Connect with us

Published

on

Mieszkańcy ulic Koszalińskiej, Unii Lubelskiej oraz Lipowej złożyli oficjalną skargę na zbyt głośną sygnalizację akustyczną przy skrzyżowaniu tych ulic. GDDKiA w związku z tymi skargami postanowił całkowicie wyłączyć sygnalizację akustyczną.

Mieszkańcy ulic Koszalińskiej, Unii Lubelskiej oraz Lipowej złożyli oficjalną skargę na zbyt głośną sygnalizację akustyczną przy skrzyżowaniu tych ulic. GDDKiA w związku z tymi skargami postanowił całkowicie wyłączyć sygnalizację akustyczną. Co prawda uciążliwość hałasu zniknęła, ale Zarząd Osiedla i niektórzy radni RO mają wątpliwości, co do zaistniałej sytuacji. Według nich sygnalizacja akustyczna powinna zostać ściszona, a nie całkowicie wyłączona. Teraz na tym skrzyżowaniu ulic przejście dla pieszych stało się bardzo niebezpieczne.

Mieszkańcy ulic przy skrzyżowaniu ulicy Koszalińskiej, Unii Lubelskiej oraz Lipowej na osiedlu nr 5 „Lęborskie” zauważyli, że od kilku tygodni nie funkcjonuje tam sygnalizacja akustyczna. Przechodnie są przyzwyczajeni do sygnalizacji akustycznej i to przejście dla pieszych pokonują intuicyjnie czekając na dźwięk sygnalizatora, a nie na zielone światło. Obserwując całą tą sytuację można zauważyć, że przechodnie nie przechodzą przez jezdnię pomimo zielonego światła.

Mieszkańcy okolicznych bloków znów złożyli odpowiednią skargę, dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła całkowicie wyłączyć wspominaną wcześniej sygnalizację świetlną. Wyłączenie sygnalizacji najbardziej dotknęło osoby niedowidzące i niewidome. Czy zostanie coś zrobione w tej sytuacji? Zarządcy GDDAiK odpowiadają, że sygnalizacja dźwiękowa pozostanie w dalszym ciągu wyłączona i nie wiadomo, kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie i czy w ogóle do tego dojdzie.

Zarządcy nie biorą pod wzgląd bezpieczeństwa przechodniów, a co za tym idzie stwarza realne niebezpieczeństwo potrącenia pieszych na pasach. Kto w przypadku takiej sytuacji będzie za to odpowiadał? Nie wiadomo, być może dopiero wtedy sygnalizacja dźwiękowa zostanie ponownie włączona. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do żadnego nieszczęśliwego wypadku w tym miejscu. Byłaby to istna tragedia, za którą nie byłoby żadnej winnej osoby, bo nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za bezpieczeństwo przechodniów.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marianna
Marianna
4 lat temu

No wygląda na to, że najlepiej wyłączyć całkowicie sygnalizację świetlną i nie przejmować się skutkami, jakie może to przynieść! Nie rozumiem w ogóle takiego sposobu myślenia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dopiero jak coś się stanie, wydarzy się jakiś wypadek, to urzędnicy zaczną się zastanawiać nad tą sytuacją i być może przejrzą na oczy.

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl