Published

on

Antoni Macierewicz sprowadził do Polski amerykańskich naukowców, aby pomogli podkomisji smoleńskiej. Przedstawione zostały już pierwsze wyniki.

Antoni Macierewicz, po utracie stanowiska ministra, jeszcze poważniej zajął się kwestią katastrofy smoleńskiej. Oprócz powołania specjalnej komisji badającej tą sprawę poprosił także o pomoc Amerykanów, którzy przysłali do Polski swoich specjalistów z National Institute For Aviation Research.

Pięciu ekspertów oraz ponad pół tony sprzętu Antoni Macierewicz ulokował w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Ich głównym zadaniem będzie stworzenie wirtualnego, trójwymiarowego modelu Tu-154M. Do dyspozycji mają nieograniczony dostęp do każdej części bliźniaczego samolotu oraz specjalne skanery. Wyniki ich pracy mają umożliwić podkomisji smoleńskiej rekonstrukcję procesu rozpadu samolotu na tyle szczegółową, aby można było odtworzyć przemieszczanie się jego poszczególnych części. Według Antoniego Macierewicza ma to przysporzyć podkomisji smoleńskiej niezbitych dowodów, że na pokładzie samolotu doszło do wybuchu.

O pierwszych wynikach amerykańskich specjalistów z National Institute For Aviation Research Antoni Macierewicz ochoczo informuje za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów internetowych Twitter.

” National Institute For Aviation Research kontynuuje badania dla podkomisji smoleńskiej i wskazuje na dowody eksplozji w samolocie:
To niemożliwe, by drzwi tupolewa zostały wyrwane z framugi i wbiły się w ziemię, a raczej pod ziemię, bez ogromnej dodatkowej energii. ” – relacjonuje na swoim koncie Antoni Macierewicz.
Takie samo zdanie wyraził dyrektor laboratorium Gerardo Olivares, który osobiście zajmował się analizą różnych wariantów związanych z drzwiami samolotu. Wyraził on głęboką wątpliwość, że sama katastrofa lotnicza mogłaby doprowadzić do tego rodzaju zniszczeń.

Naukowcy, którzy zostali sprowadzeni do Polsku na prośbę Antoniego Macierewicza, na co dzień pracują w National Institute For Aviation Research w Wichita ( Kansas ). Ta instytucja naukowa zajmuje się tworzeniem wirtualnych modeli samolotów oraz symulacji,  które wykorzystuje się w badaniu katastrof lotniczych na całym świecie. Uchodzą za najlepszych specjalistów z tej dziedziny, jak dotąd wyników ich pracy nikt nie zdołał podważyć.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Published

on

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione w Berlinie luksusowe auto marki Maserati Ghibli wartości około 280 tys. zł w Koszalinie. Dzień wcześniej auto zostało skradzione w Berlinie. W związku z tym zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, jeden z nich poszukiwany był do innego postępowania. Obaj zatrzymani są obecnie przedmiotem dalszych czynności.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne