ekonomiczny Poradnik

Czy warto brać pożyczkę online?

Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu. To bardzo wygodne narzędzie pozwala nam załatwić mnóstwo spraw bez wychodzenia z domu. Zakupy, sprawunki w urzędzie, kontakt z znajomymi — to tylko niektóre rzeczy, jakie bez problemu zrobimy w Sieci. Wiele osób decyduje się także na pożyczki online. Co jednak należy wiedzieć przed podjęciem takiej decyzji?

 

Bezpiecznie w Sieci

Zanim zdecydujemy się na wybór firmy pożyczkowej, dobrze jest zapoznać się z dostępnymi w Internecie katalogami, w których znajdziemy informacje o bezpiecznych firmach. Należy do nich np. Getbucks, gdzie bez wielu formalności pożyczymy nawet 4000 zł. Aby pieniądze znalazły się na naszym koncie, musimy zeskanować swój dowód tożsamości, pozytywnie przejść weryfikacje, podać informacje o zarobkach i cieszyć się przelaną gotówką.

Spłacaj regularnie

Niezależnie od kwoty, jaką pożyczymy musimy mieć pewność, że nie będziemy mieli problemów z jej spłatą. Niestety za nieprzestrzeganie terminów wiele firm nalicza wysokie kary, które ostatecznie mogą doprowadzić nas do jeszcze większych problemów finansowych. Bardzo ważne jest więc odpowiednie przeanalizowanie posiadanych środków i niepodejmowanie pochopnych decyzji. Jeśli nie potrafimy samodzielnie obliczyć kosztów pożyczki, skorzystajmy z kalkulatora na stronie Getbucks. Dzięki niemu dokładnie poznamy wysokość opłat i całą kwotę, którą będziemy musieli zwrócić. Najczęściej niewielkie pożyczki są udzielane na 30 dni i właśnie po tym terminie będą nam naliczane dodatkowe odsetki. Jeśli nie będziemy w stanie wywiązać się ze zobowiązania, lepiej nie zaciągać długu.

Przeciwwskazania

Oprócz niemożności spłacania pożyczki na przeszkodzie w jej zaciągnięciu mogą stanąć nam także inne kwestie. Należą do nich między innymi: błędne dane przy rejestracji w firmie online, brak źródła dochodu, nieodpowiedni wiek i oczywiście wpis w rejestrze dłużników. Firmy, które udzielają pożyczek, zazwyczaj sprawdzają pożyczkobiorców pod tym kątem, by mieć pewność, że po upływie danego terminu pieniądze do nich wrócą.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o