Connect with us

Published

on

Dotacja na geotermię w Toruniu została przyznana, ale nadal nie wypłacono środków na jej realizację. Przyglądamy się, w czym dokładnie leży problem, ale nadal nic nie wiadomo.

W Toruniu ma powstać ciepłownia geotermalna, dzięki fundacji, którą założył Ojciec Rydzyk. Dotacja, jak już obecnie wiadomo, została przyznana, ale nie zostało jeszcze wypłacona i cały czas pojawiają się liczne problemy związane z realizacją tego projektu. Czas się wydłuża, a dotacji jak nie było, tak nie ma. Otrzymanie dotacji było problemem zarówno podczas panowania PO-PSL i tak bez zmian jest nadal, podczas panowania PIS-u. Nic się nadal nie zmienia, mimo wszelkich starań i prób pozyskania dotacji.

Tak więc pozyskanie ciepła z ziemi nadal nie jest w żaden sposób dofinansowane, a cała sprawa stanęła w miejscu. Ojciec Rydzyk podkreśla, że przy rządach Pis-u miało nam się lepiej żyć, ale jak sam podkreśla, ma bardzo ograniczone zaufanie do obecnej władzy. Sprawa trwa już dwa i pół roku i póki co nic nie da się w tej sprawie zrobić. Trudno jest nawet określić, w czym leży problem i dlaczego sprawa aż tak bardzo się przeciąga. Ojciec Rydzyk podkreśla, że nie oczekuje on lepszego traktowania od innych obywateli podkreślił on, że chce być traktowany tak samo, jak inni. Jednym z pewnych problemów jest to, że aby otrzymać pieniądze, trzeba posiadać środki własne, a także pożyczkę. Ojciec Rydzyk wyznał, że fundacji zaproponowano bardzo złe warunki, jakich prawdopodobnie nie zaproponowano jeszcze nikomu. Tu należy podkreślić, że Ojciec Rydzyk chciałby być traktowany po prostu normalnie. Zdaniem Ojca Rydzyka zaproponowano mu procent przynajmniej od trzech do czterech razy większy niż innym.

Mariusz Orion Jędrysek wiceminister tłumaczy, że Polska jest dobrze rozpoznana, że trudniejsze warunki pod względem budowy geologicznej są na Dolnym Śląsku, a wody znajdują przede wszystkim w szczelinach. Kolejnym problemem jest na przykład to, że miasto może nie mieć instalacji. Poinformowano bowiem, że już wkrótce oferta powinna zostać zaprezentowana. Więcej szczegółów nie było nam dane usłyszeć. Póki co, niewiele na ten temat wiadomo. Wszystko jak stanęło, tak nadal stoi. Sam Pan wiceminister więcej szczegółów nie przedstawił.

0 0 votes
Article Rating

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl