Connect with us

Published

on

Mieszkańcy ulic Koszalińskiej, Unii Lubelskiej oraz Lipowej złożyli oficjalną skargę na zbyt głośną sygnalizację akustyczną przy skrzyżowaniu tych ulic. GDDKiA w związku z tymi skargami postanowił całkowicie wyłączyć sygnalizację akustyczną.

Mieszkańcy ulic Koszalińskiej, Unii Lubelskiej oraz Lipowej złożyli oficjalną skargę na zbyt głośną sygnalizację akustyczną przy skrzyżowaniu tych ulic. GDDKiA w związku z tymi skargami postanowił całkowicie wyłączyć sygnalizację akustyczną. Co prawda uciążliwość hałasu zniknęła, ale Zarząd Osiedla i niektórzy radni RO mają wątpliwości, co do zaistniałej sytuacji. Według nich sygnalizacja akustyczna powinna zostać ściszona, a nie całkowicie wyłączona. Teraz na tym skrzyżowaniu ulic przejście dla pieszych stało się bardzo niebezpieczne.

Mieszkańcy ulic przy skrzyżowaniu ulicy Koszalińskiej, Unii Lubelskiej oraz Lipowej na osiedlu nr 5 „Lęborskie” zauważyli, że od kilku tygodni nie funkcjonuje tam sygnalizacja akustyczna. Przechodnie są przyzwyczajeni do sygnalizacji akustycznej i to przejście dla pieszych pokonują intuicyjnie czekając na dźwięk sygnalizatora, a nie na zielone światło. Obserwując całą tą sytuację można zauważyć, że przechodnie nie przechodzą przez jezdnię pomimo zielonego światła.

Mieszkańcy okolicznych bloków znów złożyli odpowiednią skargę, dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła całkowicie wyłączyć wspominaną wcześniej sygnalizację świetlną. Wyłączenie sygnalizacji najbardziej dotknęło osoby niedowidzące i niewidome. Czy zostanie coś zrobione w tej sytuacji? Zarządcy GDDAiK odpowiadają, że sygnalizacja dźwiękowa pozostanie w dalszym ciągu wyłączona i nie wiadomo, kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie i czy w ogóle do tego dojdzie.

Zarządcy nie biorą pod wzgląd bezpieczeństwa przechodniów, a co za tym idzie stwarza realne niebezpieczeństwo potrącenia pieszych na pasach. Kto w przypadku takiej sytuacji będzie za to odpowiadał? Nie wiadomo, być może dopiero wtedy sygnalizacja dźwiękowa zostanie ponownie włączona. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do żadnego nieszczęśliwego wypadku w tym miejscu. Byłaby to istna tragedia, za którą nie byłoby żadnej winnej osoby, bo nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za bezpieczeństwo przechodniów.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marianna
Marianna
4 lat temu

No wygląda na to, że najlepiej wyłączyć całkowicie sygnalizację świetlną i nie przejmować się skutkami, jakie może to przynieść! Nie rozumiem w ogóle takiego sposobu myślenia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dopiero jak coś się stanie, wydarzy się jakiś wypadek, to urzędnicy zaczną się zastanawiać nad tą sytuacją i być może przejrzą na oczy.

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl