Connect with us

Published

on

Historia młodej kobiety wkraczającej dopiero w dorosłe, samodzielne życie, które jak dotąd jej nie oszczędzało. Czy będzie w stanie stawić czoła przeszłości? Czy wyciągnęła z niej jakieś wnioski?

Alicja była 22-letnią studentką fizjoterapii. W jej domu rodzinnym nigdy nie było kolorowo. Ojciec wysoko postawiony urzędnik, z zamiłowania damski bokser i alkoholik. Matka nauczycielka historii, która przez wiele lat musiała znosić poniewierane przez swojego męża. W środku tego wszystkiego Alicja, która zraz po śmierci ojca postanowiła przeprowadzić się do Warszawy i zacząć nowe, lepsze życie. Zaczęła studia na wymarzonym kierunku fizjoterapii i zamieszkała z koleżanką w skromnym mieszkaniu w samym centrum miasta. Życie bez domowej przemocy w końcu nabrało smaku i kolorów. Mimo, iż mama Alicji w końcu odetchnęła i zaczęła spać spokojnie, samotne mieszkanie wcale nie było jej na rękę i za każdym razem kiedy telefonowała do córki, poruszała temat wspólnego zamieszkania w Warszawie.

Mimo wielkiej miłości między kobietami i zażyłości, Alicja woli prowadzić samodzielne i swobodne życie bez matki przy boku. Podczas ostatniej rozmowy znów doszło do kłótni, tym razem Alicja nie wytrzymała i rzucając słuchawką wybiegła z mieszkania.

Udała się tam gdzie zawsze chodzi gdy coś ją trapi – na dach swojego 12 piętrowego bloku.

Usiadła na murku i zaczęła rozmyślać… Nie zdołała nawet zauważyć, że nie jest tam sama. Tuż obok niej siedział – równie mocno zasmucony mężczyzna. Po dobrych kilku minutach w końcu dowiedzieli się o swojej obecności. Tak oto narodziła nowa znajomość między obojgiem, jak się okazało sąsiadów z tego samego bloku. Karol, bo tak miał na imię, również był fizjoterapeutą. Zatem tematów do rozmów nie brakowało, a znajomość z minuty na minutę nabierała rumieńców.

Karol jest 3 lata starszy od Alicji co jej odpowiadało. Oboje byli tak zajęci rozmową, ze stracili poczucie czasu, a dobiegała już północ. W końcu Karol spojrzał na zegarek i zaproponował Alicji herbatę u siebie w mieszkaniu. Alicja nie zastanawiając się długo przystała na propozycję Karola. Oboje wiedzieli, że herbata to tylko pretekst, a wszystko zmierza w zupełnie innym kierunku.

Następnego dnia Alicja obudziła się w łóżku Karola z potężnym kacem moralnym, gdyż to był jej pierwszy raz, kiedy poszła do łóżka z nowo poznanym facetem. Jednak od dłuższego czasu nie miała nikogo i potrzebowała chociaż chwili bliskości mężczyzny. W ten sposób chciała wypełnić samotność, która towarzyszyła jej od pierwszych dni w Warszawie. Zapewne nie spodziewała się jak sytuacja rozwinie się dalej. Karol obudził się cały w skowronkach i jak gdyby nigdy nic przygotował Alicji śniadanie do łóżka przy którym odbyli poważną rozmowę. Karol chciał, aby nie byłą to tylko jednorazowa przygoda i chciała kontynuować znajomość. Alicja nie wniosła sprzeciwu, bo w głębi sercu bardzo tego chciała.

Mijały dni i tygodnie… Alicja pomieszkując u swojego chłopaka, poznawała go coraz bardziej. Czuli się szczęśliwi, a miłość kwitła. Wszystko szło w dobrym kierunku, aż do feralnego wieczora. Pewnego dnia, gdy Alicja poszła wziąć prysznic, Karol sięgnął po jej telefon i zacząć ją sprawdzać. Mimo, iż Alicja nie miała nic do ukrycia, po wyjściu z łazienki przeżyła najgorszą chwilę w swoim życiu. Karol widząc wiadomość od kolegi ze studiów Alicji wpadł w szał, a gdy ta wyszła z łazienki, rzucił się na nią, po czym zaczął dusić i krzyczeć. Alicja bała się o swoje życie. Nie miała szans się wytłumaczyć, ani nawet uwolnić. Karol w końcu odpuścił. Zapadła przeszywająca cicha. Karol zaczynał już żałować tego co zrobił, Alicja z kolei sparaliżowana strachem nie mogła wydusić słowa. Karol rzucił jej się do nóg i zaczął przepraszać. Jednak na darmo. Alicji przypomniały się wszystkie chwile z dzieciństwa kiedy to ojciec znęcał się nad matką i nauczoną przeszłością nie chciała być ja jej własna matka. Nie chciała tego znosić. Chciała być wreszcie szczęśliwa. Natychmiast wybiegła z mieszkania, zamknęła drzwi i wykasowała numer telefonu Karola. Spakowała rzeczy i biegiem ruszyła do taksówki, która miała zawieźć ją na dworzec. Tam kupiła bilet do matki i spędzając kilka dni w domu rodzinnym przeanalizowała jeszcze raz propozycję matki…

W drodze powrotnej oprócz walizki, towarzyszyła Alicji jej matka – również z walizką.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
4 lat temu

Tak to jest, że czasem uczymy się na błędach rodziców i ich nie powtarzamy. Nauczeni doświadczeniem rodziców, chcemy dla siebie lepszego życia. A czasem niestety wpadamy w te same pułapki. Bohaterka tej opowieści na szczęście miała siłę, by zerwać kontakt z psychopatą.

Ciekawostki

Rejsy Żaglowcem Bonawentura

Published

on

Rejsy Żaglowcem Bonawentura

Wakacje lub urlop to najczęściej jedyny czas w roku, gdy możemy pozwolić sobie na prawdziwy odpoczynek i relaks. Warto zaplanować ten czas świadomie i w szczególny sposób, aby relaks był efektywny i satysfakcjonujący. Sposobów na odpoczynek jest wiele i należy wybierać je wedle własnych upodobań i preferencji odnośnie spędzania swojego wolnego czasu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

bądź aktywny

Kwas alfa liponowy- czym jest i jak działa na organizm?

Published

on

kobietachodzacapogorach

Czy słyszałeś kiedykolwiek o kwasie alfa liponowym? A może obił Ci się o uszy coraz popularniejszy skrót ALA? Wielu znanych producentów suplementów diety decyduje się na poszerzenie swej dotychczasowej oferty produktów o certyfikowany wyrób bazujący właśnie na tym składniku. Rozległy wachlarz specjalistycznych preparatów z ALA w roli głównej można znaleźć między innymi na stronie witaminyswanson.pl. Co takiego znajduje się w tym kwasie, że jest on zalecany do uwzględnienia w codziennym jadłospisie każdego z nas?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra POLICJA OSTRZEGA

Published

on

MOMO Challenge 2018.

MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra POLICJA OSTRZEGA 7.10.2018 ZASADY GRY Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!. MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra? POLICJA OSTRZEGA 7.10.2018 ZASADY GRY Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!. Zapraszam do przeczytania tego artykułu, który pokaże wiele niebezpieczeństw na temat tej gry.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl