Connect with us

Published

on

Policjant bohater nawet nie będąc na służbie. Policjant Trzebiatowskiego Komisariatu Policji nie będący w chwili zdarzenia w pracy schwytał złodzieja.

35-latek , który był podejrzany o dokonanie licznych włamań do mieszkań na obszarze gminy Trzebiatów  zatrzymano przez funkcjonariusza Policji nie będącego w tym momencie na służbie mundurowej trzebiatowskiego Komisariatu Policji. mężczyznie zostały postanowione już także zarzuty. Włamanie do mieszkalnego domu na terenie gminy Trzebiatów poinformowali służby porządkowe sami pokrzywdzeni, których dom został napadnięty. Mężczyzna zebrał liczny drogo cenny łup takiego pokroju jak biżuteria wyprodukowana ze złota i srebra czy też elektroniczny sprzęt RTV/AGD.

Następnego poranka tuż po zaistniałym incydencie w trakcie odbywający urlop od służby mundurowej policjant z Komisariatu Policji w Trzebiatowie jadąc ulicą swoim samochodem swymi oczyma ujrzał 35-letniego mieszkańca gminy Trzebiatów, znanego mundurowym z wielu wcześniejszych przestępstw takich jak  między innymi rozmaite  kradzieże i włamania. Trzebiatanin niósł w foliowych reklamówkach , które były wypchane w każdym miejscu po same brzegi. Funkcjonariusz od razu zaczął coś podejrzewać.

Mężczyzna odznaczał się wyjątkowo nerwowym zachowaniem, którego  przyczynę pracownik Komisariatu Policji postanowił sprawdzić na własną rękę mimo faktu, iż nie był na służbie.Po tym gdy zatrzymał mężczyzne i rozpoczął z nim dialog po chwili pytając co kryje się w jego torbach foliowych.35-latek niechętnie jednak okazał zawartość foliówek bezmyślnie i głupio tłumacząc domniemane okoliczności podczas, których został posiadaczem tych przedmiotów.

 

Po identyfikacji przedmiotów wyszło na jaw, że pochodzą one z pobliskiego włamania. Po powrocie na służbę i powrotu policjanta do pracy stróż prawa usłyszał, o kolejnym zgłoszonym w gminie włamaniu do jednego z miejscowych domów a rabujący mężczyzna miał ze sobą ukradzione wartościowe rzeczy.

Niedługi czas po tym, gdy policjant pokojarzył wszystkie fakty 35-latek, został zatrzymany i postawiono mu zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna niczemu nie zaprzeczał i przyznał się, że jest winien zarzucanego mu czynu.

Wszystko za sprawą czujnego policjanta, który nawet na urlopie „jest w pracy” dzięki jego zaangażowaniu w całą sytuacje, mężczyźnie kolejny z wybryków „nie uszedł na sucho”

Przestępca usłyszał także zarzuty dokonania kradzieży wyrobów tytoniowych i alkoholowych z jednego ze sklepów na terenie Trzebiatowa, do której również się przyznał. Do sytuacji doszło w poprzednim roku 2017. Za popełnione wszystkie z udowodnionych mu do tej pory przestępstw mieszkaniec pozornie spokojnej gminie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10-lat.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl