Przelew z Irlandii do Polski – w jaki sposób zrobić przelew z odbiorem na poczcie?

Wraz z rozwojem technologicznym świat stał się – kolokwialnie mówiąc – mały. Latamy w jego różne zakamarki, zwiedzamy egzotyczne kraje, przeprowadzamy się do innych państw. Często wybieranym przez Polaków kierunkiem emigracyjnym stała się północ, a dokładnie Irlandia. Dobre zarobki i odmienna kultura przyciągają naszych rodaków.

 

Wyspa na końcu Europy

Irlandia to wyspa o powierzchni 70 273 km2, czyli jest 4,5 razy mniejsza od Polski. Rodowitych Irlandczyków mieszka tam mniej, niż na całym świecie. Wydaje się to bardzo dziwne, ale jeśli przyjąć, że co najmniej połowa populacji Australii ma irlandzkie pochodzenie zaczyna mieć to sens. Klimat, jaki tam panuje możemy nazwać typowo wyspiarskim – nie ma zbyt dużych amplitud temperatur, jest umiarkowanie wilgotno, jak na kraj położony na wyspie. Rzadko pada tam śnieg, a jeśli już się to zdarza, to w wyższych partiach gór.

Ciekawostki

W Irlandii mieszka 120 000 Polaków. Czy coś z tym wspólnego może mieć fakt, że jest to kraj, w którym spożycie piwa jest najwyższe na świecie? Nie ma jeszcze potwierdzonych badaniami doniesień na ten temat. Ale jeśli jesteśmy już przy temacie alkoholowym to warto wspomnieć, że starodawnym sposobem leczenia kaca przez Irlandczyków było zakopywanie „chorego” w wilgotnym piasku aż po szyję. Dziwne? Równie niespotykanym zwyczajem jest celebracja urodzin przez mieszkańców wyspy – w ten dzień dzieci podnosi się do góry nogami i uderza ich głową delikatnie o podłogę tyle razy, ile kończą lat plus jeden. Podobno taki zwyczaj przynosi szczęście.

Transfer pieniędzy

Naszym rodakom szczęście w Irlandii przynosi zdecydowanie coś innego. Zarobki są tam zdecydowanie wyższe niż w Polsce, a kraj znajduje się w strefie euro, co dla nas jest bardzo korzystne. Spora część emigrantów przeprowadza się na wyspę w pogoni za lepszej jakości życiem, ale istnieje również grupa, która pracuje w Irlandii, aby zarobić pieniądze potrzebne im w kraju. Często zarabiają na utrzymanie rodziny czy też otworzenie nowego biznesu, budowę domu. Takie osoby cyklicznie muszą dokonywać przelewu z Irlandii do Polski. Jak najłatwiej to zrobić?

Przelew z odbiorem na poczcie

Jest wiele możliwości przesłania pieniędzy. Najpopularniejsze są przelewy przez specjalne firmy ułatwiające pokonanie barier międzynarodowych istniejących pomiędzy bankami. Przelew z Irlandii do Polski staje się banalnie prosty, jeśli skorzystamy z usług Easysend. Wystarczy, że przelewu dokonamy w dzień roboczy, a pieniądze po 10 minutach będą do odebrania na poczcie. Za tego rodzaju przekazem przemawiają niskie koszty i dostępność usługi, ponieważ nawet osoby starsze nie posiadające dostępu do konta bankowego mogą łatwo odebrać przelew pocztowy z Irlandii do Polski.

Podsumowanie

Z racji naszych ogromnych możliwości podróżniczych rynek ma do zaoferowania bardzo wiele opcji przelewania pieniędzy z kraju do kraju. Ważne, aby wiedzieć czego oczekuje się od takiego przelewu i przez parę chwil zastanowić się, jaki będzie dla nas i dla naszych bliskich najlepszy.

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–