Connect with us

Published

on

Posiadanie drukarki wiąże się z koniecznością wymiany tuszów. Użytkownicy urządzeń biurowych nierzadko szukają sposobów na obniżenie kosztów druku. Jednym z nich jest zastąpienie oryginalnych tuszów i tonerów tańszymi odpowiednikami. Czy to rozwiązanie rzeczywiście okazuje się opłacalne i bezpieczne dla naszego sprzętu?.

 

Oryginały tuszów do drukarek

Oryginalne tusze dedykowane danym modelom drukarek są zwykle drogie. Jeżeli często korzystamy z urządzenia, koszt wymiany tuszów może wielokrotnie przewyższyć cenę zakupu elektronicznego sprzętu. Jednakże nabywając oryginały zyskujemy pewność, że zadziałają one doskonale z konkretnym rodzajem drukarki, dlatego że są do niego optymalnie dopasowane. Zamienniki pozwalają uzyskać tę samą lub gorszą jakość wydruku. Jeżeli drukujemy tekst, nie ma to większego znaczenia, ale w przypadku grafik o wiele lepiej sprawdzą się oryginalne tusze. Co więcej, niektóre drukarki posiadają wbudowane zabezpieczenia przed stosowaniem zamienników. Używając oryginalnych tuszów możemy oczekiwać najwyższej jakości wydruku. Lepkość, trwałość i czas schnięcia to cechy starannie dobierane przez producentów. Szacowana wydajność tuszów oryginalnych zazwyczaj nie odbiega od rezultatu uzyskiwanego w praktyce.

Zamienniki tuszów do drukarek

Zamienniki tuszów powstają z takich samych komponentów co oryginały, jednak kosztują znacznie mniej. Niska cena niekiedy przekłada się na gorszą jakość wydruku, dlatego warto zrezygnować z najtańszych produktów. Na etapie produkcji zamienniki nie przechodzą tak restrykcyjnych testów laboratoryjnych, jak tusze oryginalne, co finalnie obniża koszt ich zakupu. Używanie tańszych odpowiedników nie wpływa na żywotność drukarki. W przypadku drukarek typu DOD z wymiennymi głowicami termicznymi, najlepiej korzystać z oryginałów. Jakość wydruku po zastosowaniu zamienników tuszów okazuje się równie dobra lub na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od oryginału. Na rynku czasem pojawiają się partie dające gorszy zadruk. Wydajność tanich odpowiedników może być różna – podobna lub mniejsza od oryginalnych tuszów.

Tusze zregenerowane

Pośrednim rozwiązaniem między zakupem oryginałów i zamienników jest kupno tuszów regenerowanych. Korzystanie ze zregenerowanych zestawów czasem powoduje obniżenie jakości wydruku i wiąże się z koniecznością wymiany głowicy drukującej.

Które tusze do drukarek lepsze – zamienniki czy oryginały?

Jeżeli sam zamiennik cechuje się dobrą jakością i nie zasycha w drukarce, względy ekonomiczne przemawiają za jego nabyciem. Jeśli zależy nam na zachowaniu kosztownego sprzętu w niezmienionym stanie przez dłuższy czas, lepiej stosować tusze oryginalne. Dla tańszej drukarki warto pokusić się o zakup zamienników.

Kupując zamienniki tuszów możemy zaoszczędzić nawet 30 – 50% względem ceny oryginałów. Do najtańszych odpowiedników podejdź ostrożnie, nie dając się zwieść promocyjnym ofertom. W sklepie sprzedającym zarówno oryginalne tusze, jak i ich zamienniki, uzyskasz najbardziej wiarygodne informacje odnośnie stosunku ceny do jakości poszczególnych produktów.

 

MK
Artykuł został przygotowany we współpracy z profibiuro.pl.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
Aleksandra
4 lat temu

Osobiście od dłuższego czasu używam zamienników tuszy do drukarki. Są to jednak sprawdzone produkty. Nie ustępują wcale ani jakością ani pojemnością tuszom oryginalnym i są dużo od nich tańsze.

Pordnik

Sportowe stylizacje na co dzień

Published

on

Sportowe stylizacje na co dzień

Sportowy styl to przede wszystkim wygoda, którą wiele osób ceni sobie bardziej niż elegancję. Jednak jedno nie wyklucza drugiego. Dziś podpowiemy, jak stworzyć sportowe stylizacje, które są jednocześnie wygodne i eleganckie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Poradnik

Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

Published

on

Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

W słoneczne dni nie ma lepszej ochrony na taras, niż markiza ogrodowa. Produkt ten wykonany jest z najwyższej klasy materiałów, by zapewnić Ci doskonałą ochronę przed słońcem oraz deszczem – tak, że możesz spędzać czas na zewnątrz zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. W tym artykule dowiesz się, jakie inne zalety posiadają markizy ogrodowe od WAKO rolety żaluzje.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Przydatne

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Published

on

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Właściwe zabezpieczenie ładunku nie tylko i wyłącznie będzie przeciwdziałać uszkodzeniu ładunku, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo kierowcy. Ponadto w sytuacji, gdy fracht nie będzie zamocowany w odpowiedni sposób może stanowić bardzo poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia kierowcy i innych uczestników danego ruchu drogowego. Osoby wykonujące przewóz rzeczy muszą kłaść ogromny nacisk, w jaki sposób powinien być zabezpieczony ładunek.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl