Connect with us

Published

on

Tekst poświęcony sytuacji Facebooka, który przegrywa w belgijskim sądzie sprawę o śledzenie użytkowników portalu, oraz gromadzenie o nich informacji. Zanotowano również duży procent osób które zrezygnowały i opuściły serwis społecznościowy.

Sąd belgijski wydał zakaz Facebookowi na całkowite zaprzestanie śledzenia obywateli belgijskich. Oprócz tego, nakazał zaprzestania czynności, które dotyczą zbierania informacji o użytkownikach, opuszczających serwis i korzystających z sieci, ale już w inny sposób. Efekt został osiągnięty dzięki belgijskiej instytucji walczącej o prywatność w sieci. Sprawa głównie dotyczyła technik i metod jakimi Facebook posługuje się, w procesie gromadzenia prywatnych informacji.

To co było istotne w pozwie, to śledzenie osób nie tylko posiadających konta na portalu, ale również tych, którzy takiego konta nie posiadają. Dzięki takiemu przedstawieniu sytuacji, oraz udowodnieniu wszystkich tych aspektów sąd zdecydował, że zostało złamane prawo belgijskie. Dodatkowym oskarżeniem skierowanym przeciwko Facebookowi, był fakt niepowiadamiania użytkowników serwisu o tym, że zbierane są informacje o nich i jakie są to informacje. Oprócz powyższych zarzutów sąd orzekł również, że serwis nie precyzuje w jakim celu to robi i jak długo ma zamiar je przechowywać.

Sąd wykazał, że Facebook nigdy nie dostał pozwolenia na pozyskiwanie tego typu danych i w związku z tym, ma natychmiast zakończyć wszelkie działania związane ze śledzeniem wszystkich odwiedzających i zarejestrowanych użytkowników, oraz wykasować ich dane.

W przypadku nie dostosowania się do nakazu sądu, portalowi grozi kara w wysokości 311,000$ za każdy dzień opóźnienia. Oczywiście prawnicy Facebooka już zapowiadają złożenie apelacji argumentując, że zjawisko dotyczące gromadzenia danych o aktywności użytkowników w sieci jest powszechnym procederem, natomiast każdy z zarejestrowanych użytkowników ma możliwość zablokowania gromadzenia danych przez aplikacje Facebooka. Razem z problemami związanymi z prawnym aspektem korzystania z portalu, należy również wspomnieć o dość znaczących statystykach, które prognozują spadki wśród użytkowników, szczególnie wśród młodych osób. Tylko w 2017 roku portal opuściło prawi 3 miliony internautów, poniżej 25 roku życia. Eksperci uważają nawet, że do końca 2018 roku, nastąpi dalszy spadek o ponad 2 miliony.

Wśród młodych ludzi, zaczyna się pojawiać opinia, że Facebook nie jest „cool” Natomiast wszystkie te problemy wydają się niczym w porównaniu z informacją o przychodach. W ubiegłym roku Facebook odnotował przychód o 47% większy, niż w roku 2016, a zysk netto wzrósł na plusie o 56 procent.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl