Connect with us

Published

on

Nie to nie scenariusz kolejnego filmu, to fakt, który zdarzył się w Indiach. W nocy z sobotę na niedzielę pociąg liczący 22 wagony dosłownie porwał swoich pasażerów, mimo iż nie posiadał lokomotywy. Przejechał tak 12 km, do zatrzymania go trzeba było podjąć ryzykownych działań.

Indie — niby kraj, który zajmuje siódme miejsce, jako jeden z największych pod względem powierzchni, a także liczby ludności. Mimo że jest to także bardzo szybko rozwijające się państwo, to jednak nadal linie kolejowe błagają wręcz o udoskonalenia, tym bardziej że jak wynika z danych z 2006 roku, istnieje aż 63 221 km całych linii kolejowych w tym kraju. Wliczamy w to linię szerokotorową o długości 46 807 km i zelektryfikowaną sięgającą 17 343 km. Jak się okazuje, linie kolejowe w Indiach nadal potrafią bardzo zaskoczyć, niestety w negatywny sposób. Aż 9000 taka jest liczba pociągów, z których korzysta codziennie 22 miliony mieszkańców Indii. Nadal, co roku ginie tam aż 15 tysięcy ludzi przez kulejące linie kolejowe. W samych latach 2016 i 2017 przez wykolejenie się wagonów zginęło 149 osób, a kilkanaście trafiło do szpitala.

Jednak to, co wydarzyło się w nocy z soboty na niedzielę we wschodnich Indiach, a dokładniej w stanie Odisha kojarzy się z przerażającymi filmami z cyklu „pociąg widmo”. Jak wyznało Ministerstwo kolejnictwa, to był ogromny cud, że nikomu nic się nie stało i przede wszystkim, że w panice nikt nie wyskoczył z pociągu. O co jednak afera? Pasażerski skład, który złożony był z 22 wagonów samodzielnie bez lokomotywy, która powinna kierować pociągiem, dosłownie porwał swoich 1000 pasażerów i przejechał z nimi 12 km. Jak to się stało? Jak tłumaczyli pracownicy pociąg zaraz po odłączeniu elektrowozu, po prostu ruszył do tyłu i zaczął się rozpędzać. Sytuacja wyglądała dramatycznie. W Internecie można znaleźć film, na którym ludzie stojący na peronach krzyczeli, aby pasażerowie „pociągu widmo” zaciągnęli hamulce awaryjne. Niestety ludzie byli tak spanikowani, a także zaskoczeni całą sytuacją, że nikomu nie przyszło do głowy, aby spróbować ręcznie zatrzymać pociąg. Udało się tego w końcu dokonać przez może nieco ryzykowny sposób, ponieważ na torach wyłożono kamienie, ale na szczęście nikomu nie stała się krzywda. Wszczęto śledztwo w sprawie, aby móc wyjaśnić jak to w ogóle możliwe, że wagony same się odłączyły od elektrowozu. Za niedopełnienie obowiązków zostało zawieszonych siedmiu pracowników.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martunia
Martunia
4 lat temu

W takim kraju jak Indie praktycznie wszystko jest możliwe. Ale przecież podobna sytuacja mogła się wydarzyć w każdym innym miejscu. Najważniejsze w tej sprawie jest chyba to, że żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Osobiście nie chciałabym się jednak znaleźć w podobnej sytuacji.

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl