Connect with us

Published

on

Szukasz pieniędzy na bieżącą działalność swojej firmy? Jeśli chodzi o instytucje finansowe – masz dwie możliwości. Albo zaciągnąć kredyt, albo skorzystać z faktoringu. Jednak co się bardziej opłaca?


Podstawowa różnica pomiędzy faktoringiem a kredytem, jest sposób w jaki wydasz pozyskane pieniądze. Dzięki faktoringowi można sfinansować dosłownie wszystko – firma nie czeka na swoje wierzytelności tylko nimi dalej obraca. Kredyt z reguły jest celowy – bank przyznając kredyt musi wiedzieć na co zostaną przeznaczone pochodzące z niego środki. Faktoring, w porównaniu do kredytu jest dużo łatwiejszy i dużo szybszy do uzyskania. Do kredytu trzeba się bardziej przygotować – tu najważniejszym czynnikiem będzie zdolność finansowa i cel na który bank ma pożyczyć nam pieniądze.

Dla kogo kredyt?
Kredyt bankowy jest kierowany bardziej do firm, które mają stabilną pozycję na rynku, działają minimum rok, mogą pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi i co najważniejsze – posiadać zdolność kredytową. Warto również posiadać jakieś zabezpieczenie dla banku – hipoteka, albo zastaw na majątku. Banki lubią stabilne firmy. Należy również pamiętać, że cały proces udzielenia kredytu przez bank, może trwać nawet kilka tygodni.

Dla kogo faktoring?
Faktoring kierowany jest do firm, które mogą mieć kłopot z uzyskaniem kredytu bankowego. Firmy faktoringowe nie oceniają firmy w kontekście przyszłościowym, a obecną sytuację przedsiębiorstwa oraz jej odbiorców towarów czy usług. Jedną z najważniejszych cech faktoringu jest szybkość jego uzyskania – kilka dni. Przeczytaj czy faktoring sprawdzi się w Twoim biznesie – http://faktoring.biz/faktoring/faktoring-jaki-najlepszy-dla-twojej-firmy/

Co się opłaca?
Co jest tańsze – faktoring czy kredyt? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli chodzi o kredyt – koszty są rozłożone na kilkadziesiąt miesięcy. Przy faktoringu – pieniądze które otrzymamy od razu będą pomniejszone o koszt usługi. Więcej o kosztach faktoringu dowiesz się z tego artykułu http://faktoring.biz/faktoring/ile-kosztuje-faktoring/. Jeśli kredyt bankowy będzie miał długi termin spłaty – najprawdopodobniej będzie droższy niż faktoring, z kolei firmy faktoringowe do każdej firmy podchodzą indywidualnie i nie mają z góry narzuconych stawek, jak w przypadku banku.

Aby porównać koszty – najlepiej zgłosić się do doradcy finansowego np. na www.faktoring.biz, który dobierze tańsze i lepsze rozwiązanie.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
7 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karina
Karina
4 lat temu

Fajny artykuł. Można przemyśleć co wybrać. Osoby które chcą otworzyć wlasną działalność napewno skorzystały by z faktoringu. Ale firmy już będące na rynku a nie mające stabilnej pozycji tez by wybrały pewnie te opcje

michałr
michałr
4 lat temu

Jednak wydaje mi się że wzrost popularności faktoringu głównie teraz nastąpi w sektorze MŚP bo wg ostatnich danych brak tutaj najbardziej płynności finansowej.

deus
deus
4 lat temu

Faktoringu można też użyć przy dobrej sytuacji finansowej na przyspieszenie rozwoju, kredytu raczej nikt w takich sytuacjach nie bierze

lagi
lagi
4 lat temu
Reply to  deus

Przy dobrej sytuacji? Możesz wyjaśnić dlaczego?

vast
vast
4 lat temu
Reply to  lagi

No napisał deus – przyspieszenie rozwoju. Możesz się wspomóc faktoringiem, żeby jeszcze bardziej rozwinąć firmę

anatol
anatol
4 lat temu

faktoring nie obciąża tak psychicznie jak kolejna rata kredytu, przynajmniej tak mi się wydaje

Cavani
Cavani
4 lat temu

Tak po prostu jest już teraz. Faktoring w MŚP rośnie na potęgę. Więc Ameryki nie odkryłeś

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl