Connect with us

Published

on

Pokaż mi swoje skarpetki, a powiem ci, kim jesteś – mówi żartobliwie znane powiedzenie. Stwierdzenie to może wydawać się zabawne i z całą pewnością wywoła uśmiech na wielu twarzach, warto jednak wiedzieć, że preferowany przez daną osobę styl, w tym przedmiotowe skarpetki, w istotny sposób wpływają na samopoczucie człowieka oraz relacje z innymi ludźmi.

 

Pokaż mi swoje skarpetki, a powiem ci, kim jesteś – mówi żartobliwie znane powiedzenie. Stwierdzenie to może wydawać się zabawne i z całą pewnością wywoła uśmiech na wielu twarzach, warto jednak wiedzieć, że preferowany przez daną osobę styl, w tym przedmiotowe skarpetki, w istotny sposób wpływają na samopoczucie człowieka oraz relacje z innymi ludźmi.

Skarpetki a psychologia

Skarpetki to jeden z podstawowych elementów garderoby. Noszą je dzieci, młodzież, kobiety i mężczyźni.

Poszczególne modele różnią się kolorem i wzorem, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu.

Większość osób wychodzi z założenia, że skarpetki powinny przede wszystkim współgrać z konkretną stylizacją, równie ważna jest sytuacja, w której są one użytkowane.

W rzeczy samej trudno wyobrazić sobie mężczyznę w eleganckim garniturze i kolorowych skarpetkach w zabawne wzorki, jeśli jednak ten model stanowić będzie dopełnienie stroju nieoficjalnego, efekty mogą okazać się jak najbardziej pozytywne.

Psychologowie dowodzą, że kolorowe skarpetki to najlepsze potwierdzenie fantazji i kreatywności użytkownika, zwłaszcza, gdy jest to osoba dorosła.

Praktycznie każdy człowiek posiada kolorowe skarpetki, nietrudno jednak zauważyć, że dla jednych jest to doskonały sposób, by podkreślić własny indywidualizm i niepowtarzalność, natomiast drudzy unikają tego typu gadżetów niczym przysłowiowy diabeł święconej wody.

Śmieszne skarpetki na wyjątkowe okazje

Imieniny, urodziny, wieczór panieński, święta – to tylko niektóre okazje, kiedy można zaskoczyć bliskie sercu osoby oryginalnym pomysłem. Wiele osób, kierując się przysłowiowym przyjemnym z pożytecznym, decyduje się obdarować rodzinę i przyjaciół praktycznymi skarpetkami. Pomysł – rzec można – mało kreatywny, nie mniej jednak, jeśli zamiast tradycyjnego modelu podarujemy bliskim śmieszne skarpetki w kolorowe trójkąty, kwiatki czy choćby kropki, z całą pewnością może spodziewać się szerokiego uśmiechu na ich twarzach.

Śmieszne skarpetki nierzadko przywołują we wspomnieniach mniej lub bardziej odległe czasy dzieciństwa, co dodatkowo wpływa na ich atrakcyjność.

Warto podkreślić, że tego typu gadżety można podarować praktycznie każdemu, bez względu na wiek i płeć, nie mniej jednak podczas wyboru należy uwzględnić indywidualne preferencje estetyczne oraz poczucie humoru danej osoby. Wręczając śmieszne skarpetki osobie, dla której szczytem ekstrawagancji są odcienie szarości lub granatu, ewentualnie dopełnione subtelnym paskiem w górnej części, prawdopodobnie osiągniemy efekty odwrotne do pożądanych. Powinniśmy też liczyć się z tym, że obdarowana osoba nigdy nie założy śmiesznych skarpetek.
Jeśli jednak jest to osoba otwarta na świat i ludzi, potrafiąca śmiać się z wszystkiego i wszystkich, a nade wszystko z siebie samej, kolorowe skarpetki w śmieszne wzory okażą się strzałem w dziesiątkę.

W rzeczy samej istnieje wiele okazji, które pozwalają na odrobinę szaleństwa i… śmieszne skarpetki. Jeśli dodatkowo zadbamy o to, aby skarpetki były nie tylko śmieszne i kolorowe, ale przede wszystkim ciepłe i wygodne, możemy zapewnić sobie i innym komfort użytkowania oraz doskonałe samopoczucie.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
2 komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
4 lat temu

Śmieszne, nigdy by mi nie przyszło do głowy, że skarpetki mają coś wspólnego z psychologią. Z drugiej strony, jakby się zastanowić, to wszystko można rozpatrywać w ten sposób. A prawa, skarpetki można kupić każdemu, trzeba tylko dopasować wzór do jego gustu, co penie też co nieco mówi o danej osobie 🙂

Dodo Socks
3 lat temu

Fantazja i kreatywność z jednej strony, z drugiej łechtanie swojego wewnętrznego dziecka, które nosi w sobie każdy dorosły – jeżeli mowa o psychologii. Zachęcamy do pokazywania światu swoich kolorów, zawsze kiedy przyjdzie na to ochota, w zgodzie ze sobą.

Racja pani Aniu, kolorowe skarpetki to prezent dla każdego.
Pozdrawiamy kolorowo,
Dodo Socks

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl