Connect with us

Published

on

Pożar warsztatu samochodowego na warszawskim Mokotowie

W dniu dzisiejszym, tzn. 16 lutego 2017 r. w godzinach porannych na warszawskim Mokotowie stanął w płomieniach warsztat samochodowy. Około godziny 10 rano zauważono ogień na dachu małego pawilonu przy ulicy Racławickiej, nieopodal ulicy Puławskiej. Zgodnie z relacją służb, które stawiły się na miejscu, spaleniu uległ dach warsztatu samochodowego oraz opony znajdujące się w środku pomieszczeń warsztatowych. Zadymienie było bardzo duże, gdyż płonęły materiały sztuczne.

Gęsty słup dymu był widoczny z odległości nawet 3 kilometrów. Policja zablokowała wjazd w ulicę Racławicką od strony Puławskiej, co miało za zadanie ochronę miejsca zdarzenia oraz ułatwienia trudnej akcji gaśniczej strażakom. W interwencji wzięło udział sześć zastępów, w tym podnośnik koszowy, którym strażacy dostali się na dach. Musieli oni zdemontować konstrukcję dachu palącego się budynku.

Opanowywanie pożaru trwało ponad 3 godziny. Dopiero około 14 pożar ugaszono. Jak podaje rzecznik straży pożarnej, nikt na szczęście nie ucierpiał, pomimo iż pożar był dużych rozmiarów, a akcja trudna. Straty są tylko materialne. Nie było również zagrożenia dla sąsiednich obiektów. Działania przetrząsania i dogaszania pogorzeliska zakończono dopiero około godziny 16.

W tej sytuacji na szczęście nikomu się nic nie stało, ale może warto byłoby się zastanowić, czy takie obiekty jak warsztat samochodowy, które zawierają materiały łatwopalne, mają rację bytu w centrum miasta. Sprawę wybuchu pożaru bada policja pod nadzorem prokuratury. Szczegóły śledztwa poznamy wkrótce.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
3 komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
joanna
joanna
4 lat temu

Przykre co się czyta, kolejna katastrofa. Dobrze, że nikomu nic się nie stało, tyle dobrego w tym całym nieszczęściu…

Jasiu
Jasiu
4 lat temu

Przykra sprawa, ciekaw jestem jak doszło do tego pożaru, co było przyczyną? Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Obok mnie też mieści się warsztat, kiedyś był w nim pożar, ale nie na tyle duży, straż przyjechała i po chwili było po sprawie. Tutaj to wyglądało dużo gorzej. Właściciel pewnie załamany. Naprawa będzie kosztowna. Co to warsztatów w centrum miasta – jasne, że mają. Samochody dużo częściej psują się w centrum miasta, a łatwy dostęp do takiego warsztatu to zaoszczędzone pieniądze dla właściciela samochodu i czysty zysk dla właściciela warsztatu.

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Przykre. Ale warsztaty samochodowe w centrum miasta powinny być kontrolowane częściej pod względem bezpieczeństwa p.poż. Są tam materiały łatwopalne a dookoła sklepy bloki. żal Panów pracujących w tym miejscu bo podobno są wysokiej klasy fachowcami.

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl