Connect with us

Published

on

Rząd postanowił szukać kolejnych oszczędności. Rozdali wszystkim, a zabiorą najbiedniejszym.

Rząd coraz skuteczniej ściąga długi powstałe w skutek „bezprawnego” pobierania świadczenia Rodzina 500 Plus. Proceder ten dotyka najczęściej najbiedniejszych rodzin!
O ile świadczenie z programu Rodzina 500 Plus na drugie dziecko pobierać może każdy, o tyle uzyskanie go na pierwsze dziecko nie jest takie proste. Liczne kontrole, wywiady środowiskowe, a także specjalne kryteria dochodowe miały zapewnić, że pieniądze na pierwsze dziecko dostaną tylko ci, którzy ich naprawdę potrzebują. Dlaczego zatem muszą je teraz zwracać? Ponieważ system okazał się nieszczelny. Jak donoszą ośrodki, zajmujące się weryfikacją rodzin otrzymujących świadczenie Rodzina 500 Plus na pierwsze dziecko, wielu Polaków pobierających takie pieniądze jest nieświadoma, że uczestnicy programu mają także obowiązki. Jednym – i najważniejszym – jest informowanie ośrodka o każdej zmianie w dochodach rodziny. Celowe bądź nieświadome ukrywanie podwyższenia dochodów skutkuje nie tylko odebraniem świadczenia, ale także koniecznością zwrotu pieniędzy już otrzymanych. Z powodu bardzo dużej skali osób ukrywających swoje dochody, ośrodki zajmujące się przyznawaniem świadczenia Rodzina 500 Plus rozpoczęły wzmożone kontrole wszystkich rodzin od 1 stycznia 2018 roku.

Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać, już w połowie lutego w samym Krakowie, odebranie prawa do pobierania świadczenia Rodzina 500 Plus oraz konieczność zwrotu otrzymanych pieniędzy, dotyczy aż 900 rodzin. W Szczecinie kontrola wykazała nieprawidłowości u 406 rodzin, a w Poznaniu u 319 rodzin.

Problemem dla tych rodzin jest nie tylko utrata dodatkowych pieniędzy, ale także konieczność zwrotu tych już otrzymanych. Kwoty, jakie należy zwrócić sięgają dziesiątek tysięcy złotych – jak zwrócić mają je rodziny, którym często nie starcza do pierwszego? Urzędnicy uspokajają, że każda taka sprawa rozpatrywana jest indywidualnie – istnieje możliwość złożenia wniosku o rozłożenie zadłużenia na raty, a nawet o umorzenie go ze względu na trudną sytuację życiową.

Co należy zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji i pozytywnie przejść kontrolę? Przede wszystkim pamiętać, że dochody kwalifikujące do otrzymywania świadczenia Rodzina 500 Plus przeliczane są na bieżąco. Nawet jeśli dostaliśmy decyzję o przyznaniu go na nadchodzący rok, to musisz uważać. Ośrodki, zajmujące się kontrolowaniem wypłat świadczenia, musimy powiadamiać o każdej zmianie sytuacji finansowej rodziny. O podjęciu nowej pracy, podwyżce, utracie pracy lub innych sytuacjach zawodowych. Świadome oszukiwanie państwa skończyć się może nie tylko koniecznością ich zwrotu, ale także nawet w sądzie.

Przemyślenia, czy obietnice rządu o „świadczeniu, które należy się każdemu” okazały się tylko kolejną obietnicą wyborczą, pozostawiamy już Państwu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
artur r.
artur r.
4 lat temu

Dobrze, że rząd wziął się w końcu za kontrolę pobierania świadczenia 500+. Nieuczciwi rodzice powinni ponieść konsekwencje, a pieniądze powinni dostać tylko Ci, którym się to naprawdę należy.

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl