Jak ekspresowo wysłać paczkę do Anglii?

Bardzo często zdarzają się nam sytuacje, kiedy pilnie musimy nadać paczkę za granicę. Pojawia się wtedy mnóstwo wątpliwości i pytań. Większość dotyczy oczywiście bezpieczeństwa przewozu, ale także szybkości dostarczenia przesyłki. Na szczęście coraz więcej firm proponuje takie usługi za niewielkie pieniądze.

 

Najważniejsze informacje dotyczące paczek zagranicznych

Rzecz jasna cena paczki wysyłanej poza granice naszego państwa będzie wyższa niż w przypadku przesyłki krajowej. Czas doręczenia również może się wydłużyć. Wiele zależy od kraju, do którego chcemy wysłać daną rzecz. Najłatwiej oczywiście nadawać do państw Unii Europejskiej. Wszystkie wysyłki poza tą strefą mogą wiązać się z dodatkowymi formalnościami, takimi jak dokumentacja celna. W naszym kraju najczęściej wysyła się przesyłki do Anglii i Niemiec, co zazwyczaj nie niesie za sobą nadprogramowych kosztów.

Sprawdź również tanie przesyłki kurierskie

Wysyłka za granicę — krok po kroku

Podobnie jak w przypadku przesyłek krajowych na początku musimy zdecydować czy paczka będzie ekonomiczna, czy priorytetowa. Drugi rodzaj teoretycznie jest dostarczany szybciej, najczęściej drogą lotniczą. Jeśli wybierzemy tę formę dostawy, musimy przygotować się na wyższe koszty. Całość działań dotyczących nadania przesyłki jest dość prosta. Większość firm oferuje możliwość zamówienia kuriera przez Internet. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Jeśli bardzo zależy nam na szybkim dostarczeniu paczki, możemy skorzystać z tak zwanej formy “ekspres”. Niestety nie jest ona dostępna dla wszystkich krajów. Warto także pamiętać o pewnych ograniczeniach dotyczących samej przesyłki. Odnoszą się one oczywiście do jej masy oraz wymiarów. Najczęściej maksymalny ciężar paczki nie może przekroczyć 20 kg, zaś suma długości największego jej obwodu musi mieć maksymalnie 300 cm. Nie zapominajmy także o odpowiednim uzupełnieniu nalepki adresowej. Musimy wpisać tam dokładne dane odbiorcy, nazwę miejscowości oraz kraju. Istnieje możliwość wysłania paczki post restante, co w praktyce oznacza, że adresat sam będzie musiał ją odebrać w danej placówce pocztowej.

Niezależnie od tego, czy zamówimy kuriera do Anglii, Niemiec czy innego kraju dokładnie zapoznajmy się z wszystkimi formalnościami dotyczącymi nadania paczki za granicę.

 

5 1 vote
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
10 miesięcy temu

Super łatwy w obsłudze panel, niskie ceny. Polecam

Kategorie
———————————–