Connect with us

Published

on

Sądzisz, że zaklejając porządnie paczkę, nikt nie dostanie się do jej wnętrza? Mylisz się. Krajowa Administracja Skarbowa wzięła się za wzmożone kontrole paczkę wysyłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej. Mowa tu nie tylko o przesyłkach z rynku chińskiego, ale również standardowe np. od babci do wnuczki. Z taką kontrolną miała do czynienia Pani Agnieszka. Co się takiego wydarzyło?

Babcia Pani Agnieszki, wysłała do wnuczki, mieszkającej w Bydgoszczy paczkę z jej ulubionymi słodyczami. Po jej otwarciu Pani Agnieszka osłupiała. Na samej górze była kartka, której nadawcą była Krajowa Administracja Skarbowa, informująca o tym, iż paczka została poddana rewizji.

Pani Agnieszka nie kryje oburzenia. Rozumie, że obecny rząd wprowadził obostrzenia, które nakładają na organy państwowe większe prawa do inwigilacji, ale bez przesady. Przecież każde opakowanie słodyczy, znajdujące się w paczce, zostało otwarte, pobrano próbki do badań (czy aby na pewno nie ma w nich substancji niedozwolonych lub do oclenia), następnie zaklejone i z powrotem włożone do paczki. Jak w takim przypadku ufać taki słodyczom. Pani Agnieszka, jak żaliła się na portalu społecznościowym, nie zje tych słodyczy, a niespodzianka została zepsuta. Mówi, że według prawa adresat paczki, która ma zostać poddana rewizji, ma prawo być przy tej czynności, a przede wszystkim zostać poinformowanym o czynnościach, które mają być podjęte w stosunku do zatrzymanej paczki. W przypadku Pani Agnieszki tak nie było. Dowiedziała się o wszystkim po czasie.

Niektórzy internauci pod wpisem Pani Agnieszki dziwili się jej oburzeniem, przecież to wszystko przebiegało zgodnie z prawem.

Ostatnio Krajowa Administracja Skarbowa z sukcesem przeprowadziła operację pod nazwą „Pangea”. We wrześniu ubiegłego roku inspektorzy w przesyłkach nadanych Pocztą Polską wykryli nielegalne preparaty na erekcję oraz insulinę, która nie miała wymaganych atestów.

Również osoby, które zamawiają towary z Chin i Dalekiego Wchodu muszą stać na baczności, gdyż Krajowa Administracja Skarbowa wraz z Pocztą Polską zawarły sojusz, który sprawia, że paczki przechodzą wzmożone kontrole, gdyż wiele chińskich towarów nie powinno trafić do Polski. Z uwagi na to, iż Poczta Polska z roku na rok notuje coraz większą ilość przesyłek nadawanych z Chin i Dalekiego Wschodu, Krajowa Administracja Skarbowa, liczy na dodatkowy dochód z oclonych przesyłek. Większość podejrzanych przesyłek jest kierowana do rewizji na podstawie samych podejrzeń inspektora. Mowa tu np. o kraju pochodzenia, dziwnej zawartości, którą widać po prześwietleniu przesyłki lub wielkości.

Szkoda tylko, że adresaci otwartych przesyłek, w których nie znaleziono nic podejrzanego, zostają pokrzywdzeni, a ich krzywda w żaden sposób nie zostaje naprawiona. Pozostaje nam ograniczenie zakupów przez Internet, by dla własnego spokoju nie mieć problemów ze zniszczoną przesyłką.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek
Przemek
4 lat temu

Niestety tak to w naszym kraju jest. Wszędzie węszą jakiś podstęp, patrzą na nas jak na złodziei, wszystko muszą sprawdzić. W większości przypadków nic nie znajdują, a człowiek poszkodowany zostaje na lodzie, albo tak jak w tym przypadku musi obejść się smakiem otwartych przez obcych paczek słodyczy. Szkoda, że niespodzianka została zepsuta.

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl