Studia zaoczne – pracuj i kształć się.

Studia zaoczne to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zdobywać wiedzę i pracować zawodowo.

Studia – czas szaleństwa i ostatnie okazje do młodzieńczej beztroski. Akademik czy stancja, nocne imprezy i studenckie jedzenie. Z tym zapewne większości kojarzy się okres zdobywania wyższego wykształcenia. I patrząc na duże studenckie miasta, takie jak Gdańsk, Toruń, Wrocław czy Poznań, nie sposób się z tym nie zgodzić. Młodzi ludzie, którzy pojawiają się na ulicach miast niemal każdego dnia w godzinach nocnych, sprawiają, że odnosimy wrażenie jakby te miasta nigdy nie zasypiały. Wielu powie, że młodzi, to mają prawo. I w sumie prawda. Przyjdzie czas na rodzinę i życie zawodowe, to nie będzie czasu na imprezowanie.

Pojawia się jednak coraz więcej młodych ludzi, którzy nie decydują się na studia dzienne i stricte studenckie życie. Uczelnie, nawet prywatne, oferujące studia w systemie zaocznym przechodzą obecnie oblężenie. Młodzi ludzie, którzy nie czują się na siłach aby studiować dziennie, masowo zapisują się na studia niestacjonarne. Oczywiście studia zaoczne wyglądają zupełnie inaczej niż dzienne, jednak jeśli ktoś chce, to na zaocznych posiądzie równie dużą dawkę wiedzy. Studenci studiów niestacjonarnych to także spora grupa ludzi nieco starszych, pracujących zawodowo, którzy studiują aby rozwijać się i awansować w swoim zakładzie pracy. Zachęcające dla nich jest to, że w wielu przypadkach firma finansuje, całkowicie lub częściowo, koszty takiego kształcenia. Okazja taka kusi, gdyż nie da się ukryć, że studia zaoczne to spory wydatek. Co ciekawe jednak, z punktu widzenia kosztów, bardziej opłaca się studiować zaocznie na uczelniach prywatnych, gdyż uniwersytety czy politechniki każą sobie płacić za studia niestacjonarne nawet o 50% więcej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mamy prywatnych uczelni, które wypuszczają na rynek bardzo wielu dobrych magistrów i inżynierów.

Jak więc widzimy, obecnie jest bardzo dużo możliwości do podjęcia studiów. Z jednej strony, jeśli jesteśmy ambitni, możemy podjąć bezpłatne studia dziennie, a z drugiej, jeśli zależy nam na pracy zawodowej i własnym źródle dochodu, wykształcenie możemy zdobyć w trybie niestacjonarnym, ponosząc przy tym koszty związane z opłatą czesnego. Wybór typu kształcenia zależy tylko od naszych możliwości i predyspozycji.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x