Connect with us

Published

on

Wcześniej musiałeś czekać aż Ci minie kara, teraz jz nie musisz czekać aż ci minie np. 3 lata, wystarczy że ci mięła polowa kary. wynajem i montaż blokady alkomatowej nie jest droga.

 

W życie wszedł nowy przepis dotyczący odzyskania prawa jazdy.

Odzyskanie prawa jazdy jeszcze nigdy nie było tak proste.

Dużo osób zna problem zabranego prawa jazdy po pijaku, ale ile z tych osób wie, że może to prawo jazdy odzyskać. Możesz odzyskać prawko nawet jeśli okres kary jeszcze nie minął, ale warunkiem jest by minęła połowa wyznaczonej kary. Czyli jeśli zabrano ci na 3 lata to po 1,5 roku możesz się starać, a jeśli zabrano ci dożywotnie to już po 10 latach możesz się starać o jego przywrócenie. Jedynym jego warunkiem jest by złożyć wiosek do sądu o przymocowanie do samochodu alkomatu, alkomat to jedyny warunek by móc dalej jeździć po zmniejszonym odbyciu kary. Jeśli minął i rok od zatrzymania uprawnień to musisz zapisać się ponownie na egzamin, ale na kurs już nie musisz. Gdy rozpatrzenie przez sąd twojego przywrócenia prawa jazdy będzie pomyślne i dostaniesz ważny dokument, to wtedy możesz umówić się na montaż AUTOWATCHa. Wtedy możesz udać się do swojego DEALERa by poinformować go o tym że możesz zamontować blokadę w swoim samochodzie. Do wyboru masz zakup albo dzierżawę takiej blokady alkomatowej. Dzierżawa takiej blokady to jedyne 80 zł. miesięcznie. Montaż takiej blokady kosztuje 500 zł. Kaucja wynosi 1000 zł, jest zwracana po okresie najmu. Twój samochód będzie gotowy w ciągu dwóch dni od dnia umówienia się z dealerem. Wracając do domu od dealera koniecznie musisz podjechać do Stacji Kontroli Pojazdów i dodatkowo musisz przejść badanie techniczne. Taki koszt badanie nie powinien kosztować więcej niż 50 zł. Za każde popełnienie wykroczenia należy się kara, każdemu bez wyjątku, bo to uczy najlepiej.

Wystarczy, że zamontujesz za zgodą sądu alkomat w samochodzie i już możesz jeździć dalej, tylko z rozwaga, bo drugiej takiej szansy nie dostaniesz.

Odzyskanie prawa jazdy jest tylko dla osób, którym zabrali za jazdę po pijaku, nie dotyczy osób którym zabrano za przekroczenie prędkości. Za każdym razem gdy wsiądziesz do samochodu będziesz musiał dmuchać w alkomat jest to obowiązek, bo inaczej bezpowrotnie zabiorą ci tą blokadę. Dmuchać będziesz musiał zawsze gdy tylko silnik przekroczy 30 minut od jego wyłączenia.

Z pewnością ten przepis ucieszy nie jedną osobę, której zabrano prawo jazdy. Tylko czy zmniejszenie kary to był dobry pomysł, gdy z taką łatwością będą skracane kary, to będzie jeszcze więcej wypadków i zabieranych praw jazdy.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl