Atak krokodyla na kobietę

Kobietę zaatakował krokodyl i odgryzł jej ramię. Sześć dni po wypadku  kobieta wzięła ślub.

Zanele Ndlovu sześć dni przed swoim ślubem zaatakował krokodyl, który rozszarpał jej ramię do tego stopnia, że konieczna była amputacja. Pomimo tego wydarzenia, narzeczeni nie przełożyli ceremonii ślubnej i zawarli związek małżeński, w tym terminie, w którym planowali.

Zdarzenie to miało miejsce 30 kwietnia, kiedy to 25-letnia Zanele Ndlovu i jej jeszcze wtedy 27-letni narzeczony Jamie Fox wybrali się na spływ dmuchanym kajakiem po rzece Zambezi, która znajduje się w Zimbabwe. Niespodziewanie ogromny krokodyl, który mierzył 2,5 metra, wynurzył się spod wody i zaatakował kobietę. Poszkodowana w rozmowie z zimbabweńskim dziennikarzem powiedziała, że krokodyl nagle wyskoczył z wody i złapał ją za rękę. Po ataku krokodyla kajak zaczął tonąć. Całe to zdarzenie działo się bardzo szybko. Krokodyl drugi raz ugryzł kobietę w ramię, po czym wciągnął ją do wody. Mąż kobiety Jamie Fox czym prędzej ruszył kobiecie na pomoc. Przypłynął w miejsce, gdzie Zanele Ndlovu walczyła z krokodylem, który próbował ją wciągnąć w dół rzeki. Kobieta przez dłuższą chwilę walczyła w ogromnym gadem. Krokodyl odpuścił, dopiero kiedy prawie całkiem wyrwał rękę kobiecie. Jamie Fox krzyczał przeraźliwie, próbując ratować 25-latkę. Kiedy parze udało już się wydostać z wody Zanele nie narzekała na ból, prawdopodobnie  z powodu szoku, jakiego doznała.  Brak odczuwania bólu jest uzasadniony w przypadku tak silnego szoku psychicznego, jakiego doznała zaatakowana kobieta.  W stanie silnego szoku człowiek, który doznał poważnych obrażeń, może nie odczuwać bólu, zachowywać się irracjonalnie oraz może nie zdawać sobie sprawy z sytuacji, w jakiej się znajduje. Zanele pomimo poszarpanego  przez krokodyla ramienia, usilnie z nim walczyła, aby się wydostać i nie dać się wciągnąć na dno rzeki. Będąc w stanie szoku i silnej adrenaliny jedyne, o czym myślała, to jak najszybciej uwolnić się i wydostać na brzeg rzeki. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie szoku, jaki doznała ta młoda kobieta zaatakowana przez krokodyla. Zanele jednak nie spanikowała w tej sytuacji i zachowała zimną krew. Jej narzeczony także trzeźwo zachował się w całym tym zdarzeniu. Wiedział, że jeśli wskoczy do wody za swoją narzeczoną, krokodyl może zaatakować także jego, dlatego starał się pomóc narzeczonej,  nie opuszczając kajaku.

Kobieta bezpośrednio po ataku krokodyla została przetransportowana śmigłowcem do szpitala, który znajduje się w Bulawayo. Niestety jednak lekarzom nie udało się uratować jej poszarpanego przez krokodyla ramienia i podjęli decyzję o amputacji powyżej łokcia kobiety. Niestety amputacja ramienia była konieczna.  Kobieta nosi lewą rękę całą zabandażowaną w szynie. 25-latka po zdarzeniu na kilka dni trafiła do szpitala. Był to poważny wypadek, na skutek którego kobieta straciła dużo krwi. Musiała przez kilka dni zostać pod opieką lekarzy w szpitalu, którzy monitorowali, czy rana po amputacji goi się prawidłowo. W związku z pobytem kobiety w szpitalu narzeczeni nie postanowili jednak nie przekładać daty swojego ślubu. Postanowili wziąć ślub zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Dlatego też sakramentalne „tak” narzeczeni powiedzieli sobie w przyszpitalnej kaplicy. Jednakże oczywiście forma i cała powaga tak podniosłego wydarzenia, jakim jest ślub, została zachowana. Kobieta wystąpiła w specjalnej przygotowanej na ten dzień białej sukni ślubnej, a jej mąż w garniturze. Panna młoda przyznała, że dużo czasu zajęły jej przygotowania do ślubu, bieganie za salą weselną, za dekoracjami i nie sądziła, że los tak sprawi, że swój wymarzony ślub weźmie w szpitalnej kaplicy. Kobieta jednak poinformowała, że nie narzeka w tej całej sytuacji, ponieważ jej ślub i wesele było najlepsze i ma wspaniałego męża. Kobieta na pewno szybko nie zapomni o tym szokującym wydarzeniu, po którym ma ślad do końca życia w postaci amputowanej ręki. Zdaje sobie sprawę, że atak krokodyla mógł się dla niej skończyć tragiczniej, gdyby krokodylowi udało się wciągnąć ją na dno rzeki lub zaatakować w taki sposób, że nie miałaby szansy na przeżycie. Cała ta historia utwierdziła ją w przekonaniu, że mężczyzna, któremu oddała swoją rękę, naprawdę darzy ją szczerym uczuciem. Jamie Fox nie rozmyślił się w momencie, kiedy kobieta została bez ręki. Małżonkowie szczęśliwie się pobrali i mają nadzieję, że Zanele szybko dojdzie do siebie po  tym wydarzeniu. Świeżo upieczeni małżonkowie zamierzają przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii i tam szczęśliwie żyć. Na pewno niemiłe wspomnienia z wypadku z krokodylem na długo pozostaną w ich pamięci i może już nigdy nie odważą się na spływ dmuchanym kajakiem po rzece, w której żyją krokodyle.

 

 

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
Jolanta
5 lat temu

Gratuluję odwagi zarówno kobiecie, która walczyła z krokodylem, jak i jej mężowi, który ratował ją jak mógł. Podziwiam ich również za to, że po takim strasznym wypadku mimo wielu przeciwności losu wzięli ślub. Życzę im wielu wspólnych lat życia w szczęściu i miłości.

Kategorie
———————————–
1
0
Would love your thoughts, please comment.x