Historia z życia wzięta

Historia 83-latki roznoszącej ulotki poruszyła Internautów. W 3 godziny zrzucili się na spłatę długów staruszki

83-letnia Pani Maria co dzień staje pod warszawskim sądem i rozdaje ulotki, by dorobić do emerytury zajętej przez komornika. Internauci poruszeni jej historią w niespełna 3 godziny zebrali potrzebą na pokrycie komornika kwotę!

Historia 83-latki roznoszącej ulotki poruszyła Internautów. W 3 godziny zrzucili się na spłatę długów staruszki

Portal „naTemat” wyciągnął na światło dzienne sprawę 83-letniej Pani Marii, która każdego dnia bez względu na pogodę i stan własnego zdrowia, stoi pod warszawskim sądem rozdając ulotki. Internauci w zaledwie kilka godzin zebrali całą kwotę, potrzebną do spłaty długów staruszki. Dzięki temu Pani Maria będzie mogła zachować całą swoją emeryturę, dotychczas zajmowaną przez komornika.

83-latka od 12 lat roznosi ulotki

Pani Maria wstaje co dzień skoro świt, karmi swoje psy, wsiada w tramwaj i z ulotkami jednej z kancelarii, staje przed warszawskim sądem. W ten sposób dorabia sobie do emerytury już od 12 lat. Bez względu na temperaturę powietrza, między godziną 8 a 15 od poniedziałku do piątku, wykonuje swoją pracę, przez 120 godzin w miesiącu. Dostaje 8 złotych na godzinę, co pozwala jej w miesiącu dorobić 960 złotych. Emeryturę zajął jej komornik, na rękę dostaje zaledwie 764 złote, z których musi utrzymać siebie i psy oraz zapłacić za leki. Komornik zajął jej emeryturę z powodu naiwności staruszki, którą oszukał były pracodawca – wzięła dla niego telefon komórkowy, ale mężczyzna nie płacił swoich rachunków. Teraz to Pani Maria musi pokrywać wszystkie koszty, które pobiera komornik z jej marnej emerytury, ponieważ nie ma dokumentów poświadczających jego winę. Staruszka nie narzeka jednak na swój los i z optymizmem podchodzi do życia – sugeruje, że ulotki będzie roznosiła nawet do setki.

Pani Maria nie chciała korzystać z pomocy

Pani Maria w udzielonym wywiadzie mówiła, iż nie potrzebuje ludzkiej pomocy – największą radością byłoby dla niej znalezienie nowych klientów dla swojego mecenasa. Rzetelnie roznosi ulotki i samodzielnie pracuje na swoje utrzymanie, dlatego nie chce przyjmować pomocy z zewnątrz. Zależy jej tylko na tym aby utrzymać pracę, do której podchodzi bardzo poważnie. Żałuje, że dała się oszukać i jej konto zajął komornik, jednak nie widzi innego rozwiązania sprawy – na swoje długi musi rzetelnie zapracować.

Internauci wykorzystali portal Zrzutka.pl i zebrali pieniądze dla staruszki

Internauci mimo wszystko postanowili pomóc sympatycznej staruszce i zorganizowali dla niej zbiórkę pieniędzy – dotyczyła ona tylko pieniędzy potrzebnych na pokrycie komornika, Pani Maria zalega 3850 złotych. Potrzebną kwotę zebrano w niespełna trzy godziny, a odzew ze strony Internautów był tak ogromny, że potrzebną kwotę przekroczono aż o 8 tysięcy złotych! Niedługo pieniądze zostaną przekazane Pani Marii, która miejmy nadzieję, przyjmie pieniądze płynące od ludzi z dobroci ich serca.

One Response

  1. Dobrze, że na tym świecie istnieją jeszcze osoby o dobrym sercu. Ta starsza, schorowana Pani powinna odpoczywać w ciepłym domu, a nie roznosić po mieście w zimnie ulotki. Brawo dla organizatorów zrzutki! Oby więcej takich dobrych czynów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *