W Koszalinie grasuje Pennywise. Mamy do czynienia z psychopatą czy to zaledwie chory żart?

W Koszalinieu grasuje… klaun. Przeraża mieszkańców miasta, pojawiając się po zmroku w dziwnych miejscach. To tylko chory żart czy może w postać klauna wciela się psychopata?

W Koszalinie grasuje Pennywise. Mamy do czynienia z psychopatą czy to zaledwie chory żart?

Od paru miesięcy mieszkańców Koszalina „nawiedza” Pennywise, charakterystyczny klaun rodem z horroru „To”. Popularność filmu sprawiła, że na całym świecie ludzie straszą się wzajemnie wykorzystując charakterystyczną postać morderczego klauna z pomalowaną twarzą. Początkowo mieszkańcy Koszalina traktowali pojawienie się klauna jako żart, jednak ostatnio wcale nie jest im do śmiechu, szczególnie że upiorna postać pojawia się w coraz to dziwniejszych miejscach i sytuacjach.

Klaun z Koszalina pojawia się coraz częściej

Po raz pierwszy w tej okolicy klauna zobaczono jeszcze w październiku 2016 roku, jednak sprawa szybko ucichła. Zaledwie jednorazowo zarejestrowano przebranego mężczyznę grasującego w lesie niedaleko szpitala. Ponownie Pennywise pojawił się 3 stycznia 2018 roku, na przystani w Jamnie – kilka dni później przechodzień zobaczył klauna po zmroku na pomoście, moczącego sobie nogi w jeziorze…Jeśli był to żart, sytuacja coraz mocniej zaczęła niepokoić internautów. 6 stycznia utworzono konto na portalu YouTube z opisem zawierającym cytat z Biblii – „Nie czynię bowiem dobra, którego chce, ale czynię to zło, którego nie chcę”. Na koncie opublikowano niepokojący filmik „Polowanie” – przebrany mężczyzna trzyma na ręku krzyczące niemowlę, a cała scena rozgrywa się w zrujnowanej ruderze. Filmik sugeruje rozpoczęcie odliczania do łowów – jak na razie nie wiadomo, o jakie polowanie miało chodzić. Twórca filmiku podał również link do swojego konta na Instagramie, gdzie występuję pod imieniem – Murderer Tommy.

Kim jest Murderer Tommy?

Internauci zaczęli coraz chętniej klikać w konto na Instagramie – osoba wcielająca się w klauna publikuje tam regularnie dziwne zdjęcia i filmiki, przyprawiające o dreszcz. Pojawia się ponownie filmik z dzieckiem, jednak kręcony z innej perspektywy, zdjęcia mają tajemnicze i wzbudzające grozę opisy. Na jednym z nich może znajdować się uwięziona osoba, ale podpis „klatka, krwawe oczy, ostatni oddech – śmierć” sugeruje, iż ta osoba może nie żyć. Nie wiadomo, kto kryje się pod nickiem Murderer Tommy. Internauci dali się jednak wciągnąć w grę klauna, chętnie zaglądają na jego profil, rozwiązują publikowane przez niego zagadki, a w nicku klauna dopatrują się powiązania z seryjnym amerykańskim mordercą, Tommym Lynn Sellsem, który przyznał się do 70 morderstw. Na lokalnym koszalińskim profilu na jednym z kont społecznościowych, internauci wrzucają zdjęcia klauna, którego zobaczyli i sfotografowali w różnych częściach miasta. Zazwyczaj postać porusza się w okolicy Jamna. Na jednym z nagrań, klaun zaczyna gonić odjeżdżające auto, wprawiając w osłupienie jego pasażerów. Ostatnie doniesienie o pojawiającym się klaunie pochodzi z 8 marca 2018, a od stycznia postać regularnie straszy mieszkańców.

Klaun to chory żart czy może wcielenie psychopaty?

Nie wiadomo, czy koszaliński Pennywise to wcielenie psychopaty czy może ktoś wykorzystał sytuację i postanowił zadrwić z mieszkańców miasta. Jeśli jednak zwrócimy uwagę na konto Murderer Tommy na Instagramie, widać niezdrowe i mocno niepokojące zafascynowanie śmiercią, przemocą i tematyką horrorów. Może być to chwyt reklamowy, wykorzystujący popularność horroru „To”. Nagrania i filmy Murderer Tommy przerażają i przez wielu internautów nie są uważane za przejaw normalności. Początkowo postać klauna traktowano jako dobry żart, jednak mieszkańcy zaczynają być powoli zmęczeni postacią, która pojawia się znienacka. Coraz częściej pojawiają się opinie, by po zmroku w ogóle nie zapuszczać się w miasto, a już na pewno nie w okolicę przystani Jamno, gdzie najczęściej pojawia się upiorna postać. Może w najbliższym czasie uda się rozwiązać zagadkę tego, kim jest upiorny klaun, lub zdesperowani mieszkańcy Koszalina postanowią go samodzielnie zdemaskować. Wydaje się bowiem, że klaun z powodu wzrostu swojej popularności sam nie przestanie się pojawiać, a zacznie wymyślać coraz to dziwniejsze sytuacje, którymi może przestraszyć mieszkańców Koszalina.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzychu
Krzychu
5 lat temu

Co to już ludzie nie wymyślą? To jakieś informacje niczym z jakiegoś filmu science fiction. Co się dzieje na tym świecie? Uważam, że to jakaś kolejna totalna bzdura!

XxitsolgaxX
XxitsolgaxX
5 lat temu

To jest akcja marketingowa od Spotted Koszalin, a klaun, czyli Tommy (Murderer Tommy) to osoba stworzona przez Tomasza i Roberta ze Spottedu.

Kategorie
———————————–