Co można znaleźć w bibliotece? Przekonała się o tym bibliotekarka z Ciechanowa

Cenne znalezisko, jakiego dokonała bibliotekarka z Ciechanowa. W popularnej książce znalazła kopertę z 8 tysiącami złotych! Dzięki uczciwej kobiecie pieniądze powróciły do właścicielki.

Co można znaleźć w bibliotece? Przekonała się o tym bibliotekarka z Ciechanowa

W bibliotece w książkach można znaleźć różne rzeczy, przez zakładki, rachunki, listy zakupów czy nawet różnego rodzaju dokumentację. Takie znaleziska dla bibliotekarzy nie są niczym dziwnym, jednak bibliotekarka z Ciechanowa szczerze się zdziwiła, kiedy w jednak z książek znalazła kopertę z cenną zawartością. W jej wnętrzu spoczywało 8 tysiącami złotych!

Cenne znalezisko…w Harlequinie

Sprawę opisał serwis biblioteczny „Lustra biblioteki„ – znalezisko wpadło w ręce pani Małgorzaty, która pracuje jako bibliotekarz w Ciechanowie. Bibliotekarka jak co dzień wykonywała swoją pracę i rozkładała oddane książki na odpowiednich półkach. W popularnym „Harlequinie” autorstwa Diany Polmer – „Do dwóch razy sztuka”, odnalazła niecodzienne znalezisko – w oczy rzuciła jej się gruba koperta. Po jej otwarciu pani Małgosia musiała przeżyć prawdziwy szok, ponieważ we wnętrzu koperty spoczywał plik banknotów. W sumie było tego 8 tysięcy złotych.

Uczciwa bibliotekarka zgłosiła znalezisko na Policję

Mimo iż suma w kopercie była znaczna, pani Małgorzata nie wahała się ani chwili i zgłosiła znalezisko na Policję. Nie udało się sprawdzić kto ostatnio pożyczał książkę, ponieważ biblioteka w Ciechanowie pracuje jeszcze w systemie kopertowym. W Bibliotece na tablicy ogłoszeń zawisła kartka informująca o znalezisku, jednak mijały tygodnie, a właściciel zguby wcale się nie odnalazł. Pani Małgorzata powoli traciła nadzieję, że ktokolwiek zgłosi się po cenną kopertę.

W kopercie znajdowały się oszczędności seniorki

W końcu do ciechanowskiej biblioteki zgłosiła się kobieta, która w szczegółowy sposób opisała znalezioną w książce kopertę jak i nominały banknotów, które znajdowały się w jej wnętrzu. Nie było wątpliwości, że to właśnie do niej należała zguba. „Właścicielką okazała się stała czytelniczka biblioteki, która bardzo często wypożycza książki. Od czasu znalezienia pieniędzy była u nas kilkakrotnie, ale dopiero teraz przeczytała kartkę”, mówiła pani Małgorzata. Nie wiadomo w jakich okolicznościach koperta znalazła się w książce, ale seniorka z całą pewnością o niej zapomniała. Całe szczęście, że książka z tak cenną zawartością nie trafiła do innego czytelnika. Uczciwa bibliotekarka i jej zaangażowanie w rozwiązanie sprawy zostały jednak docenione i kobieta otrzymała od swojego zwierzchnictwa w pełni zasłużoną premię.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–