Connect with us

Published

on

Produkty wykonane z silikonu cechuje duża odporność na działanie czynników atmosferycznych i chemicznych, a także na starzenie. Ponadto artykuły silikonowe doskonale tłumią drgania o wysokiej i niskiej częstotliwości. Taka kompozycja cech sprawia, że produkty silikonowe znajdują szerokie zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu. Gdzie najczęściej spotykamy się z silikonem?

 

Mówiąc o silikonie zazwyczaj myślimy o znanych każdemu majsterkowiczowi masach uszczelniających. Jednak ten trwały, elastyczny i wodoodporny materiał daje znacznie większe możliwości zastosowania – zauważa nasz rozmówca z firmy LARKIS.

Kauczuk silikonowy

Artykuły silikonowe przeznaczone dla przemysłu produkowane są z kauczuku silikonowego, będącego jednym z rodzajów kauczuku syntetycznego. Jest to materiał niezwykle odporny na oddziaływanie niskich i wysokich temperatur, a jednocześnie niepodatny na niszczący wpływ ozonu i tlenu. Kauczuk silikonowy nie jest też podatny na trwałe odkształcenia przy ściskaniu, skutecznie opiera się płomieniom i jest świetnym izolatorem elektrycznym.

Wymienione wyżej cechy silikonu, w połączeniu z niewielkimi kosztami produkcji, sprawiają, że materiał znajduje szerokie zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach przemysłu, od branży budowlanej, przez medycynę i przemysł spożywczy, po motoryzację. Łatwość obróbki kauczuku syntetycznego pozwala uzyskać produkty w rozmaitych kształtach, a nawet wykonywać z jego użyciem powłoki izolacyjne bezpośrednio na innych przedmiotach.

Zastosowania silikonu w przemyśle

Nie sposób wymienić wszystkich zastosowań, jakie współczesny przemysł znajduje dla silikonu. Najpopularniejszym sposobem wykorzystania kauczuku syntetycznego są izolacje kabli. Najlepsze rodzaje silikonu służą do tworzenia izolacji na przewodach przeznaczonych do użytku w skrajnych temperaturach, a zatem mogą być stosowane np. w fabrykach.

Silikon w instalacjach przemysłowych chroni nie tylko przed zagrożeniami, jakie stwarzają urządzenia zasilane energią elektryczną. Wykonane z niego podkładki tłumiące i wykładziny amortyzujące stosuje się do eliminowania niezdrowych dla pracowników drgań, towarzyszących działaniu ciężkich maszyn, np. w zakładach zajmujących się produkcją.

Kolejną grupę produktów z silikonu tworzą wyroby wytłaczane, takie jak profile i węże gumowe oraz formowane, w tym uszczelki, pierścienie, zawory, podkładki czy rozmaite detale, niezbędne podczas budowy instalacji przesyłowych np. w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, trudno byłoby wymienić wszystkie możliwości, jakie stwarza dla przemysłu silikon. Jeśli zainteresowały Cię zagadnienia poruszone w tym tekście, zachęcamy do odwiedzin na stronie internetowej polskiego producenta wyrobów silikonowych i gumowych LARKIS, gdzie znajdziesz więcej informacji.


 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Płatne parkowanie w prokuraturze

Published

on

Płatne parkowanie w Kołobrzegu w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wszczęła badanie w związku z możliwością przekroczenia uprawnień przez prezydenta Kołobrzegu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Published

on

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy? Pendolino to słowo nadal kojarzące nam się z wysokiej jakości podróżowaniem i nowoczesnymi pociągami. Nie ma się co temu dziwić – w końcu kto raz przejechał się w podróż Pendolino wie, o czym mowa. Szkoda jedynie, że tego typu pociągi nie zagościły na wszystkich polskich trasach, zastępując stare i często bardzo wysłużone składy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu

Published

on

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu.

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. Prace budowlane w realizacji. Chwalebny moment, w którym przestarzałe schody zostaną poddane przebudowie, w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu nadszedł. Prace modernizacyjne trochę mają trochę potrwać, ale modernizacja na pewno zaowocuje zadowoleniem pacjentów.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl