Connect with us

Published

on

Możemy być pewni, że instalacji rekuperacji po montażu nie zobaczymy. Jest schowana równie dobrze, jak inne systemy w naszym domu. Rekuperator możemy umieścić w garażu, na poddaszu, w pralni lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Natomiast punkty nawiewowe i wywiewne umieszczone są w suficie lub w ścianie. Również są praktycznie niewidoczne. Sterownik rekuperatora pozostaje dyskretnie umiejscowiony na ścianie, w miejscu wybranym przez inwestora: rekuperacji w domu nie widać.

Na pewno jednak rekuperację będzie czuć. Świeże powietrze przez cała dobę będzie dostarczane do pomieszczeń. Taka sama ilość jest usuwana za pomocą anemostatów wywiewnych. Możemy dzięki temu uzyskać świeżość bez otwierania okien zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest to zdecydowanie podstawowa korzyść z rekuperacji.

Dzięki takiemu systemowi możemy również zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet do 50% w okresie grzewczym. Dzieje się tak dlatego, że rekuperator odzyskuje wytworzone ciepło i przekazuje je do powietrza nawiewanego.

Jedynym widocznym na zewnątrz budynku elementem zamontowanego systemu rekuperacji jest czerpnia i wyrzutnia. Są to dwa niezależne otwory na ścianie budynku. Ich średnica wynosi 250 lub 315 mm. Przez te otwory powietrze jest zaciągane do rekuperatora, a przez wyrzutnię powietrze jest usuwane. Najczęściej oba otwory usytuowane są w bocznej ścianie budynku.

Warto również podkreślić, że dom z rekuperacją nie musimy posiadać wszystkim kominów wentylacyjnych, jakie są stosowane w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Wystarczy zamontować zamiast trzech, tylko jeden. Można dzięki temu nieco zaoszczędzić. Oszczędności mogą sięgać nawet 15 tys. zł.

Jeśli tylko będziemy mieli dobrze zaprojektowany i właściwie działający system rekuperacji, uzyskamy wysoką jakość funkcjonowania takiego urządzenia. Nie będzie on również hałasował zarówno w dzień, jak i w nocy. Jedynie będziemy mogli słyszeć nikły szum w kanałach wentylacyjnych. Zaliczany jest on do grona white nosie czyli białego hałasu. Taki hałas raczej uspokaja, a nie drażni.

Dom z rekuperacją ma dostęp do najświeższego możliwego do uzyskania powietrza. Dzieje się tak, ponieważ jest ono wymieniane cały czas.

Więcej o rekuperacji na stronach – https://remont.biz.pl/category/rekuperacja/ 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl