Connect with us

Published

on

Bardzo często zdarzają się nam sytuacje, kiedy pilnie musimy nadać paczkę za granicę. Pojawia się wtedy mnóstwo wątpliwości i pytań. Większość dotyczy oczywiście bezpieczeństwa przewozu, ale także szybkości dostarczenia przesyłki. Na szczęście coraz więcej firm proponuje takie usługi za niewielkie pieniądze.

 

Najważniejsze informacje dotyczące paczek zagranicznych

Rzecz jasna cena paczki wysyłanej poza granice naszego państwa będzie wyższa niż w przypadku przesyłki krajowej. Czas doręczenia również może się wydłużyć. Wiele zależy od kraju, do którego chcemy wysłać daną rzecz. Najłatwiej oczywiście nadawać do państw Unii Europejskiej. Wszystkie wysyłki poza tą strefą mogą wiązać się z dodatkowymi formalnościami, takimi jak dokumentacja celna. W naszym kraju najczęściej wysyła się przesyłki do Anglii i Niemiec, co zazwyczaj nie niesie za sobą nadprogramowych kosztów.

Sprawdź również tanie przesyłki kurierskie

Wysyłka za granicę — krok po kroku

Podobnie jak w przypadku przesyłek krajowych na początku musimy zdecydować czy paczka będzie ekonomiczna, czy priorytetowa. Drugi rodzaj teoretycznie jest dostarczany szybciej, najczęściej drogą lotniczą. Jeśli wybierzemy tę formę dostawy, musimy przygotować się na wyższe koszty. Całość działań dotyczących nadania przesyłki jest dość prosta. Większość firm oferuje możliwość zamówienia kuriera przez Internet. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Jeśli bardzo zależy nam na szybkim dostarczeniu paczki, możemy skorzystać z tak zwanej formy “ekspres”. Niestety nie jest ona dostępna dla wszystkich krajów. Warto także pamiętać o pewnych ograniczeniach dotyczących samej przesyłki. Odnoszą się one oczywiście do jej masy oraz wymiarów. Najczęściej maksymalny ciężar paczki nie może przekroczyć 20 kg, zaś suma długości największego jej obwodu musi mieć maksymalnie 300 cm. Nie zapominajmy także o odpowiednim uzupełnieniu nalepki adresowej. Musimy wpisać tam dokładne dane odbiorcy, nazwę miejscowości oraz kraju. Istnieje możliwość wysłania paczki post restante, co w praktyce oznacza, że adresat sam będzie musiał ją odebrać w danej placówce pocztowej.

Niezależnie od tego, czy zamówimy kuriera do Anglii, Niemiec czy innego kraju dokładnie zapoznajmy się z wszystkimi formalnościami dotyczącymi nadania paczki za granicę.

 

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Płatne parkowanie w prokuraturze

Published

on

Płatne parkowanie w Kołobrzegu w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wszczęła badanie w związku z możliwością przekroczenia uprawnień przez prezydenta Kołobrzegu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Published

on

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy? Pendolino to słowo nadal kojarzące nam się z wysokiej jakości podróżowaniem i nowoczesnymi pociągami. Nie ma się co temu dziwić – w końcu kto raz przejechał się w podróż Pendolino wie, o czym mowa. Szkoda jedynie, że tego typu pociągi nie zagościły na wszystkich polskich trasach, zastępując stare i często bardzo wysłużone składy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu

Published

on

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu.

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. Prace budowlane w realizacji. Chwalebny moment, w którym przestarzałe schody zostaną poddane przebudowie, w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu nadszedł. Prace modernizacyjne trochę mają trochę potrwać, ale modernizacja na pewno zaowocuje zadowoleniem pacjentów.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl