Connect with us

Published

on

Złodziej przychodził kraść kosmetyki po kilka razy do tej samej drogerii w Świnoujściu. Ani razu nie zorientował się, że jego przestępstwo nagrywają kamery. Teraz stanie przed sądem.

O skradzionych towarach policję powiadomił kierownik jednej z drogerii w Świnoujściu. Zgłosił on, że zginęły dobrej jakości kosmetyki drogich marek. Oszacował straty sklepu na kilka tysięcy złotych. Policja natychmiast zabezpieczyła nagrania z monitoringu. Jak się okazało po analizie taśm, złodziejem był mężczyzna, który wcześniej kilkakrotnie przychodził i obławiał się m. in. na najdroższych perfumach. Ponieważ ustalenie jego tożsamości było dziecinnie proste, bo znajdował się już w policyjnym systemie, szybko doszło do zatrzymania.

Złodziejem był 43-latek, mieszkaniec Świnoujścia. Został przyłapany niemal na gorącym uczynku – w tym samym sklepie. Okazało się, że tego samego dnia ponownie się tam pojawił. Rozglądał się za atrakcyjnymi kosmetykami. Jego zdziwieniu nie było końca, kiedy zobaczył wyłaniających się zza półek, zatrzymujących go policjantów. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów, wszystkie dotyczące kradzieży kosmetyków na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Ponadto zeznał, że skradzione produkty sprzedawał. Policja ma ustalić dodatkowo, kim byli klienci, którzy kupowali od niego perfumy i inne drogeryjne towary. Teraz 43-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia oraz zobowiązanie do naprawy szkód na rzecz sklepu.

Jak się okazuje, odpowiedzialność za tego typu przestępstwa nie ciąży jedynie na sprawcy kradzieży. Karnie mogą także odpowiedzieć osoby, które kupują z pozoru niewinne perfumy z kradzieży. Jest to bowiem paserstwo, również karane z kodeksu karnego. Dlatego też należy ostrożnie podchodzić do zakupów z niewiadomych źródeł, bo może to na nas sprowadzić nieoczekiwane konsekwencje.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz P tymczasowo aresztowany

Published

on

Wójt gminy Kołobrzeg tymczasowo aresztowany

Wójt gminy Kołobrzeg, Włodzimierz P., został tymczasowo aresztowany. Wszystko ma mieć związek z podejrzeniem łapówkarstwa.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl