felietony Historia z życia wzięta Informacje Poradnik prawny z kraju

Gowork – czyli jak bezkarnie okradać z prawdy i pieniędzy

Gowork - czyli jak bezkarnie okradać z prawdy i pieniędzy

Szukasz pracy? Nie kieruj się opiniami na gowork.pl – TO OSZUŚCI ?!!! Szukając pracy bardzo często posiłkujemy się opiniami innych ludzi w tym przede wszystkim pracowników. Chcemy wiedzieć czy przyszły potencjalny pracodawca sprawdzi się w roli naszego przełożonego.

Gowork Andrzej Kosieradzki

Szukając pracy staramy się wybierać ostrożnie, gdyż w pewnym sensie ukierunkuje to naszą przyszłość. Praca jest miejscem w którym spędzamy sporo czasu dlatego też musimy czuć się w niej komfortowo. Na to jak będziemy czuli się w pracy wpływa sporo aspektów, jednakże atmosfera i podejście do pracownika najbardziej wpływa na nasz psychiczny odbiór.

Gowork Andrzej Kosieradzki
Gowork Andrzej Kosieradzki

Jednym z miejsc, w którym do tej pory szukaliśmy informacji (jak myśleliśmy rzetelnych) był znany serwis gowork.pl, na którym to rzekomo pracownicy obecni jak i byli wyrażali opinie na temat pracy jak i samego pracodawcy. Okazuje się jednak, że to nic innego jak pic na wodę. Oczywistym jest iż do komentarzy w Internecie należy podchodzić ostrożnie, gdyż przepełniony jest on tzw. Trollami internetowymi, jednak to co wyprawia właściciel Gowork.pl Andrzej Kosieradzki woła o pomstę do nieba. Jeżeli szukasz pracy, nie kieruj się opiniami z gowork.pl, ponieważ prawda może okazać się zupełnie inna.

GOWORK zapłać i miej kontrolę nad ludźmi

Jak się okazuje z na pozór nie groźnie wyglądającego serwisu, który miał pomóc w dojściu do prawdy zrobiono niezły biznes. Pan Kosieradzki pozwala na samoistne usuwanie przez firmy uciążliwych komentarz, które mogą w jakikolwiek sposób godzić w postrzeganie firmy przez obserwatorów. Przedsiębiorcą oferuje się pakiety złotych profili za jedynie 1200 zł – tak 1200 złotych tyle kosztuje eliminowanie prawdy w realiach Polskiego Internetu. Po wykupieniu ekstra pakietu, firma może sama dodawać sobie komentarze ale również usuwać te, które ich zdaniem nie pasują do ich światopoglądu.

Chcesz poznać prawdę o firmie? NIE UFAJ GOWORK.PL To kłamstwo i obłuda !!!

Tworzenie fałszywego profilu za kilka tysięcy to z pewnością dobry zysk nie tylko dla gowork-u ale również firm, które w ten sposób uchodzą za porządne i szlachetne, w rzeczywistości będąc najgorszym z możliwych miejsc dla potencjalnych pracowników. Gowork wymusza również na wielu firmach haracz – inaczej nie można nazwać przymusowej opłaty za pisanie fałszywych komentarzy. Jeżeli jakaś firma znalazła się w serwisie gowork.pl musi zapłacić abonament – w przeciwnym razie masa Trolli internetowych może w szybki i skuteczny sposób wylać wiadro pomyj, często bezpodstawnych i fałszywych. Jak widać sprawa jest dwojaka – tych, którzy są porządni za pomocą szantażu zmusza się do płacenia a tych, którzy działają w sposób karygodny nagradza się za podjęcie współpracy.

Czy w tym świecie liczy się tylko kasa?!

Jak widać dla Pana Kosińskiego słowa takie jak prawda i uczciwość nie występują w jego słowniku, za to pieniądze owszem. Oto przykład jak z serwisu internetowego stać się milionerem. Naciąganie, oszustwa, obłuda i fałsz to jedne z wielu słów, cisnących się na usta opisujące bezprawne zachowanie serwisu, można nawet pokusić się o znamiona przestępstwa w przypadku wymuszenia opłat za usunięcie niewygodnych i fałszywych komentarzy. Opinie o działalności gowork.pl możemy przeczytać w Internecie sporo. Pora zrobić coś z oszustwem i nienaciąganiem – Internet powinien być wolny od zakłamanych komentarzy.

Serwis z opiniami gowork istnieje na rynku już jakiś czas – zdążyliśmy się przyzwyczaić do faktu iż wielu z nam umożliwił wstępne poznanie pracy, jednak jak się okazuje to zwyczajny szwindel. Wiele firm zostało naciągniętych, wiele z nich usiłowało walczyć bezskutecznie z przestępczą działalnością właściciela serwisu, który nie tylko wymusza opłaty ale również łamie nowe przepisy odnośnie Ochrony Danych Osobowych. Ta działalność ma gdzieś zdanie innych – liczą się dla nich tylko pieniądze a dziać się będzie tak dopóki znajdować będą się chętni i głupcy na płacenie za ich usługi i “Fantastyczne oferty”. Czas najwyższy skończyć z krętactwem i pozwolić na ujawnienie prawy – Opinie Gowork to bujda na resorach! Jeżeli ktokolwiek łudzi się jeszcze, że znajdzie tam chociaż jedną prawdziwą opinię na temat firmy, ostrzegamy – prędzej wygracie na loterii! Właściciel dba wyłącznie o dobro swoich interesów, dla niego nie liczy się nic oprócz wygód jakie zapewniają mu wyłudzone pieniądze, które dostarczają mu przestraszone bądź cwane firmy.

 

Nawet powstało specjalne forum gdzie możesz poczytać o opiniach i napisać własną wejdź na Andrzej Kosieradzki opinie

 

84 Responses

 1. Zgadzam się z artykułem w 100% ! Wraz z mężem prowadzimy firmę, która padła ofiarą tego oszusta!! Do pewnego momentu było dobrze, dopóki nie zaczęły pojawiać się fałszywe komentarze – tutaj w grę wkroczył gowork, który zasugerował, że takie rzeczy się zdarzają i lepiej, żebyśmy wykupili pakiet i usunęli nie wygodne komentarze ! TO KPINA!! Nikt z naszych pracowników nigdy nie pisał takich bredni. Czujemy się oszukani ! To zwyczajne ździerstwo !!

  1. Serwis Andrzeja Kosieradzkiego gowork uprawia politykę umożliwiającą pomawianie uczciwych osób w Internecie, np. których dane personalne są zbieżne z nazwami przedsiębiorstw zaczerpniętych od imion i nazwisk ich właścicieli. Udostępnia i wyposaża w narzędzia do popełniania czynów zabronionych, np. zniesławień, obelżywych komentarzy, zaniżania wizerunku, uprawiania czarnego public relations, prowadzenia nieuczciwej działalności przez konkurencję, doprowadzania do utraty reputacji osób prywatnych i firm, szantażowania przedsiębiorców i osób wykonujących tzw. “wolne
   zawody” przez klientów narzucających niekorzystne zasady i stawki
   dostarczania usług i produktów pod rygorem wystawienia negatywnych opinii
   w Internecie w razie braku spełnienia wytycznych szantażu, fałszowania
   wyobrażeń o osobach prywatnych i firmach, a w efekcie do obniżania
   dochodu i ukazywania w negatywnym, często nieuzasadnionym świetle
   uczciwych osób, nie tylko przedsiębiorców.

   Serwis ten utrzymuje skandaliczny termin do 21 dni na „rozpatrzenie”
   tego, czy zostaną usunięte z Internetu np. pomówienia opublikowane na
   gowork.pl. W tym czasie szykanowana osoba lub firma doprowadzona jest już
   do ruiny, podobnie jak jej wizerunek. Pracownicy serwisu powołują się na
   prawa konstytucyjne wolności słowa, ale administratorzy skrupulatnie
   weryfikują, czy dopuszczą negatywne opinie pod adresem gowork (zwykle
   pod swoim adresem nie dopuszczają negatywnych komentarzy). Na pomówieniach i ekwiwalentach haraczy serwis zarabia kasę, niszcząc reputację wielu uczciwych osób.

 2. Co za świństwo! I weź tu teraz wierz w opinię w internecie. Człowiek chce znaleźć porządną pracę a tu wszędzie oszuści. Już nie wiadomo co jest prawdą a co kłamstwem w internecie a skoro już nawet firmy wykupują sobie komentarze i dobre opinie to masakra. Trzeba uważać na każdym kroku, po prostu szok!

 3. A ja nawet kiedyś wyczytałam opinię o firmie do której chciałam aplikować CV na stanowisko. I znalazłam właśnie stronę Gowork i byłam załamana, no bo opinia była straszna. Całe szczęście, że znałam tam kilka osób i powiedziały mi że to bzdura, że to co było tam opisane w ogóle nie ma miejsca w ich firmie. Dobrze że wtedy nie uwierzyłam, bo pewnie dziś byłabym bezrobotna!

 4. Hehe a ja ostatnio z moją siostrą rozmawiałam na ten temat. Ona szuka roboty i czyta opinie na internecie o każdej możliwej firmie do której mgłaby złożyć CV. Mówiłam jej że to bzdura, bo znając życie firmy wykupują sobie dobre opinie, a te złe mogą być wypisane przez konkurencję, albo zwolnione osoby. No ale żeby tyle pieniędzy płacić, żeby np. oczernić konkurencję to już jest masakra jakaś.

 5. Ja dlatego jestem zdania, że nie powinno się kierować opinią z internetu wyierając pracę. Przecież to jest jasne, że firmy zrobią wszystko aby się wybielić na forum i dadzą każde pieniądze. A to, że konkurencyjne firmy rzucają kłodę pod nogi swoim wrogom to chyba też nikogo nie zaskoczy. Najlepiej jest się przekonać na własnej skórze.

 6. Ale to znaczy, że ta strona jeszcze funkcjonuje? No kurde to trzeba to nagłaśniać bo ludzie mogą sobie takie opinie wziąć do serca i dobra robota obok nosa im przejdzie! Czego to człowiek nie wymyśli, a to wszystko przez ten wyścig szczurów! Dobrze jest mieć zawsze kogoś znajomego w danj pracy żeby się dowiedzieć co nieco.

 7. Andrzej Kosieradzki to zwykła świnia i oszust pozbawiony całkowicie resztek moralności już nie mówiąc o jakichkolwiek zasadach. Nie piszę ,,pan” bo to za duże słowo dla takiej osoby. Jeśli moja firma istnieje na rynku i lepiej czy gorzej prosperuje to zjawia się taki gowork gdzie wystawiane są wymyślone wyssane z palca opinie, które mają na celu odstraszyć klientów a przedsiĘbiorca jak chce wykasować te kłamstwa i pomóienia to ma zapłacić kosmiczne pieniądze tej samej stronie, która to napisała. Czy w tym kraju prawo jest dla przestępców? Jestem za tym, żeby założyć zbiorowy pozew

 8. Tak kurde funkcjonuje ta pseudo strona a Andrzej Kosieradzki jeszcze wciąż chodzi po ulicach wolno. No jak tak można w jakim my kraju żyjemy, że takie hieny chodzą po ulicach. Ja bym to do uwagi dała ciekawe czy się zainteresują taką sprawą. To jest przerażające, że nikt na to nie zwraca uwagi. Najpierw powoduje spadek klientów albo dochodzi do upadania firm a potem wykup pakiet i wyczyścimy to co sami napisaliśmy zapinają dodać. Czy ktoś się tym zajmie? Czy władze też gowork szantażuje?

 9. Od zawsze byłem przekonany że nie wszystko co zostanie napisane w “internetach” jest prawdą. Dobrze, ze nie dałem się nabrać tym ich opiniom, chociaż większość pewnie tak i cierpią na tym najbardziej niesłusznie oskarżeni. Dobrze, że to sprawdziłem teraz mam świetną prace, dobre zarobki i super szefa !

 10. Jakim można być człowiekiem by tak postąpić? Sprawiać komuś przykrość i nie tylko. Ci którzy zostali fałszywie oskarżeni tracą zaufanie w oczach ludzi i nie tylko. Pytam jak można? ! Mam nadzieję, że spotka go odlowiednia kara, taka na jaką zasługuje! Jestem oburzona naprawdę tą sytuacją. Nikomu nie można ufać i wszystko należy osobiście sprawdzić.

 11. Artykuł w 100%% trafny! Nie chciałabym przeczytać o sobie takiej paskudnej opinii w dodatku napisanej niezgodnie z prawdą. Domyślam się jak psychicznie czują się ludzie o których są wypisywane takie brednie i wiadomości wyssane z palca. Oczywiście nikt nie jest idealny ale to już masakra. Nie pozdrawiam tego Pana.

 12. Szczyt chamstwa. Ludzie w dzisiejszych czasach dla kasy zrobią wszystko tylko jaką cenę w takim razie ma szacunek i godość? Jestem poirytowana tym co się dzieje. To prawda nie należy traktować wszystkich komentarzy i opinii zamieszczanych prawdziwie. Teraz juz nie wiadomo czy kiedykolwiek ktoś komuś zaufa???

 13. Hmm ciekawy artykuł. Zgadzam się z jego autorem w stu procentach. Swoją drogą gdyby nikt tego nie odkrył pewnie nadal by napychal sobie kieszenie i robił ludzi w przysłowiowego konia bo jak inaczej to nazwać. Świństwo aż brakuje słów. Jak tak można? Szok. Oby nie pozostał bezkarny, mam nadzieje.

 14. To co przeczytałam o naciągaczu i oszuście z gowork to szok i niedowierzanie. Najgorsze, że często cierpią na tym niewinni ludzie. W dzisiejszej dobie internetu ludzie przecież często szukają tam opinii, także na temat pracy i przedsiębiorców. Już w nic nie można wierzyć. Sama prowadzę firmę od kilku lat i też mogę stać się ofiarą takiego oszusta. Aż strach pomyśleć, co to ludzie jeszcze nie wymyślą…

 15. Całe szczęście, że takie oszustwo wyszło na jaw i zostało w końcu nagłośnione. To po prostu skandal, żeby tak ogłupiać ludzi i wybielać firmy, które mają sporo za uszami, bo po prostu nie traktują dobrze pracowników. Wykupywanie jakichś pakietów za 1200 zł to niezły biznes dla niejakiego pana Kosieradzkiego, ciekawe czego się jeszcze ten cwaniak dopuści.

 16. I znowu po raz kolejny okazuje się że we współczesnym świecie liczy się tylko kasa, jak ktoś ją ma to czuje się panem i myśli że jest bezkarny. Kiedyś tez sugerowałam się tym, co piszą w internecie na temat danej firmy, która mnie interesowała. Teraz już byłabym ostrożna, bo wiem że to jedna wielka bujda. Ludzie nie dajcie się nabrać przez takich oszustów!

 17. Przestrzegam przed agencją pracy GoWork. Niedawno miałam okazję poznać ich działania. W pierwszej kolejności żądają wpłacania zadatku 200 zł i dopiero po wpłaceniu zajmują sie naszą sprawą.
  Nie warto jechać do Warszawy( GoWork zaprasza na rozmowy właśnie do Stolicy. Szkoda czasu i pieniędzy.

 18. Witam wszystkich na tym forum:)

  Przede wszystkim chciałabym jeszcze raz poinformować wszystkich aplikujących do pracy poprzez firmę GOWORK.PL.

  Legalnie działająca firma pośrednictwa pracy nie pobiera żadnych opłat za pośrednictwo, a tym bardziej jak ktoś to ujął “za przekazanie kontakt do pracodawcy”.

  Pytanie kto ma wpłacić 200 zł?
  Osoby, które zostały zaakceptowane na rozmowach rekrutacyjnych, które faktycznie odbywają się w Warszawie.
  Jest to zaliczka na bilet lotniczy a nie za pośrednictwo!!!
  Osoby wtajemniczone wiedzą, iż przelot na Cypr każdy opłaca indywidualnie, przynajmniej w 1-szą stronę.
  Jak informowaliśmy Państwa organizujemy przeloty grupowe więc wpłata wcześniejsza ułatwia zorganizowanie Państwu biletów szybciej, co ułatwia Państwu wylot we wskazanym przez pracodawcę terminie.

  Jeśli chodzi o oferty na terenie kraju, firma jest właścicielem portalu pracy gowork.pl, który ułatwia Państwu znalezienie w ramach jednej strony znaleźć możliwie jak najwięcej aktualnych ofert z całego kraju, natomiast nie znajdzie pracy za Państwa. Oferty pochodzą od wielu firm. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać odpowiednie dane aby wyszukać oferty potencjalnie pasujące do oczekiwań.

  Przy poszukiwaniu pracy przede wszystkim liczy się zaangażowanie i kreatywność. Nie możemy czekać bezczynnie na oferty ze strony pracodawcy. Każdy poszukujący zatrudnienia musi być atrakcyjnym pracownikiem, dlatego oprócz interesujących i odpowiednio przygotowanych dokumentów aplikacyjnych trzeba się wyróżnić spośród wielu zainteresowanych danym stanowiskiem.

  W razie pytań odnośnie działań firmy GOWORK.PL zapraszamy do kontaktu.

 19. Myślę, że to nie Gowork umieszcza negatywne wpisy na temat firmy, tylko byli lub obecni pracownicy.
  I chyba miał Pan na myśli to, że Gowork niechętnie je usuwa na prośbę firmy, bo niby dlaczego?
  Z ciekawości przejrzałam wpisy na temat firm które znam, jest mnóstwo negatywnych i większość to prawda, więc nie rozumiem dlaczego mają je usuwać?

  Np. ja jako szukająca pracy,sugeruję się pozytywnymi a w szczególności negatywnymi opiniami.

 20. Niestety, muszę się dopisać do uwag krytycznych.
  Mój pracownik chciał skorzystać z jednodniowego szkolenia organizowanego przez tę firmę. Na podstawie pro-forma przelałam płatność.
  Szkolenie miało się odbyć na początku lipca, zostało przez firmę odwołane z braku chętnych. Do dzisiaj czekałam na zwrot pieniędzy, a ponieważ oczekiwanie było daremne, zadzwoniłam.

  Pani, która odebrała telefon poinformowała mnie, że drugą edycję szkolenia organizują we wrześniu i dopóki pracownik pisemnie nie zrezygnuje z uczestnictwa w niej, zatrzymali sobie płatność. Jeśli pieniądze chcę otrzymać, powinnam poprosić o zwrot mailem.

  Przyznam, że pierwszy raz spotykałam się z praktyką, że zleceniobiorca nie wykonuje usługi, ale zwrot pobranej za nią opłaty uzależnia od pisemnej prośby zleceniodawcy.

  EDIT: właśnie wpłynął do mnie mail wyjaśniający:

  Niestety, jeśli nie ma informacji mailowej od Klienta, że chce zwrotu wpłaconej kwoty wraz z numerem konta- jest to równoznaczne z tym, że czeka na kolejną edycję i pieniądze są przekazywane właśnie na poczet owego szkolenia w nowym terminie. Jest to powszechna procedura. Proszę o tym pamiętać w przypadku współpracy z firmą.
  Dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam za utrudnienia.

  Jestem zdumiona praktykami tej firmy. Nie muszę chyba dodawać, że wielokrotnie zdarzało się w innych firmach odwołanie szkoleń lub przesunięcie na inny termin. W przypadku odwołania bez ponagleń otrzymywałam fakturę korygującą i zwrot opłaty.

 21. Pani Aneto trafiła Pani w samo sedno. Słaby punkt firmy GOWORK to niska jakoś obsługi, brak rzetelności i leans na anonimowych, mało wiarygodnych wpisach. Wskutek tego nakręcają sobie oglądalność strony www. Nic więcej

 22. Uważajcie też na aplikowanie na oferty pracy na stronie Gowork, zapisali sobie w regulaminie, że apikując wyraża się zgodę, że będą mogli w zasadzie robić z danymi osobowymi co zechcą. Oczywiście jest to niezgodne z UOODO.

 23. itam.
  Mam problem z tą firmą i z wpisu innej osoby widzę, że są to stałe działania tej firmy.
  Zapisałam 2 pracowników na kurs, który miał się odbyć 21 stycznia.
  18 stycznia przelałam pieniądze. Kurs został odwołany i nikt nas o tym nie poinformował, później były dwa kolejne terminy (również odwołane). Zaproponowano mi inny, podobny kurs, zamiast tego. Również dwukrotnie odwoływany. Poprosiłam o zwrot pieniędzy pisemnie i do tej pory wielokrotnie ponaglałam swoją prośbę. W końcu napisałam, że zgłoszę sprawę na policję i w odpowiedzi dostałam informację, że kierownik został o tym poinformowany.
  Oszukane osoby proszę o kontakt: marta.kons@wp.pl.
  Dzisiaj zgłaszam sprawę na policję. W kupie będzie raźniej.

 24. Odradzam kurs Kurs Programowania GoWork w Warszawie.
  Kurs jest jest zupełnie nieprzemyślany, prowadzący prowadzi zajęcia w tak nudny sposób, że trudno jest wysiedzieć. Totalny chaos o tym o czym mówi prowadzący, o ćwiczenia z HTML polegały często na przepisaniu kodu z kartki.
  Kurs zawierał też w programie podstawy PHP, mysql, ale to wszystko nie łączyło się w całość, nie wiadomo do końca jak użyć tej podstawowej wiedzy np z PHP do budowy strony.

  Według mnie bardzo ważne jest, żeby prowadzący oprócz posiadanej wiedzy w temacie umiał tą wiedzę przekazać, Nie chcę nikogo obrazić, ale prowadzący na pewno nie był tą osobą, która ma predyspozycje do prowadzenia jakiegokolwiek szkolenia.

  Ponadto, materiały dydaktyczne zawierały błędy.

  Jestem bardzo zawiedziona tym kursem, nie spełnił moich oczekiwać nawet w minimum.

  Nie wiem na jakim poziomie szkolenie prowadzone jest w innych miastach, moja opinia dotyczy szkolenia programowania stron WWW w Warszawie.

 25. GoWork nie jest serwisem w żaden sposób miarodajnym, wykorzystuje chęć hejtowania niezadowolonych pracowników, ci którym dana praca odpowiada, bardzo rzadko piszą komentarze. Pracodawca ma bardzo małe szanse na usunięcie kłamliwego komentarza. Bogatsi pracodawcy mogą wynająć odpowiednią firmę, która usunie praktycznie każdy komentarz. Poza tym, aby “zachęcić” pracodawcę do moderowania forum, GoWork ukrywa pozytywne komentarze na temat firmy. Zależy im na tym, aby ludzie komentowali, najlepiej – jak najgorzej, a nie aby opinie były miarodajne. Wszystko to, aby “zachęcić” pracodawcę do wykupienia absurdalnie drogiego abonamentu, który i tak w sumie nic nie daje.

 26. Zdanie innych osób jest ważne nie tylko w sprawie pracy. Tak jak na Gowork opinie są istotne bo dotyczą pracy i warunków zatrudnienia, tak samo jest w innych branżach. Nie wyobrażam sobie nie poznać zdania innych osób jak kupuje jakiś sprzęt, tak samo w przypadku firmy, do której mam zamiar aplikować.

 27. W mojej firmie była mini afera w związku z wpisami na GoWork. Ktoś, kilka osób, trochę negatywnych słów o paru osobach z kadry napisał i wpisy ostatecznie zniknęły choć raczej regulaminu nie łamały.

 28. z ciekawości sprawdziłem na Gowork opinie o swojej byłej i obecnej pracy i obiema rękoma podpisuje się pod większością komentarzy. Jeżeli kilka osób zwraca uwagę na to samo to cos w tym musi być.

 29. racja, usuwanie komentarzy na nic się zda. Jak się usunie opinie z goworka czy innego forum, to od razu możemy mieć wylew na social mediach. Z przykrością stwierdzam, że wciąż wiele firm najchętniej zamiotłoby problem pod dywan zamiast go wyjaśnić

 30. Na tej samej zasadzie dziala m.in. znanylekarz.pl, ktory kiedys byl serwisem gdzie rzeczywiscie mozna bylo znalezc rzeczowe opinie, a teraz lekarz za odpowiednia cene moze “moderowac” opinie o sobie.

 31. Jak ja się cieszę, że ktoś w końcu poruszył publicznie ten temat. Jestem adwokatem, od lat regularnie potykam się z tego typu portalami. Jakiś czas temu moi rodzice, prowadzący własną działalność, mieli spór z klientem, który okazał się być regularnym Januszem, oszustem i naciągaczem. Gość wytoczył im absurdalny proces o zapłatę niebotycznych pieniędzy za wydumane, niebotyczne “szkody” wynikające ze wzajemnej współpracy. Ostatecznie, po kilku latach procesu, sprawa rozeszła się po kościach, klient trafił do więzienia za oszustwa związane z jego innymi byznasami, ale w Internecie została cała masa smrodu, który pozostawiał na tego typu portalach. Umieszczenie szkalujących wpisów w rozmaitych tego typu jaskiniach zajęło mu kilka minut, usuwanie tego syfu kosztowało godziny pracy, wymiany korespondencji z administratorami i masę nerwów. Od sprawy minęło już kilka lat, karalność pomówienia i zniesławienia się przedawniła, kiedy okazało się, że na jednym z tych portali nadal widnieją wpisy na temat moich rodziców typu “oszuści, przedkładają fałszywych świadków w procesie” etc. Portal wisi na serwerach w USA, właściciel nie odpowiada na korespondencję (dostępny tylko formularz na stronie), prokuratura umarza sprawy z powołaniem się na przedawnienie i na regulamin portalu (przewiduje on zapłatę 200 zł za usunięcie wpisu, ja twierdzę, że jest to “zmuszanie do określonego zachowania”, prokurator twierdzi, że to opłata za wykonanie usługi w postaci usunięcia wpisu). W moim odczuciu jest to nic innego jak wymuszenie, ale państwo – jak zwykle w takich sprawach, gdzie trzeba by się wykazać odrobiną zaangażowania w interesie pokrzywdzonego obywatela – jest całkowicie bezradne. Mamy w sądzie karnym sprawę z zażalenia na umorzenie dochdzenia, sprawy cywilnej nie możemy wytoczyć nawet gdybyśmy chcieli, bo nie wiadomo, kto administruje portalem (oczywiście właściel nie ujawnia swoich danych, co samo w sobie stanowi wykroczenie z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną – o to niezależnie toczy się sprawa wykroczeniowa, stawiam dolary przeciw orzechom, że zostanie umorzona z uwagi na nieustalenie osoby sprawcy). Co najgorsze przepisy nie są dostosowane do tego typu zachowań i podejrzewam, że pomimo najlepszych chęci ostatecznie nic nie wywalczymy.

 32. Wykop też się zmienia w tym kierunku. Taka opowieść którą zasłyszałem przy piwku od znajomego, nie mam powodu żeby mu nie wierzyć:

  Znajomy prowadził portal internetowy. Założył sobie konto i wrzucał z niego materiały z tego portalu (OK, dużo wrzucał, ale nie tylko ze swojego, nie spamował dziesiątkami linków). Mozna dyskutować, czy to jest dobry sposób na reklamę. Można dać bana albo nie dać.

  Co zaproponował Wykop? Wykop zaproponował że chce działeczkę od każdego kliknięcia które przyszło z Wykopu. Znajomego na to nie było stać, dostał bana.

  ALE: inni znajomi też wrzucali materiały z tego portalu. Nie było żadnego spamowania, po prostu szczerze jak im się coś podobało to wrzucali. Ja np. nie byłem wtedy na wykopie, ale wrzuciłem link do jednego z tekstów na Facebooka. Znajomy, niemal od początku na wykopie przeczytał, spodobało mu się i wrzucił (pierwszy link do tego portalu w jego życiu). Ban momentalny.

  Potem trochę przystopowali z banowaniem, za to jak się pojawiał tekst z jego portalu to w ciągu minuty dostawał kilkadziesiąt zakopów.

  Czyli na Wykopie też tak jest – jak chcesz być popularny to musisz płacić (teraz to się chyba nazywa wykop sponsorowany i sprawa jest mniej niejasna (choc nowi jak widzę ciągle pytają czemu coś ma 12 wykopów a wchodzi na główną), ale ciekawe ile jeszcze jest takich stronek, które reklamy wykupić nie chciały i dlatego będą banowane i zakopywane masowo nawet pomimo tego, że się naprawdę przypadkowym luziom podobają?

 33. I czym się to różni od wymuszania haraczy przez Wołominy i inne Pruszkowy ze złotych lat początku transformacji? Ano tym, że odpalają państwu działkę w ramach podatków, a media przedstawiają ich jako przebojową firmę, która osiągnęła sukces…

 34. Muszę przyznac, że od wielu lat prowadze swój biznes, ale pierwszy raz spotykam się z podobnym procederem na taką skalę. Wymuszenia opłat za usunięcie fałszywych bądz niewygodnych komentarzy to przecież zwykły szantaż i zwykłe przestępstwo, które powinno zostać bezwzględnie ukarane. Nie można pozwolić na takie nieuczciwe praktyki, to zwykle chamstwo.

 35. Niestety rzeczywistosc jest okrutna. Jesli korzystasz z jakiejs uslugi w necie, a ona jest za free, to masz absolutnie pewnosc, ze ona jest w jakis sposob finansowana. Po to tworzy sie takie strony – dla pieniedzy.
  Opcja czyszczenia kont wydaje sie atrakcyjna dla klientow – zaplaca, zwlaszcza Ci najbogatsi, ktorzy najwiecej moga stracic na utracie wizerunku.
  Czyli grupa docelowa i atrakcyjnosc oferty jest zacna ; )

 36. A ja się tyle zastanawiałam z jakiego powodu mam tak nagle sporo negatywnych wyssanych z palca opinii. szczególnie od osób które u mnie nie pracowały. I tylko dlatego , że nie wykupiłam u nich dodatkowej płatnej opcji ;( Jak tak można traktować innych ludzi? Według mnie to jest najgorszy sposób przez go każda firma może upaść;(

 37. Naprawdę cieszę się, że natrafiłem w Internecie na ten artykuł. Jeszcze niedawno szukałem pracy i czytałem nawet opinie o firmach na goworku. Wydawały mi się takie nienaturalne i wybielone. A tu okazuje się, że to zwykły pic na wodę! Szantaż, oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Takie czyny do niczego dobrego nie prowadzą, są tylko na krótką metę, bo prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw…

 38. To jest kpina! Okradaja legalnie ludzi! Kurs? Jaki kurs tylko plac i placz. Popieram pomysl ktos pisal o naglosnieniu calej tej sprawy w uwadze chociaz prokuratura tez powinna sie tyn zajac wystarczy tylko 10 osob poszkodowanych i mozemy zakladac sprawe. Polaczmy sily kontaktujmy sie. Oddajcie pieniadze

 39. Na Ukrainie jak byłam to normalnie takie byki chodzą ściągają od kierowców haracze żeby można było w ogole w kolejce stać do granicy a policjanci stoją obok i sie przyglądają a u nas Kosieradzki okrada ludzi wyłudzając od nas pieniądze za usunięcie komentarzy nazywając to jakimś pakietem premium. Żadne komentarze nie zostały usunięte a pieniądze wzieli i zero kontaktu. Blokują połączenia czyli jak dzwonimy to nr jest nie osiągalny.

 40. Założyłam konto na tej pseudo stronie i od tego momentu zaczęły się moje problemy z płynnością finansową. Zaczęły się plotki na temat mojej działalności i samej mojej osoby a to był czas kiedy potrzebowałam dodatkowej pracownicy do pomocy ze względu na dużą ilość klientów na rozmowie kobieta zapytała mnie czy jesteśmy wypłacalni i czy nie okradamy swoich pracowników…..To jest uwłaczające jak można tak upodlić człowieka bo co bo nie kupiłam u was pakietu ktory jest na nic a gdzie jest prawo konsumenta nie chce to nie kupuje a to nie uprawnia do zniesławienia i pomówień

 41. Zgadzam się z całym artykułem to jedna wielka banda złodziei z Andrzejem Kosieradzkim na czele. Wyłudzają od nas pieniądze w bezczelny i obłudny sposób straszą że jak nie zapłacimy to nie usuną komentarzy i będą pisać dalej. Dobrze, że w końcu ktoś to zobaczył skoro jest o tym artykuł ale to za mało popieram zbiorowy pozew. Jestem dorosłym odpowiedzialnym człowiekiem i nie dam się szantażować tym oszustom

 42. W życiu nie ma nic za darmo i ja swoich ciężko zarobionych pieniędzy też nie oddam dlatego będę wnosić o zwrot całej sumy i o odszkodowanie za doprowadzenie firmy do ruiny można powiedzieć. Ciężko pracowałam na wyrobienie renomy starałam się o każdego klienta a taki ch… się zjawia i wszystko niszczy. Teraz Pan nam będzie płacił ja nie odpuszczę ani jednej złotówki. Za dużo mnie kosztowało to co Pan zniszczył także spotykamy się w sądzie!

 43. Przejęłam firmę po ojcu z wieloletnim stażem i renomą. Wszyscy pracownicy się znają od lat i nikt tu żadnych durnych komentarzy nie pisał bo to są normalni ludzie a przede wszystkim firma jest stabilna i to nie prawda, że ogłosiliśmy upadłość albo że nie wypłacamy wynagrodzeń pracownikom co to są za bzdury. Ja sobie nie życzę żeby publicznie oczerniać mnie i firmę niegdyś należącą do mojego ojca. Mało tego pisząc komentarze podszywają się pod ludzi niby tam pracujących albo wstawiają komentarze jako byli klienci.

 44. Ja się pytam do cholery kto teraz utrzyma moją rodzinę?! Opinia na temat firmy jest w biznesie bardzo ważna, na którą my przedsiębiorcy długo pracujemy a taki Kosieradzki sobie wymyślił haracze od uczciwych ludzi mieszając ich firmy z błotem. Po pierwsze nie prowadzę działalności nielegalnie bo jest zarejestrowany poza tym opłacam składki wszystkim pracownikom nikt nigdy nie zgłaszał żadnych skarg i wszyscy mają umowy. Domagam się żeby ktoś w końcu zajął się tym gościem.

 45. Znanylekarz.pl to strona, na którą często zaglądałam dobrze wiedzieć, że też fałszywa. Boże co się na tym świecie dzieje nie wiadomo komu wierzyć. Najlepiej chyba już nikomu. Z resztą nawiasem mówiąc lekarze mają swoje działalności prywatne gabinety i od nich też gowork pobiera haracze. Ja zapisałam się na te spotkanie z pracodawcą jechałam kilka godzin byłam w trudnej sytuacji finansowej wierzyłam że dostanę pracę zapewniali mnie, że możemy podpisać umowę nawet tego samego dnia poza wyłudzeniem moich pieniędzy żadnych innych nie widziałam nigdy. Rozczarowanie, żal i chęć ukarania Pana Kosieradzkiego. Tak się nie robi żeruje Pan na ludzkiej krzywdzie

 46. GoWork usuwa wszelkie niewygodne dla nich komentarze. Przez takie postępowanie osoba, która szuka uczciwej pracy natrafia tylko i wyłącznie na pozytywne opinie o tej pseudo stronie… Nie dajcie się nabrać na oferty pracy i wszystkie inne, które dostępne są na tej stronie internetowej, będziecie mieć tylko przez to poważne kłopoty – nie tylko finansowe.

 47. Pic na wodę fotomontaż!!! Po dodaniu opinii (negatywnej) o moim byłym szefie tudzież pracodawcy po kilku godzinach moja opinia została usunięta z gowork.!!! To jest nieodpowiedzialne, jak można zostawiać tylko pozytywne opinie o pracodawcy, które i tak pewnie są kupione na aledrogo lub innej stronie. Jest to totalne nabijanie ludzi w butelkę, a co najgorsze jeszcze jest sporo osób które bezgranicznie ufają tej “lewej” stronie. Nie korzystajcie z niej, bo będziecie tego srogo żałować, zresztą podobnie jak ja.,

 48. Artykuł jest niestety w 100% potwierdzony faktami. Rok temu zaczęłam swoje poszukiwania jeżeli chodzi o pracę. Znajomi polecili mi serwis gowork abym mogła sprawdzić sobie opinie na temat firmy do której aplikuje… Znalazlam może z 3, które były negatywne, lecz reszta same pozytywy.. czym prędzej wysłałam CV i po krótkim czasie zaproszenie na rozmowę i o dziwo otrzymałam pracę – wtedy myślałam, że moich marzeń! Jakież było moje rozczarowanie gdy po paru dniach wyszło szydło z worka! Manager i opiekun w jednym stosował wobec nas mobbing i nie tylko… Jak się okazało rotacja w firmie była na takich obrotach, ale dzięki wykupieniu różnych pakietów firma mogła zarządzać niewygodnymi komentarzami w sieci…

 49. Nie polecam gworku po chamsku usunięty mój komentarz według mnie opinie pozytywne zostały skąś kupione dlaczego nie umicie przyjąć na barki porażki tylko dajecie udawane komentarze nie wiadomo z kąd dodatkowo nie wiem skąd macie mój numer proszę go o usunięcie i nie róbcie z ludzi małp

  1. Drodzy panstwo w gworku pracują ludzi którzy są oszustami to normalny skandal dodam jeszcze że po chamsku są usuwanie komentarze bo co bo jak ktoś prawdę napiszę to trzeba odrazu usuwać powiem więcej nie wiem naprawdę skąd macie mój numer i proszę do mnie nie wydzwaniać dodam więcej nie róbcie z ludzi małp bo to jest chore jestem naprawdę bardzo na was wsciekły i szczerze gworku wogóle nie polecam bo niechce ludzi w polsce oszukiwać

 50. Od wielu lat bardzo popularną formą pomocy w poszukiwaniu ofert pracy jak i pracowników są różnego rodzaju serwisy internetowe. Za ich pośrednictwem wiele osób zdobyło jakieś zajęcie, a pracodawcy rekrutowali pracowników do swoich firm. Zaufanie do takich serwisów jest podstawą ich funkcjonowania. Niestety nie można tego powiedzieć o serwisie GoWork (http://www.gowork.pl) , dziale „opinie o pracodawcach”. Zamieszczane są tam przez internautów opinie o różnych pracodawcach (firmach), stosunków tam panujących, perspektyw rozwoju, wynagrodzeń, ogólnej atmosfery itp. Nie wszystkie opinie są pochlebne. Sporo firm nie traktuje pracowników jak należy, o czym możemy się dowiedzieć z części wpisów. I w tym miejscu zaczyna się temat „zaufania” do serwisu GoWork. Istnieją pracodawcy, którzy nie mogą mieć żadnych negatywnych opinii na swój temat. Co prawda opinie takie się pojawiają, ale szybko są usuwane lub moderowane, oczywiście na korzyść pracodawcy. Nie chodzi tutaj o jakieś wulgaryzmy, czy personalne przytyki, ale o nieprzychylne opinie lub nawet niewygodne pytania. Jeżeli jakaś firma ma być „OK” to proceder ten jest stosowany bardzo konsekwentnie. Powstaje pytanie, czy tak rozpowszechniony w dziale „opinie o pracodawcach” proceder nie jest też stosowany na innych „działkach” tego serwisu, czy za tak wykonywaną przecież ciężką prace, ktoś ma wymierne korzyści od „pracodawców”. A może to nawet sami pracodawcy moderują opinie o swoich firmach? A co z bezpieczeństwem danych tysięcy ludzi poszukujących pracy? Tego możemy się już tylko domyślać.

 51. Gowork umieścił moją firmę w swojej bazie, bez mojej wiedzy i zgody, nie ma tam żadnych komentarzy i ocen (nikogo nie zatrudniam). Twierdzą, że nie ma takiej możliwości, aby usunąć konto (powołują się na swobodę wypowiedzi itp), problem w tym, że na gowork mnożą się negatywne komentarze (raczej to nie przypadek) a ratunkiem okazuje się, zakup absurdalnie drogiego pakietu premium z możliwością moderacji. Sprawa co najmniej dziwna.
  W jaki sposób można usunąć tam konto, na jakie przepisy można się powołać? A.S.

 52. Pani Aleksandra S. firma GOWORK powinna usunąć Pani konto z bazy na Pani prośbę, a jeśli to nie zadziałało może zgłosić ten fakt do ochrony konsumentów lub też na policję? Już nie pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją. Dwa miesiące temu mój mąż założył działalność gospodarczą i również trafił na listę w tej firmie. Będziemy z nimi walczyć o usunięcie danych z bazy, które zostały tam wprowadzone bez zgody mojego męża. Być może dzięki temu ta firma się opamięta i zacznie działać legalnie, a nie wymuszając na przedsiębiorcach zakup drogiego pakietu PREMIUM, aby mieć pełny wgląd w wizytówkę firmy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 53. Gowork oszukał mnie i moją firmę!! Nigdy nie zakładałem tam profilu a o negatywnych komentarzach dowiedziałem się przypadkiem!! Mam małą firmę, która zatrudnia kilkudziesięciu pracowników – pracują oni od początku powstania działalności a komentarze na profilu ukazywały mnie w postaci tyrana i osoby, zwalniającej na widzimisię ! Napisałem do Pana Kosieradzkiego z żądaniem wyjaśnień to otrzymałem wiadomość, że komentarze mogę usunąć o ile wykupię płatny pakiet!! To kpina, żebym płacił za coś co wymyślił sobie ten pan!! Na pewno tak tego nie zostawię.

 54. Padłam ofiarą tego krętacza. Prowadzę salon kosmetyczny i co jakiś czas zatrudniam praktykantki. Opinie na gowork świadczyły, że moja firma prowadzi mobbing a ja wraz z moją siostrą, która ze mną pracuje stwarzamy pozory damulek, które nie chwytają się roboty i przychodzą tylko pić kawkę!! Ja zajmuje się stylistyką rzęs a moja siostra fryzjerstwem. Zatrudniamy kilka dziewczyn, które zajmują się stylistyką paznokci i kilka praktykantek. Ten oszust próbował wyłudzić od nas pieniądze w zamian za usunięcie komentarzy. Jestem oburzona takim zachowaniem, niech ktoś z tym coś zrobi.

 55. Uważam, że przedsiębiorcy, którym proponuje się wykupienie takich pakietow premium za 1200 zł powinni złożyć zawiadomienie do prokuratury aby ukręcić łeb tej całej sprawie. To normalny skandal, że w XXI wieku dzieją się takie rzeczy nic się z tym nie robi. Masakra, aby firma mogła moderować swoje komentarze i usuwać te negatywne, niewygodne. I jak tu polegać na Internecie?

 56. Niestety muszę zgodzić się z moimi przedmówcami i potwierdzić wszystkie negatywne wypowiedzi na temat firmy gowork. Właściciel to zwykły oszust i naciągacz, bo jak inaczej można nazwać taki proceder wyłudzania pieniędzy od firm w postaci “pakietów premium”. Kiedyś szukałam pracy na tym portalu, ale po tym co przeczytałam oraz ze swojego negatywnego doświadczenia już więcej bym nie polegała na takim portalu.

 57. To jakaś kpina! Czytając wasze komentarze postanowiłam sprawdzić, czy dane mojej firmy także znajdują się na tej stronie. I co? Szukam i oczom nie wierzę! Skąd i jakim prawem ktoś umieszcza dane mojej firmy bez mojej zgody? Na stronie, która kpi sobie z przedsiębiorców!! Nie odpuszczę im tego, będę walczyć z nimi do ostatnich sił, aby zapłacili za swoje nieuczciwe postępowanie. Tą firmą GOWORK powinna zająć się policja lub prokuratura i bardzo dokładnie ją prześwietlić i raz na zawsze zatrzymać jej wszelkie działania w sieci internetowej.

 58. A czy publiczne zniesławianie ludzi jest legalne? Ani policja ani prokuratura się za to nie bierze bo sprawa jest na skalę Polski dlatego potrzebny jest pozew zbiorowy do Sądu a nie składanie pojedyńczo wniosków bo to nic nie da. Ja osobiście uważam, że tą sprawę trzeba nagłośnić i doprowadzić do ukarania tego człowieka i ludzi z nim współpracujących bo to co on robi jest nie do pomyślenia.

 59. Od czasu do czasu przeglądam oferty pracy. Jak mi pasuje stanowisko, obowiązki, cały opis, to szukam info o firmie. Ale nie w opiniach, bo zdaję sobie sprawę, że mogą być fałszywe. Czytam po prostu informacje na stronie firmy, czasem można wyczuć jakie wartości są realizowane w danej firmie, jacy ludzie tam pracują. A już ostatecznie wszystko wyłazi na rozmowie kwalifikacyjnej: jak cię traktują, jakie pytania zadają itd. Wiadomo, że wszystkiego się nie dowiesz, póki nie spróbujesz, ale innej opcji nie ma. Tak czy inaczej, opiniami z netu nie ma co się sugerować. A Gowork to masakra. Nie rozumiem takiego braku wartości w prowadzeniu biznesu. Właśnie takie firmy powodują to, że nie możemy ufać temu co czytamy w internecie.

 60. Ja ostatnio szukam pracy dodatkowej i szczerze mówiąc jak widzę, że jakaś firma jest na gowork to jestem pewna, że to porządna i uczciwa firma odpowiedzialnie podchodząca do swojej pracy i mająca zapewne doświadczenie. Nauczyłam się, że wszystkie te komentarze na gowork należy odwracać w drugą stronę jeśli np. jest negatywna opinia tutaj o kimś to z pewnością do uczciwi ludzie.

 61. No wiadomo wielu ludzi się na to nabrało, zła sława bezczelne komentarze fałszywe opinie niby pracowników i renoma już nie taka sama ale ludzie nie są tacy głupi i zorientowali się już, że kosieradzki i spółka za cel obierają sobie doświadczone i dobrze prosperujące firmy i to właśnie tacy przedsiębiorcy mają złe opinie a nie firmy, które ledwo ciułają na ZUS i zapożyczają się na wypłaty dla pracowników.

 62. Poświęciłam chwilę czytając te wszystkie wpisy powyżej włos mi się jeży na głowie, że tacy ludzie są bezkarni. Poszperałąm trochę o Panu Kosieradzkim i okazuje się, że gowork to nie jest tjego jedyna działalnosć jest także pracownikiem spółki, która wyłudza od klientów pieniądze jakiś leasing samochodów czy w ogóle dział motoryzacji i dziwi mnie to, że nikt się tym nie zajmie. Strach zakładać własną działalność w takiej sytuacji.

 63. Wiecie dlaczego na zachodzie jak polak mówi, że jest from Poland to myślą, że oh Russia? Tylko Rosja i Ukraina słynie z największych łapówek, picia na umór i złodziejstwa a to co robi Pan Kosieradzki to jest złodziejstwo i żada łapówki za nie robienie złej opinii firmie a Polska nie robi nic i udaje, że nie widzi nic i właściwie o co chodzi. Prawdziwy ZZSR

 64. Pan Kosieradzki działa już tak od kilku dobrych lat okradając uczciwych ludzi z godności i pieniędzy. Najpierw bierze się za dobrze działąjące firmy wystawia złę komentarze i opinie, które nic nie mają wspólnego z prawdą a potem kontaktuje się z tymi przedsiębiorcami proponując pakiet wyczyszczający opinie, które sami wstawili w kwocie 1200 zł a jeśli nie będziemy płacić regularnie haraczu to złe opinie wrócą.

 65. Kiedyś korzystałem z Gowork, ale to jest portal nierzetelny i obłudny. Opinie nie są sprawdzane i osobiste zatargi często rzutują na opinii, a tak na pewno nie powinno być, bywa że 90% komentarzy to oszustwo!

 66. Ja też kiedyś prowadziłam działalność gospodarczą ale niestety musiałam najpierw zawiesić firmę a potem całkiem zamknęłam działalność bo ciągle byłam na straconej pozycji. Gowork powinno zniknąć z internetu a jej właściciel mieć zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności o karze finansowej nie wspomnę. Prokuratura nie widzi żadnych powiązań pomiędzy upadkiem firm a Panem Kosieradzkim.

 67. Jestem za tym żeby tego całego Kosieradzkiego wreszcie dopaść i sensownie ukarać za to co robi. Jak można legalnie oczerniac ludzi publicznie przecież internet to miejsce publiczne i jeszcze mieć czelność zwracać się do właścicieli tych firm po haracz za usunięcie kłamliwych komentarzy. Przecież takie poczynania to czyste wyłudzenie jest na to artykuł a on jest nadal bezkarny.

 68. Pracowałem 9 lat za granicą zaczynałem od zera, uczyłem się języka i nabywałem doświadczenie z innymi polakami przez ileś lat. W końcu urodziło nam się dziecko wróciłem na stałe do Polski miałem odłożone trochę pieniędzy otworzyłem własną działalność, dostałem dotacje i po roku wszystko szlak trafił. Pojawiły się komentarze na gowork ludzie wytykali mnie palcami straciłem wiarygodność w oczach klientów. Kto mi za to zapłaci?

 69. Ja się pytam po co są te wszystkie składki i podatki? Płace pełny ZUS od 3 lat i jak mnie ktoś pozbawi dochodu przez takiego bydlaka Kosieradzkiego to Państwo, któremu płace też haracz swoją drogą umywa ręce od problemu. Tylko płać i radź sobie sam takie mamy Państwo. Kosieradzki jest rzecz jasna winny ale nasze służby mają czarno na białym żeby go przymknąć a nie robią nic.

 70. Żeby złożyć do Sądu pozew zbiorowy wystarczy zaledwie 10 poszkodowanych osób a z całą pewnością jest nas w tysiącach. Ciekawe czy już chociaz jeden taki pozew poszedł. Niedługo będzie poszkodowanych pół Polski ale tak jak pisał Paweł nasze Państwo nie widzi w tym żadnego problemu i powiązania z Kosieradzkim.

 71. Czy wiecie jak się czują ludzie oszukani przez gowork? Jakby ktoś dał im rolę w matrixie i na koniec kazał im płacić za produkcję. Śmieszne to jest, że strona gowork w ogóle działa i ma się dobrze tak jak R. Kosieradzki zakłamany obłudny oszust wyłudzający pieniądze od uczciwych ludzi. Gdyby trafił tak na cwaniaków takich jak on to pokazaliby mu gdzie jego miejsce.

 72. Będę żądał zwrotu pieniędzy i spore odszkodowanie od KŁAMCY KOSIERADZKIEGO! Doprowadził moją restaurację do ruiny. Co za bzdury, że każe pracownikom myć szynkę bo jest nie świeża na zapleczu albo, że kupujemy przeterminowaną żywność no bez przesady. A moi pracownicy, których tak zatrudniam i ciągle zwalniam i zatrudniam nowych z ulicy to są od lat moich rodzice. Mama pomaga w kuchni a ojciec zajmuje się księgowością to nasza rodzinna firma. Nie odpuszczę dopóki nie wymierzą mu kary.

 73. Nie do wiary, że tacy ludzie chodzą jeszcze wolno po ulicy. Cukiernia mojej koleżanki też splajtowała no co się dziwić sama bym nie przychodziła kupować a tym bardziej jeść w miejscu gdzie się mówi o salmonelli i rozgłasza co chwilę, że sanepid ma zamknąć lokal co nigdy się nie stało ale antyreklama jest i klienci z ostrożności nie zachodzą już do cukierni.

 74. Co prawda nie mam i nigdy nie miałam własnej działalności gospodarczej ale jak widać na szczęście bo gdybym przeczytała o sobie takie bzdury jakie są wypisywane na gowork to bym sie tak samo wściekła jak inni. Nie ma się co ludziom dziwić. Byłam stałą klientką baru seven jeszcze z 2 lata temu uwielbiałam tam przychodzić zamawiałam pyszne kanapki z tuńczykiem i sosem czosnkowym a któregoś dnia zamknięto lokal. Byłam zaskoczona dlaczego dokopałam się do komentarzy na gowork że brudno, że zepsute jedzenie, że nie ma pracowników, że obsługa nie miła to wszystko były bzdury. Jak tak można.

 75. Kogo oni rekrutują do pracy? Do jakiej pracy? Oni dają jakąś pracę? Panie Kosieradzki niech Pan napisze od razu: ,,szukamy oszustów, wyłudzaczy i bezczelnych bezwzględnych typów nastawionych na kasę”. To zgłoszą się odpowiedni kandydaci. Do tego nie trzeba CV i śmiesznych rozmów kwalifikacyjnych aż w Warszawie. PS. Ja mam zapłacić za spotkanie z pracodawcą, że niby ze mną pogada? Jawna kpina i ,że nikt się tym nie zajmie.

 76. Gdy takie dane wyszły na jaw, raczej nie wróżę długiej kariery portalowi Gowork. od dawna podchodziłam do tego sceptycznie bo co można powiedziec na pracodawcę, który ma opcję usuwania niewygodnych koemnetarzy… Ludzie stracą zaufanie i portal upadnie, potknie się na własnych czynach!

 77. Nie czytałam artykułu do końca, ale opinie o pracy w Internecie nie są zbyt dobre. Przynajmniej dla mnie. Przecież co innego może czuć osoba, która wystawiała opinię a co innego osoba czytająca, która ”zachęcona” przeczytaną opinią po prostu tam przyjdzie i będzie pracować. Wiem to po sobie. A potem złe doświadczenia.

 78. Mam wrażenie, że negatywne komentarze na Gowork wypisują sfrustrowani kandydaci, którzy nie przeszli procesu rekrutacji albo byli pracownicy, którzy rozstali się z pracodawcą w niezbyt pokojowej atmosferze i chcą mu zaszkodzic. Czysta ludzka złośliwość. Niestety ile osób tyle opinii. Trudniej nam jednak zostawić pozytywny komentarz..a szkoda.

 79. Oszuści są wszędzie. Na szczęście istnieją jeszcze uczciwi ludzie którzy ostrzegają przed takimi oszustami. Pozytywne komentarze zapewne zostały kupione. Najbardziej mi szkoda ludzi którzy padli ich ofiarą. Do tej pory nie miałam pojęcia co naprawdę gowork robi i w jaki sposób. Zwykli złodzieje, naciągacze, pasożyty itp.

 80. Oszuści są wszędzie. Na szczęście istnieją jeszcze uczciwi ludzie którzy ostrzegają przed takimi oszustami. Pozytywne komentarze zapewne zostały kupione. Najbardziej mi szkoda ludzi którzy padli ich ofiarą. Do tej pory nie miałam pojęcia co naprawdę gowork robi i w jaki sposób. Zwykli złodzieje, naciągaczę, pasożyty itp.

 81. Serwis Andrzeja Kosieradzkiego gowork uprawia politykę umożliwiającą pomawianie uczciwych osób w Internecie, np. których dane personalne są zbieżne z nazwami przedsiębiorstw zaczerpniętych od imion i nazwisk ich właścicieli. Udostępnia i wyposaża w narzędzia do popełniania czynów zabronionych, np. zniesławień, obelżywych komentarzy, zaniżania wizerunku, uprawiania czarnego public relations, prowadzenia nieuczciwej działalności przez konkurencję, doprowadzania do utraty reputacji osób prywatnych i firm, szantażowania przedsiębiorców i osób wykonujących tzw. “wolne zawody” przez klientów narzucających niekorzystne zasady i stawki
  dostarczania usług i produktów pod rygorem wystawienia negatywnych opinii
  w Internecie w razie braku spełnienia wytycznych szantażu, fałszowania
  wyobrażeń o osobach prywatnych i firmach, a w efekcie do obniżania
  dochodu i ukazywania w negatywnym, często nieuzasadnionym świetle
  uczciwych osób, nie tylko przedsiębiorców.

  Serwis ten utrzymuje skandaliczny termin do 21 dni na „rozpatrzenie”
  tego, czy zostaną usunięte z Internetu np. pomówienia opublikowane na
  gowork.pl. W tym czasie szykanowana osoba lub firma doprowadzona jest już
  do ruiny, podobnie jak jej wizerunek. Pracownicy serwisu powołują się na
  prawa konstytucyjne wolności słowa, ale administratorzy skrupulatnie
  weryfikują, czy dopuszczą negatywne opinie pod adresem gowork.pl (zwykle
  pod swoim adresem nie dopuszczają negatywnych komentarzy. Na pomówieniach i ekwiwalentach haraczy serwis zarabia kasę, niszcząc reputację wielu uczciwych osób. Według mnie Kosieradzki działa podobnie, jak członkowie zorganizowanej grupy przestępczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *