Connect with us

Published

on

Złodziej przychodził kraść kosmetyki po kilka razy do tej samej drogerii w Świnoujściu. Ani razu nie zorientował się, że jego przestępstwo nagrywają kamery. Teraz stanie przed sądem.

O skradzionych towarach policję powiadomił kierownik jednej z drogerii w Świnoujściu. Zgłosił on, że zginęły dobrej jakości kosmetyki drogich marek. Oszacował straty sklepu na kilka tysięcy złotych. Policja natychmiast zabezpieczyła nagrania z monitoringu. Jak się okazało po analizie taśm, złodziejem był mężczyzna, który wcześniej kilkakrotnie przychodził i obławiał się m. in. na najdroższych perfumach. Ponieważ ustalenie jego tożsamości było dziecinnie proste, bo znajdował się już w policyjnym systemie, szybko doszło do zatrzymania.

Złodziejem był 43-latek, mieszkaniec Świnoujścia. Został przyłapany niemal na gorącym uczynku – w tym samym sklepie. Okazało się, że tego samego dnia ponownie się tam pojawił. Rozglądał się za atrakcyjnymi kosmetykami. Jego zdziwieniu nie było końca, kiedy zobaczył wyłaniających się zza półek, zatrzymujących go policjantów. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów, wszystkie dotyczące kradzieży kosmetyków na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Ponadto zeznał, że skradzione produkty sprzedawał. Policja ma ustalić dodatkowo, kim byli klienci, którzy kupowali od niego perfumy i inne drogeryjne towary. Teraz 43-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia oraz zobowiązanie do naprawy szkód na rzecz sklepu.

Jak się okazuje, odpowiedzialność za tego typu przestępstwa nie ciąży jedynie na sprawcy kradzieży. Karnie mogą także odpowiedzieć osoby, które kupują z pozoru niewinne perfumy z kradzieży. Jest to bowiem paserstwo, również karane z kodeksu karnego. Dlatego też należy ostrożnie podchodzić do zakupów z niewiadomych źródeł, bo może to na nas sprowadzić nieoczekiwane konsekwencje.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl