Connect with us

Published

on

W Poznaniu doszło do zawalenia się kamienicy, prawdopodobnie przyczyną eksplozji był wybuch gazu. Nadal trwa akcja ratunkowa, pod gruzami znalezino 5 ofiar, ponad 20 osób jest rannych.

W Poznaniu doszło do katastrofy budowlanej – z powodu wybuchu gazu zawaliła się kamienica

W niedzielę 4 marca w Poznaniu w dzielnicy Dębiec około godziny 7:50 przy ulicy 28 czerwca 1956r. doszło do potężnego wybuchu w jednej z kamienic. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była eksplozja gazu – strażacy mimo mrozu całą noc pracowali na miejscu zdarzenia w poszukiwaniu osób, które mogły znajdować się pod gruzami. Ulica przy której stała zawalona kamienica została zamknięta, a cały teren ogrodzono – wstęp na obszar gruzowiska mają jedynie służby ratunkowe.

W wyniku wybuchu kamienicy zginęło pięć osób

Wybuch jednej z poznańskich kamienicy okazał się tragiczny w skutkach. Zawaliła się znaczna część 3-piętrowej kamienicy, co świadczy o potężnej sile eksplozji. Aż 4 spośród 18 znajdujących się w budynku mieszkań zostało doszczętnie zniszczonych. Początkowo podawano wiadomość, iż pod gruzami znaleziono ciała czterech ofiar, w poniedziałek odnaleziono ciało piątej ofiary wybuchu, jednak straż pożarna nie gwarantuje, że pod gruzami nie ma innych ciał. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że strażacy nadal poszukują jednej osoby. Według najnowszych ustaleń w chwili wybuchu w kamienicy przebywało około 40 osób, rannych zostało 21 osób, z czego trzy znajdują się w szpitalu w stanie ciężkim, ich główne obrażenia to złamania oraz oparzenia. Wśród poszkodowanych znajduje się również dziecko, jednak jego stan określono jako stabilny. Akcja ratunkowa trwa cały czas, na terenie gruzowiska nieprzerwanie pracuje straż pożarna i policja. W poniedziałek z gruzowiska strażacy wydobyli wystraszonego, jednak żywego psa.

Wybuch gazu prawdopodobną przyczyną eksplozji

Strażacy jak na razie nie są w stanie jednoznacznie określić co mogło być przyczyną eksplozji, jednak coraz częściej wymienia się wybuch gazu. Wiadomo, że w jednym ze zniszczonych mieszkań butla z gazem była wykorzystywana do ogrzewania. Również obrażenia poszkodowanych wskazują na wybuch butli z gazem, jednak ustalenie przyczyn tragedii będzie należało do specjalistów, którzy wkroczą na miejsce gruzowiska już po zakończeniu trwającej obecnie akcji ratunkowej.

Czy w kamienicy doszło do morderstwa?

Coraz częściej media podają inne, nieoficjalne przyczyny wybuchu do którego doszło w Poznaniu, jednak policja nie potwierdza tych doniesień. PAP podało informację, iż w niedzielę znalezione w gruzach ciało kobiety miało odcięta głowę. Osoby mieszkające w kamienicy twierdzą, iż w jednym ze zniszczonych mieszkań mieszkała młoda kobieta mająca bardzo zazdrosnego partnera. To o jej ciele pozbawionych wcześniej głowy coraz częściej donoszą media. Wybuch mógł być próbą zatuszowania zbrodni, do której doszło wcześniej w murach kamienicy. 19 lutego 2018 roku przeprowadzono przegląd instalacji gazowej w całym budynku, dlatego samoistna awaria była mało prawdopodobna, eksperci twierdzą iż siła wybuchu była zbyt duża, by pochodziła z butli gazowej, za bardziej prawdopodobne uważa się podpalenie instalacji gazowej. O tym czy sprawa znalezienia okaleczonego ciała kobiety jest prawdziwa, zapewne dowiemy się w najbliższych godzinach, natomiast nad ostatecznym zbadaniem przyczyny zdarzenia będą pracowali śledczy.

Prezydent Poznania zapowiedział pomoc materialną dla poszkodowanych rodzin

W zawalonej kamienicy mieszkało kilkadziesiąt osób, które z dnia na dzień zostały bez dachu nad głową. Budynek z racji stopnia uszkodzenia wybuchem będzie prawdopodobnie nadawał się już tylko do rozbiórki. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiedział dla poszkodowanych pomoc materialną w wysokości 1,5 tysiąca złotych od osoby oraz czasowe zapewnienie im dachu nad głową. Pierwsze wypłaty pomocy materialnej ruszą już w poniedziałek 5 marca. Obecnie rodziny mieszkają w hotelach, gdzie mają również opłacone wyżywienie. Prowadzona jest ponadto zbiórka ubrań o różnych rozmiarach z przeznaczeniem dla poszkodowanych, o czym informuje na swojej stronie internetowej poznański magistrat. Caritas uruchomił również zbiórkę pieniężną, której suma będzie przeznaczona na pomoc ofiarom katastrofy budowlanej.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
3 komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anna
4 lat temu

Ciągle mówią o tym w mediach, jestem ciekawa czy faktycznie prawdą jest to, że tam znaleziono ofiarę morderstwa bez głowy…Jak na razie nie są podawane jednoznaczne dane, słucham wiadomości cały czas. Ciekawe.

Wojtek
Wojtek
4 lat temu

Jeśli w tej kamienicy faktycznie doszło do zabójstwa i ktoś celowo uszkodził instalację gazową to niech go szlak trafi.Bo ten ktoś pozbawił życia jeszcze kilka innych osob.Jak mozna dzialać z taka premedytacją?Zabić niewinnych ludzi.

adrianna z.
adrianna z.
4 lat temu

Straszna tragedia, ale spowodowana prawdopodobnie przez człowieka chcącego zatuszować bestialską zbrodnię. Wspólczuję wszystkim ofiarom tej tragedii. Tym bardzie, że kiedyś mieszkałam blisko tej kamienicy i znam osobiście jedną z ofiar.

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl