Connect with us

Published

on

Studia zaoczne to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zdobywać wiedzę i pracować zawodowo.

Studia – czas szaleństwa i ostatnie okazje do młodzieńczej beztroski. Akademik czy stancja, nocne imprezy i studenckie jedzenie. Z tym zapewne większości kojarzy się okres zdobywania wyższego wykształcenia. I patrząc na duże studenckie miasta, takie jak Gdańsk, Toruń, Wrocław czy Poznań, nie sposób się z tym nie zgodzić. Młodzi ludzie, którzy pojawiają się na ulicach miast niemal każdego dnia w godzinach nocnych, sprawiają, że odnosimy wrażenie jakby te miasta nigdy nie zasypiały. Wielu powie, że młodzi, to mają prawo. I w sumie prawda. Przyjdzie czas na rodzinę i życie zawodowe, to nie będzie czasu na imprezowanie.

Pojawia się jednak coraz więcej młodych ludzi, którzy nie decydują się na studia dzienne i stricte studenckie życie. Uczelnie, nawet prywatne, oferujące studia w systemie zaocznym przechodzą obecnie oblężenie. Młodzi ludzie, którzy nie czują się na siłach aby studiować dziennie, masowo zapisują się na studia niestacjonarne. Oczywiście studia zaoczne wyglądają zupełnie inaczej niż dzienne, jednak jeśli ktoś chce, to na zaocznych posiądzie równie dużą dawkę wiedzy. Studenci studiów niestacjonarnych to także spora grupa ludzi nieco starszych, pracujących zawodowo, którzy studiują aby rozwijać się i awansować w swoim zakładzie pracy. Zachęcające dla nich jest to, że w wielu przypadkach firma finansuje, całkowicie lub częściowo, koszty takiego kształcenia. Okazja taka kusi, gdyż nie da się ukryć, że studia zaoczne to spory wydatek. Co ciekawe jednak, z punktu widzenia kosztów, bardziej opłaca się studiować zaocznie na uczelniach prywatnych, gdyż uniwersytety czy politechniki każą sobie płacić za studia niestacjonarne nawet o 50% więcej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mamy prywatnych uczelni, które wypuszczają na rynek bardzo wielu dobrych magistrów i inżynierów.

Jak więc widzimy, obecnie jest bardzo dużo możliwości do podjęcia studiów. Z jednej strony, jeśli jesteśmy ambitni, możemy podjąć bezpłatne studia dziennie, a z drugiej, jeśli zależy nam na pracy zawodowej i własnym źródle dochodu, wykształcenie możemy zdobyć w trybie niestacjonarnym, ponosząc przy tym koszty związane z opłatą czesnego. Wybór typu kształcenia zależy tylko od naszych możliwości i predyspozycji.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Poradnik

Wypadek w pracy w UK – czy i ile można uzyskać odszkodowania?

Published

on

Wypadek w pracy w UK – czy i ile można uzyskać odszkodowania?

Wśród zgłaszanych co roku wypadków, duży odsetek stanowią te, do których doszło w miejscu pracy. Jednak Polacy nie zawsze dostają za nie odszkodowanie, chociaż im ono się należy. Istnieje też grupa, która w ogóle się o rekompensatę nie stara. Tymczasem wiedząc, jak postępować po wypadku, można liczyć na wysokie świadczenia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Praca

Pensja minimalna 2020. Ile na rękę?

Published

on

Pensja minimalna 2020. Ile na rękę?

Pensja minimalna w 2020 roku wzrośnie o 350 złotych brutto (o 15,6 procent). Gdy zatem przełoży się na płacę minimalną brutto i netto od 1 stycznia 2020? Poniżej znajdziecie wyliczenia i najistotniejsze dane na fakt „najniższej krajowej” pensji oraz najniższej godzinowej stawki.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Bezrobocie w Polsce z podziałem na województwa

Published

on

Bezrobocie w Polsce z podziałem na województwa

ak powszechnie wiadomo, bezrobocie w Polsce zostało w ostatnich latach znacznie ograniczone, choć jeszcze niedawno mało kto wierzył w sytuację jaką mamy obecnie. W 2004 roku w miesiącach zimowych notowano ponad dwudziestoprocentowe bezrobocie, natomiast jeszcze pięć lat ten wskaźnik wynosił kilkanaście procent. Obecnie jest zdecydowanie lepiej na rynku pracy w Polsce. Dane GUS na okres kwietnia 2019 roku podają, że w tym miesiącu pozostawało 5,6 % osób.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl