrafia tylko i wyłącznie na pozytywne opinie o tej pseudo stronie… Nie dajcie się nabrać na oferty pracy i wszystkie inne, które dostępne są na tej stronie internetowej, będziecie mieć tylko przez to poważne kłopoty – nie tylko finansowe.

Jolanta
Gość
Jolanta

Pic na wodę fotomontaż!!! Po dodaniu opinii (negatywnej) o moim byłym szefie tudzież pracodawcy po kilku godzinach moja opinia została usunięta z gowork.!!! To jest nieodpowiedzialne, jak można zostawiać tylko pozytywne opinie o pracodawcy, które i tak pewnie są kupione na aledrogo lub innej stronie. Jest to totalne nabijanie ludzi w butelkę, a co najgorsze jeszcze jest sporo osób które bezgranicznie ufają tej “lewej” stronie. Nie korzystajcie z niej, bo będziecie tego srogo żałować, zresztą podobnie jak ja.,

Pokrzywdzona
Gość
Pokrzywdzona

Artykuł jest niestety w 100% potwierdzony faktami. Rok temu zaczęłam swoje poszukiwania jeżeli chodzi o pracę. Znajomi polecili mi serwis gowork abym mogła sprawdzić sobie opinie na temat firmy do której aplikuje… Znalazlam może z 3, które były negatywne, lecz reszta same pozytywy.. czym prędzej wysłałam CV i po krótkim czasie zaproszenie na rozmowę i o dziwo otrzymałam pracę – wtedy myślałam, że moich marzeń! Jakież było moje rozczarowanie gdy po paru dniach wyszło szydło z worka! Manager i opiekun w jednym stosował wobec nas mobbing i nie tylko… Jak się okazało rotacja w firmie była na takich obrotach, ale… Czytaj więcej »

Mateusz Kacper Góral Adryaniak
Gość

Nie polecam gworku po chamsku usunięty mój komentarz według mnie opinie pozytywne zostały skąś kupione dlaczego nie umicie przyjąć na barki porażki tylko dajecie udawane komentarze nie wiadomo z kąd dodatkowo nie wiem skąd macie mój numer proszę go o usunięcie i nie róbcie z ludzi małp

Mateusz Adryaniak
Gość

Drodzy panstwo w gworku pracują ludzi którzy są oszustami to normalny skandal dodam jeszcze że po chamsku są usuwanie komentarze bo co bo jak ktoś prawdę napiszę to trzeba odrazu usuwać powiem więcej nie wiem naprawdę skąd macie mój numer i proszę do mnie nie wydzwaniać dodam więcej nie róbcie z ludzi małp bo to jest chore jestem naprawdę bardzo na was wsciekły i szczerze gworku wogóle nie polecam bo niechce ludzi w polsce oszukiwać

Mosky
Gość
Mosky

Od wielu lat bardzo popularną formą pomocy w poszukiwaniu ofert pracy jak i pracowników są różnego rodzaju serwisy internetowe. Za ich pośrednictwem wiele osób zdobyło jakieś zajęcie, a pracodawcy rekrutowali pracowników do swoich firm. Zaufanie do takich serwisów jest podstawą ich funkcjonowania. Niestety nie można tego powiedzieć o serwisie GoWork (http://www.gowork.pl) , dziale „opinie o pracodawcach”. Zamieszczane są tam przez internautów opinie o różnych pracodawcach (firmach), stosunków tam panujących, perspektyw rozwoju, wynagrodzeń, ogólnej atmosfery itp. Nie wszystkie opinie są pochlebne. Sporo firm nie traktuje pracowników jak należy, o czym możemy się dowiedzieć z części wpisów. I w tym miejscu zaczyna… Czytaj więcej »