Connect with us

Published

on

Sądzisz, że zaklejając porządnie paczkę, nikt nie dostanie się do jej wnętrza? Mylisz się. Krajowa Administracja Skarbowa wzięła się za wzmożone kontrole paczkę wysyłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej. Mowa tu nie tylko o przesyłkach z rynku chińskiego, ale również standardowe np. od babci do wnuczki. Z taką kontrolną miała do czynienia Pani Agnieszka. Co się takiego wydarzyło?

Babcia Pani Agnieszki, wysłała do wnuczki, mieszkającej w Bydgoszczy paczkę z jej ulubionymi słodyczami. Po jej otwarciu Pani Agnieszka osłupiała. Na samej górze była kartka, której nadawcą była Krajowa Administracja Skarbowa, informująca o tym, iż paczka została poddana rewizji.

Pani Agnieszka nie kryje oburzenia. Rozumie, że obecny rząd wprowadził obostrzenia, które nakładają na organy państwowe większe prawa do inwigilacji, ale bez przesady. Przecież każde opakowanie słodyczy, znajdujące się w paczce, zostało otwarte, pobrano próbki do badań (czy aby na pewno nie ma w nich substancji niedozwolonych lub do oclenia), następnie zaklejone i z powrotem włożone do paczki. Jak w takim przypadku ufać taki słodyczom. Pani Agnieszka, jak żaliła się na portalu społecznościowym, nie zje tych słodyczy, a niespodzianka została zepsuta. Mówi, że według prawa adresat paczki, która ma zostać poddana rewizji, ma prawo być przy tej czynności, a przede wszystkim zostać poinformowanym o czynnościach, które mają być podjęte w stosunku do zatrzymanej paczki. W przypadku Pani Agnieszki tak nie było. Dowiedziała się o wszystkim po czasie.

Niektórzy internauci pod wpisem Pani Agnieszki dziwili się jej oburzeniem, przecież to wszystko przebiegało zgodnie z prawem.

Ostatnio Krajowa Administracja Skarbowa z sukcesem przeprowadziła operację pod nazwą „Pangea”. We wrześniu ubiegłego roku inspektorzy w przesyłkach nadanych Pocztą Polską wykryli nielegalne preparaty na erekcję oraz insulinę, która nie miała wymaganych atestów.

Również osoby, które zamawiają towary z Chin i Dalekiego Wchodu muszą stać na baczności, gdyż Krajowa Administracja Skarbowa wraz z Pocztą Polską zawarły sojusz, który sprawia, że paczki przechodzą wzmożone kontrole, gdyż wiele chińskich towarów nie powinno trafić do Polski. Z uwagi na to, iż Poczta Polska z roku na rok notuje coraz większą ilość przesyłek nadawanych z Chin i Dalekiego Wschodu, Krajowa Administracja Skarbowa, liczy na dodatkowy dochód z oclonych przesyłek. Większość podejrzanych przesyłek jest kierowana do rewizji na podstawie samych podejrzeń inspektora. Mowa tu np. o kraju pochodzenia, dziwnej zawartości, którą widać po prześwietleniu przesyłki lub wielkości.

Szkoda tylko, że adresaci otwartych przesyłek, w których nie znaleziono nic podejrzanego, zostają pokrzywdzeni, a ich krzywda w żaden sposób nie zostaje naprawiona. Pozostaje nam ograniczenie zakupów przez Internet, by dla własnego spokoju nie mieć problemów ze zniszczoną przesyłką.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek
Przemek
4 lat temu

Niestety tak to w naszym kraju jest. Wszędzie węszą jakiś podstęp, patrzą na nas jak na złodziei, wszystko muszą sprawdzić. W większości przypadków nic nie znajdują, a człowiek poszkodowany zostaje na lodzie, albo tak jak w tym przypadku musi obejść się smakiem otwartych przez obcych paczek słodyczy. Szkoda, że niespodzianka została zepsuta.

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl