Connect with us

Published

on

Kołobrzescy policjanci z zarzutami stanęli przed sądem za bezpodstawne użycie paralizatora. W Kołobrzegu toczy się proces policjantów, którzy w świetle zarzutów przekroczyli swoje uprawnienia używając paralizatora – Sąd – „Nie bójmy się użyć sformułowania, że policjanci torturowali Kornela”

W Kołobrzegu toczy się proces przeciwko policjantom, którzy w lipcu 2016 roku przekroczyli swoje uprawnienia i na komendzie poddali Kornela Ś. działaniom paralizatora. Przypomnijmy sprawa dotyczy czterech policjantów, którzy w sezonie letnim 2016 zatrzymali kilku młodych mężczyzn biorących udział w bójce w centrum Kołobrzegu. Według zeznań funkcjonariuszy, Kornel Ś. był pod wpływem alkoholu, a w trakcie zatrzymania był bardzo agresywny.

Chłopak rzekomo nie tylko dopuszczał się używania wulgaryzmów, ale co więcej używał siły bijąc i kopiąc policjantów. Ci – po przewiezieniu młodzieńca na komendę dopuścili się kilkukrotnie użycia paralizatora, dotkliwie raniąc chłopaka. Oskarżonych jest czterech mężczyzn. Jeden z policjantów, dobrowolnie przyznał się do dokonania przestępstwa i został dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Trzech kolejnych żąda uniewinnienia. W ich opinii Kornel Ś. był agresywny i nieprzewidywalny, a fakt, że był pod wpływem alkoholu potęgował strach przed rodzicami, bowiem noc po bójce miał spędzić na izbie wytrzeźwień. Kornel Ś. leżał na podłodze komendy skuty kajdankami. Jak więc miał używać siły względem czterech silnych rosłych mężczyzn?

Jeden z policjantów przyznał się do użycia raz paralizatora, reszta tylko biernie się przyglądała, nie przerywając koledze „zabawy”. Brak jest jednak spójności w zeznaniach mężczyzn. Mężczyzna, który przyznał się do użycia narzędzia stwierdził, że miało to miejsce bezpośrednio po zatrzymaniu, a kolejni panowie twierdzą, że działo się to na komendzie. Sędzia prowadzący postępowanie w swojej mowie zaapelował, by nie bać się sformułowania, iż Kornel Ś. został poddany okropnym torturom, a uraz zarówno psychiczny, jak i emocjonalny w stosunku do strażników prawa jest z pewnością pozostawił ślad w psychice młodego człowieka.

Prokuratura domaga się dla głównego sprawcy jednego roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, a także przeprosin wobec Kornela Ś., oraz wypłaty 60 tys. zł odszkodowania i co najważniejsze zakazu wykonywania zawodu przez 5 lat. Dwóm pozostałym mężczyznom, którzy na dzień dzisiejszy są zawieszeni w obowiązkach prokuratura żąda roku więzienie z zawieszeniem na 2 lata, oraz przeprosin i odszkodowania, każdy po 20 tys. zł. Prokuratura wnosi także o zakaz wykonywania zawodu policjanta przez 3 lata. Wyrok usłyszymy w piątek – 5 października o godzinie 12. Ważne, aby wygrała sprawiedliwość.

Artykuł powstał dzięki portalowi vivus logownie

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Koronawirus w obszarze. Zmarła kolejna postać z powiatu kołobrzeskiego

Published

on

Koronawirus w rejonie. Zmarła kolejna osoba z powiatu kołobrzeskiego

81-letni mężczyzna z powiatu kołobrzeskiego jest następującą ofiarą koronowirusa w własnym świecie. O śmierci pacjenta, który hospitalizowany był SPWSZ w Szczecinie poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Szczecinie. Tym jednym liczba osób, które zmarły z początku COVID-19 na gruncie powiatu kołobrzeskiego wzrosła do czterech.

W czwartek na gruncie powiatu kołobrzeskiego odnotowano również 4 inne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Są wówczas 2 młode dziewczyny, mężczyzna w zwykłym wieku i starsza kobieta.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl