Connect with us

Published

on

Policja wolała nie widzieć!- historia małżeństwa, których zawiodła policja w sprawie kradzieży pieniędzy.

Policja wolała nie widzieć!

Joanna i Adam Kuzynowie z Warszawy wzięli ślub 27 czerwca 2017 roku. Żeby go wyprawić, wzięli kredyt na kwotę 20 tysięcy złotych. Ale od zaproszonych gości dostali 26 500 złotych.

– Ucieszyliśmy się, bo to oznaczało, że spłacimy dług i jeszcze nam zostanie- wspominają.

Następnego dnia po poprawinach mieli pojechać do banku, żeby spłacić pożyczkę. Na czas zabawy pieniądze włożyli do dwóch kopert i zostawili w torebce. Nierozważnie.

Nad ranem okazało się, że pieniądze w nieznanych okolicznościach zniknęły. Z torebki wystawała jedna, pusta koperta. Załamani Kuzynowie zawinęli ją w folię, żeby nie zatrzeć odcisków palców, zrobili kopię fragmentu zapisu monitoringu i popędzili na policję.

– Uznaliśmy, że policjanci zdejmą odciski z koperty i ruszą w te pędy zabezpieczyć cały zapis monotoringu, który ulega skasowaniu po czternastu dniach.

Ale mundurowym się nie spieszyło. Pustą kopertę wysłali do laboratorium kryminalistycznego. Kompletne nagranie z monitoringu przepadło bezpowrotnie, został tylko ten fragment zgrany przez Kuzynów.

– Wiele miesięcy później, w październiku, powiedziano nam na komisariacie, że skasowano zawartość nagrania bez oglądania go, bo rzekomo było zawirusowane- wspominają małżonkowie. Przesłuchiwać świadków zaczęto dopiero po dwóch miesiącach od kradzieży. Zrozumieli, że muszą wyręczyć policję. Na szczęście zrobili kopię nagrania, które przepadło na komisariacie. Oglądając je, natknęli się na sceny, jak ktoś kradnie z sali weselnej jedzenie i wódkę. Później zobaczyli kobietę, która trzyma w ręku kopertę. Taką jak te, z których zginęły pieniądze.

W tym samym czasie z laboratorium kryminalistycznego przyszła odpowiedź- udało się uzyskać odciski palców złodzieja na kopercie. Ich układ odpowiadał sposobowi, w jaki trzymała kopertę kobieta zarejestrowana przez monitoring.

W podejrzanej kobiecie Kuzynowie rozpoznali piosenkarkę, która śpiewała na ich przyjęciu weselnym. Gdy jednak porozmawiali z nią, stanowczo zaprzeczała, jakoby miała ukraść pieniądze.

– Postanowiliśmy powiadomić policję- mówi Joanna Kuzyniak. Ale było to niewykonalne, bo funkcjonariusz policji prowadzący sprawę po prostu nie odbierał telefonu komórkowego. Natomiast kilka dni później umorzono sprawę. Z powodu niewykrycia sprawcy!- odpowiada zdenerwowany Adam Kuzyniak.

Oburzeni małżonkowie skierowali zażalenie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Warszawie. Usłyszeli, że wszystkie czynności służbowe wykonano prawidłowo, a ludzi, których Kuzynowie wskazali na nagraniu monitoringu, nie sposób było zidentyfikować. Złożyli skargę w prokuraturze. Nadeszła odpowiedź: nie ma podstaw do wznowienia śledztwa. Po sprawiedliwość poszli więc do sądu. I znaleźli ją.

Kilka dni temu Sąd Rejonowy w Warszawie nakazał prokuraturze wznowić śledztwo. W decyzji sędziego znalazło się zalecenie, żeby prokuratorzy pobrali odciski palców od osób wskazanych przez państwa Kuzynów. Ponadto szczegółowo wyliczono również liczne zaniedbania policji.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Rejsy Żaglowcem Bonawentura

Published

on

Rejsy Żaglowcem Bonawentura

Wakacje lub urlop to najczęściej jedyny czas w roku, gdy możemy pozwolić sobie na prawdziwy odpoczynek i relaks. Warto zaplanować ten czas świadomie i w szczególny sposób, aby relaks był efektywny i satysfakcjonujący. Sposobów na odpoczynek jest wiele i należy wybierać je wedle własnych upodobań i preferencji odnośnie spędzania swojego wolnego czasu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

bądź aktywny

Kwas alfa liponowy- czym jest i jak działa na organizm?

Published

on

kobietachodzacapogorach

Czy słyszałeś kiedykolwiek o kwasie alfa liponowym? A może obił Ci się o uszy coraz popularniejszy skrót ALA? Wielu znanych producentów suplementów diety decyduje się na poszerzenie swej dotychczasowej oferty produktów o certyfikowany wyrób bazujący właśnie na tym składniku. Rozległy wachlarz specjalistycznych preparatów z ALA w roli głównej można znaleźć między innymi na stronie witaminyswanson.pl. Co takiego znajduje się w tym kwasie, że jest on zalecany do uwzględnienia w codziennym jadłospisie każdego z nas?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra POLICJA OSTRZEGA

Published

on

MOMO Challenge 2018.

MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra POLICJA OSTRZEGA 7.10.2018 ZASADY GRY Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!. MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra? POLICJA OSTRZEGA 7.10.2018 ZASADY GRY Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!. Zapraszam do przeczytania tego artykułu, który pokaże wiele niebezpieczeństw na temat tej gry.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl