Connect with us

Published

on

Celebryci klonują swoje psy, artykuł poświęcony najnowszym informacjom na temat klonowania. Chińczykom po raz pierwszy udało się sklonować małpy przy wykorzystaniu metody komórek macierzystych, a zamożni tego świata wykorzystują naukę, aby klonować swoje ukochane zwierzęta.

Klonowanie zwierząt, a zwłaszcza swoich pupilków, zaczyna być modne wśród amerykańskich celebrytów. Jedną z ostatnich osób, które publicznie przyznały, że sklonowały swojego ulubionego psa, była Barbara Streisand. Na jednym z wywiadów do czasopisma „Varity” znana piosenkarka i aktorka oznajmiła, że dwa psy, które posiada w swojej posiadłości w Malibu, to klony zdechłej, w ubiegłym roku ukochanej suczki – Samanthy. Dodała, że tuż przed jej śmiercią, udało się zabezpieczyć z pyska psa, konieczne do klonowania komórki.

 

Piosenkarka powiedziała również, że choć suczki są identyczne to jednak mają zupełnie inne osobowości i z niecierpliwością czeka aż dorosną, aby sprawdzić czy będą miały „oczy i powagę Samanthy”. Proceder obecnie możliwy tylko dla zamożnych tego świata, sprowokował wiele dyskusji i komentarzy wśród internautów, którzy w większości przychylnie potraktowali wyznanie aktorki. Zaniepokojenie wyraziła natomiast organizacja zajmująca się ochroną zwierząt PETA, która oznajmiła, że nie jest dobrym rozwiązaniem klonowanie zwierząt, podczas gdy w schroniskach jest porzuconych i umiera tak wiele czworonogów. PETA dodała również, że klonowanie tylko powiększa, już i tak poważny kryzys populacyjny zwierząt.

Organizacja oświadczyła, że wiele zwierząt jest przetrzymywanych tylko po to, aby użyć ich komórek do klonowania. Głosem sprzeciwu była również wypowiedź przewodniczącego Papieskiej Akademii Życia Vincenzo Paglia który powiedział, że eksperymenty tego typu mogą raczej „doprowadzić do samobójstwa nauki, lub sprowadzić ją na niebezpieczne tory” Swoją wypowiedź skierował pod adresem Chińczyków, którzy w styczniu z sukcesem sklonowali dwie małpy. Przedstawiciel Watykanu dodał, że po naczelnych następnym krokiem będzie człowiek, a to już jest przeciwieństwo tego, czym nauka powinna się zajmować.

Stwierdził, że jest to taki sam przypadek, w którym kontynuacja badań nad bronią nuklearną, raczej doprowadzi do zniszczenia i autodestrukcji, niż dostarczy korzyści związanych z postępem. No cóż, badania i eksperymenty wykorzystujące metody klonowania komórek macierzystych, będą miały swoich przeciwników i zwolenników, a postępu nauki i tak nikt nie zatrzyma. Możemy tylko dyskutować, komentować i obserwować postępy w tej dziedzinie i mieć nadzieję, że świadomość ograniczeń okaże się wystarczająca dla zachowania właściwego kierunku i rozwoju nauki.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
4 lat temu

Przerażające :-/ Jeszcze trochę i zaczniemy klonować ludzi. Nauka idzie naprzód i nic z tym nie zrobimy. Inaczej nawet, cieszmy się, że tak jest. Nie jest dla nas naturalne, by się nie rozwijać. Jednak chodzi o to, żeby był jakiś zdrowy rozsądek i żeby się w tym nie zapędzić. Niestety, wariatów od groma na tym świecie, więc…

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl