Connect with us

Published

on

W pobliżu Jakucka mieszkańcy doznali złotego deszczu. Z nieba zaczęły spadać najprawdziwsze sztabki złota – jak się okazało, wypadło ono ze startującego w Jakucku samolotu, który doznał awarii podwozia.

Sztaby pełne złota spadające z nieba? Takie rzeczy mogą dziać się tylko w Rosji!

Mieszkańcy niewielkiej wsi w pobliżu lotniska w Jakucku musieli być szczerze zdziwieni, kiedy zobaczyli sztabki złota zalegające na ich polach i drogach. Okazało się, że kruszec jest prawdziwy, a złoto dosłownie spadło na nich z nieba. Na miejscu zapanowała „gorączka złota” – ludzie wszędzie poszukiwali drogocennych sztabek.

Sztaby złota wypadły z samolotu

Okazało się, że sztabki złota wcale nie znalazły się we wsi w wyniku „deszczu złota’. Samolot An-12 firmy Nimbus startujący z lotniska w Jakucku, doznał awarii tuż po starcie. Na swoim pokładzie przewoził łącznie 9 ton złota, ale również drogocenną platynę i diamenty z okolicznych kopalni, o wartości szacowanej na około 400 milionów dolarów. Na skutek dziury jaka jaka wypadła w podwoziu w luku bagażowym, w okolicy lotniska cenny ładunek zaczął wypadać z wnętrza maszyny, kiedy ta wnosiła się pod kątem. Całe szczęście, że w wyniku zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń, ponieważ sztaby złota spadające z dużej wysokości mogły doprowadzić do tragedii. Załoga samolotu przerwała lot i bezpiecznie wylądowała na innym lotnisku kilkanaście kilometrów dalej, a powiadomione służby wyruszyły na poszukiwania złota, które utraciła wnosząca się maszyna. Kruszcem był pokryty również pas startowy, którego zdjęcia można zobaczyć w sieci.

Tony kosztowności zasypały okoliczne pola

Ponad 3 tony kosztowności, sztab złota i prawdopodobnie kamieni szlachetnych zasypały okoliczne pola. Mieszkańcy szybko zauważyli nietypowy „deszcz” i pośpieszyli zbierać cenny ładunek, zanim zostanie od skonfiskowany. Rozpoczęła się prawdziwa gorączka złota, każdy próbował uchwycić jak największą ilość ładunku. Zdjęcia i nagrania wrzucane do mediów społecznościowych ukazują mieszkańców szukających w śniegu „prezentów” z nieba. Mimo usilnych starań mieszkańców, nie mogli oni jednak zatrzymać znaleziska. Rosyjskie media podały, że udało się znaleźć wszystkie zagubione 172 sztabki złota ważące łącznie 3,4 tony, jednak nie wiadomo na ile są to dane prawdziwe, a na ile propagandowe. Bardzo możliwe że jakieś zagubione sztabki znajdą się za jakiś czas, gdy śnieg stopnieje, szczególnie iż złoto było rozrzucone w promieniu 26 kilometrów od lotniska.

Winni gafy są nie tylko Rosjanie

Mimo iż media mówią o gafie popełnionej przez Rosjan, po ich stronie leży jedynie część winy za awarię maszyny i zgubienie ładunku. Samolot przewoził bowiem ładunek którego właścicielem była Czukocka Kopalnia Geologiczno-Wydobywcza, a 75% udziałów tej firmy należy do Kanadyjczyków. O niefortunnym locie z Jakucka mówią już media na całym świecie.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
Jolanta
4 lat temu

Faktycznie, takie rzeczy mogą zdarzyć się tylko w Rosji. Swoją drogą osoby, które zbierały sztabki złota i inne kosztowności z pola teraz będą odszukiwane przez tamtejsze władze. Powstaje jednak pytanie, czy przyznają się do tego, że zabrali z pola jakąkolwiek kosztowność, która spadła z nieba?

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl