Connect with us

Published

on

Wcześniej musiałeś czekać aż Ci minie kara, teraz jz nie musisz czekać aż ci minie np. 3 lata, wystarczy że ci mięła polowa kary. wynajem i montaż blokady alkomatowej nie jest droga.

 

W życie wszedł nowy przepis dotyczący odzyskania prawa jazdy.

Odzyskanie prawa jazdy jeszcze nigdy nie było tak proste.

Dużo osób zna problem zabranego prawa jazdy po pijaku, ale ile z tych osób wie, że może to prawo jazdy odzyskać. Możesz odzyskać prawko nawet jeśli okres kary jeszcze nie minął, ale warunkiem jest by minęła połowa wyznaczonej kary. Czyli jeśli zabrano ci na 3 lata to po 1,5 roku możesz się starać, a jeśli zabrano ci dożywotnie to już po 10 latach możesz się starać o jego przywrócenie. Jedynym jego warunkiem jest by złożyć wiosek do sądu o przymocowanie do samochodu alkomatu, alkomat to jedyny warunek by móc dalej jeździć po zmniejszonym odbyciu kary. Jeśli minął i rok od zatrzymania uprawnień to musisz zapisać się ponownie na egzamin, ale na kurs już nie musisz. Gdy rozpatrzenie przez sąd twojego przywrócenia prawa jazdy będzie pomyślne i dostaniesz ważny dokument, to wtedy możesz umówić się na montaż AUTOWATCHa. Wtedy możesz udać się do swojego DEALERa by poinformować go o tym że możesz zamontować blokadę w swoim samochodzie. Do wyboru masz zakup albo dzierżawę takiej blokady alkomatowej. Dzierżawa takiej blokady to jedyne 80 zł. miesięcznie. Montaż takiej blokady kosztuje 500 zł. Kaucja wynosi 1000 zł, jest zwracana po okresie najmu. Twój samochód będzie gotowy w ciągu dwóch dni od dnia umówienia się z dealerem. Wracając do domu od dealera koniecznie musisz podjechać do Stacji Kontroli Pojazdów i dodatkowo musisz przejść badanie techniczne. Taki koszt badanie nie powinien kosztować więcej niż 50 zł. Za każde popełnienie wykroczenia należy się kara, każdemu bez wyjątku, bo to uczy najlepiej.

Wystarczy, że zamontujesz za zgodą sądu alkomat w samochodzie i już możesz jeździć dalej, tylko z rozwaga, bo drugiej takiej szansy nie dostaniesz.

Odzyskanie prawa jazdy jest tylko dla osób, którym zabrali za jazdę po pijaku, nie dotyczy osób którym zabrano za przekroczenie prędkości. Za każdym razem gdy wsiądziesz do samochodu będziesz musiał dmuchać w alkomat jest to obowiązek, bo inaczej bezpowrotnie zabiorą ci tą blokadę. Dmuchać będziesz musiał zawsze gdy tylko silnik przekroczy 30 minut od jego wyłączenia.

Z pewnością ten przepis ucieszy nie jedną osobę, której zabrano prawo jazdy. Tylko czy zmniejszenie kary to był dobry pomysł, gdy z taką łatwością będą skracane kary, to będzie jeszcze więcej wypadków i zabieranych praw jazdy.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl