Connect with us

Published

on

Izolacja to dodatkowa warstwa specjalnie dobranych materiałów, która ma chronić nasz dom przed utratą ciepła. Może ona stanowić dodatkowo rozwiązanie pozwalające nieco wyciszyć budynek dzięki zastosowaniu materiałów, które sprawdzą się i w izolacji termicznej, i w akustycznej. Podczas wyboru optymalnej izolacji musimy jednak mieć świadomość, że jest to bardzo odpowiedzialna decyzja. Jak więc wybrać najlepszą izolację termiczną i czym powinna się ona charakteryzować? Odpowiadamy!

 

Jak wybrać najlepszą izolację termiczną do naszego domu?

Wybierając odpowiednią izolację termiczną domu – np. firmy Knauf Insulation – powinniśmy koniecznie kierować się kilkoma prostymi zasadami. Sprawdzenie kilku kwestii i upewnienie się co do wyboru odpowiedniej opcji pozwoli nam uniknąć kłopotów związanych z zakupem niepasującego do naszych potrzeb materiału czy konieczności wymiany lub naprawy izolacji już po kilku latach od jej zainstalowania. Warto też sprawdzić czy to, co dziś wydaje nam się wygórowaną ceną, nie zwróci się przypadkiem w ciągu zaledwie paru sezonów grzewczych w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Jakie więc kroki powinniśmy podjąć podczas wyboru najlepszego materiału do izolacji termicznej?

Sprawdź, z jakiego materiału oraz w jakich warunkach została wyprodukowana izolacja

Materiały ociepleniowe produkuje się dziś z najróżniejszych substancji. Niektóre z nich mogą niestety potencjalnie powodować alergie u co wrażliwszych mieszkańców. Sztuczne substancje ulegające degradacji w miarę eksploatowania warstwy izolacyjnej mogą również zanieczyszczać środowisko oraz przyczyniać się do powstawania nadmiernych ilości szkodliwych odpadów. Dlatego też warto wybrać materiały całkowicie naturalne, występujące w środowisku, lub materiały pochodzące z recyklingu.

Dobierz optymalną izolację do konkretnego miejsca w budynku

Należy pamiętać że niektóre rozwiązania projektowane są typowo jako ocieplenie ścian, inne jako ocieplenie podłóg czy sufitów, a jeszcze inne jako materiały do wykonywania ocieplenia zewnętrznego. Znaleźć można zarówno produkty odpowiednie do izolacji poddaszy, ścianek działowych, budynków w szkielecie drewnianym, jak i odpowiednie materiały do izolacji fasad budynków, płaskich dachów oraz podłóg. Jeżeli zależy nam również na ociepleniu garażu, piwnicy czy innych pomieszczeń, powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę różnych typów wełny drzewnej. Na rynku dostępne są także produkty do montażu zielonego dachu, który również sprawdza się jako metoda termoizolacji, a jednocześnie pozwala na przedłużenie trwałości konstrukcji dachu dzięki ochronie przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV czy wysokimi wahaniami temperatur. Zielone dachy pełnią również funkcję izolacji akustycznej oraz poprawiają jakość powietrza w przestrzeniach mocno zurbanizowanych, gdzie brakuje terenów zielonych i miejsc odpowiednich do zagospodarowania jako tereny rekreacyjne.

Porównaj parametry techniczne

Warto mieć na uwadze, że styropian i różne typy wełny mineralnej różnią się między sobą parametrami technicznymi. Najważniejszym spośród nich jest współczynnik przewodzenia ciepła oznaczany symbolem lambdy. Niska lambda, którą charakteryzują się materiały izolacyjne, oznacza słabą przewodność cieplną danego materiału – im niższa liczba, tym lepiej dany materiał sprawdza się jako izolacja. Zwykły styropian charakteryzuje się lambdą o wartości około 0,04-0,042 W/mK, podczas gdy wełna szklana lub wełna mineralna mają współczynnik przewodzenia ciepła sięgający nawet 0,03-0,035 W/mK.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
4 lat temu

Okazuje się, że izolacja termiczna naszego domu jest bardzo ważna. Od tego zależy ile ciepła ucieka z domu, a więc również ile zapłacimy za ogrzewanie budynku. Warto więc zadbać o to, aby materiały do izolacji były jak najwyższej jakości i miały odpowiedni atest. Odpowiednia izolacja można bowiem obniżyć koszty utrzymania domu.

Aktulności

Płatne parkowanie w prokuraturze

Published

on

Płatne parkowanie w Kołobrzegu w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wszczęła badanie w związku z możliwością przekroczenia uprawnień przez prezydenta Kołobrzegu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Published

on

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy? Pendolino to słowo nadal kojarzące nam się z wysokiej jakości podróżowaniem i nowoczesnymi pociągami. Nie ma się co temu dziwić – w końcu kto raz przejechał się w podróż Pendolino wie, o czym mowa. Szkoda jedynie, że tego typu pociągi nie zagościły na wszystkich polskich trasach, zastępując stare i często bardzo wysłużone składy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu

Published

on

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu.

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. Prace budowlane w realizacji. Chwalebny moment, w którym przestarzałe schody zostaną poddane przebudowie, w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu nadszedł. Prace modernizacyjne trochę mają trochę potrwać, ale modernizacja na pewno zaowocuje zadowoleniem pacjentów.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl