Connect with us

Published

on

Cenne znalezisko, jakiego dokonała bibliotekarka z Ciechanowa. W popularnej książce znalazła kopertę z 8 tysiącami złotych! Dzięki uczciwej kobiecie pieniądze powróciły do właścicielki.

Co można znaleźć w bibliotece? Przekonała się o tym bibliotekarka z Ciechanowa

W bibliotece w książkach można znaleźć różne rzeczy, przez zakładki, rachunki, listy zakupów czy nawet różnego rodzaju dokumentację. Takie znaleziska dla bibliotekarzy nie są niczym dziwnym, jednak bibliotekarka z Ciechanowa szczerze się zdziwiła, kiedy w jednak z książek znalazła kopertę z cenną zawartością. W jej wnętrzu spoczywało 8 tysiącami złotych!

Cenne znalezisko…w Harlequinie

Sprawę opisał serwis biblioteczny „Lustra biblioteki„ – znalezisko wpadło w ręce pani Małgorzaty, która pracuje jako bibliotekarz w Ciechanowie. Bibliotekarka jak co dzień wykonywała swoją pracę i rozkładała oddane książki na odpowiednich półkach. W popularnym „Harlequinie” autorstwa Diany Polmer – „Do dwóch razy sztuka”, odnalazła niecodzienne znalezisko – w oczy rzuciła jej się gruba koperta. Po jej otwarciu pani Małgosia musiała przeżyć prawdziwy szok, ponieważ we wnętrzu koperty spoczywał plik banknotów. W sumie było tego 8 tysięcy złotych.

Uczciwa bibliotekarka zgłosiła znalezisko na Policję

Mimo iż suma w kopercie była znaczna, pani Małgorzata nie wahała się ani chwili i zgłosiła znalezisko na Policję. Nie udało się sprawdzić kto ostatnio pożyczał książkę, ponieważ biblioteka w Ciechanowie pracuje jeszcze w systemie kopertowym. W Bibliotece na tablicy ogłoszeń zawisła kartka informująca o znalezisku, jednak mijały tygodnie, a właściciel zguby wcale się nie odnalazł. Pani Małgorzata powoli traciła nadzieję, że ktokolwiek zgłosi się po cenną kopertę.

W kopercie znajdowały się oszczędności seniorki

W końcu do ciechanowskiej biblioteki zgłosiła się kobieta, która w szczegółowy sposób opisała znalezioną w książce kopertę jak i nominały banknotów, które znajdowały się w jej wnętrzu. Nie było wątpliwości, że to właśnie do niej należała zguba. „Właścicielką okazała się stała czytelniczka biblioteki, która bardzo często wypożycza książki. Od czasu znalezienia pieniędzy była u nas kilkakrotnie, ale dopiero teraz przeczytała kartkę”, mówiła pani Małgorzata. Nie wiadomo w jakich okolicznościach koperta znalazła się w książce, ale seniorka z całą pewnością o niej zapomniała. Całe szczęście, że książka z tak cenną zawartością nie trafiła do innego czytelnika. Uczciwa bibliotekarka i jej zaangażowanie w rozwiązanie sprawy zostały jednak docenione i kobieta otrzymała od swojego zwierzchnictwa w pełni zasłużoną premię.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl