Pożar warsztatu samochodowego na warszawskim Mokotowie

Pożar warsztatu samochodowego na warszawskim Mokotowie

W dniu dzisiejszym, tzn. 16 lutego 2017 r. w godzinach porannych na warszawskim Mokotowie stanął w płomieniach warsztat samochodowy. Około godziny 10 rano zauważono ogień na dachu małego pawilonu przy ulicy Racławickiej, nieopodal ulicy Puławskiej. Zgodnie z relacją służb, które stawiły się na miejscu, spaleniu uległ dach warsztatu samochodowego oraz opony znajdujące się w środku pomieszczeń warsztatowych. Zadymienie było bardzo duże, gdyż płonęły materiały sztuczne.

Gęsty słup dymu był widoczny z odległości nawet 3 kilometrów. Policja zablokowała wjazd w ulicę Racławicką od strony Puławskiej, co miało za zadanie ochronę miejsca zdarzenia oraz ułatwienia trudnej akcji gaśniczej strażakom. W interwencji wzięło udział sześć zastępów, w tym podnośnik koszowy, którym strażacy dostali się na dach. Musieli oni zdemontować konstrukcję dachu palącego się budynku.

Opanowywanie pożaru trwało ponad 3 godziny. Dopiero około 14 pożar ugaszono. Jak podaje rzecznik straży pożarnej, nikt na szczęście nie ucierpiał, pomimo iż pożar był dużych rozmiarów, a akcja trudna. Straty są tylko materialne. Nie było również zagrożenia dla sąsiednich obiektów. Działania przetrząsania i dogaszania pogorzeliska zakończono dopiero około godziny 16.

W tej sytuacji na szczęście nikomu się nic nie stało, ale może warto byłoby się zastanowić, czy takie obiekty jak warsztat samochodowy, które zawierają materiały łatwopalne, mają rację bytu w centrum miasta. Sprawę wybuchu pożaru bada policja pod nadzorem prokuratury. Szczegóły śledztwa poznamy wkrótce.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
joanna
joanna
6 lat temu

Przykre co się czyta, kolejna katastrofa. Dobrze, że nikomu nic się nie stało, tyle dobrego w tym całym nieszczęściu…

Jasiu
Jasiu
6 lat temu

Przykra sprawa, ciekaw jestem jak doszło do tego pożaru, co było przyczyną? Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Obok mnie też mieści się warsztat, kiedyś był w nim pożar, ale nie na tyle duży, straż przyjechała i po chwili było po sprawie. Tutaj to wyglądało dużo gorzej. Właściciel pewnie załamany. Naprawa będzie kosztowna. Co to warsztatów w centrum miasta – jasne, że mają. Samochody dużo częściej psują się w centrum miasta, a łatwy dostęp do takiego warsztatu to zaoszczędzone pieniądze dla właściciela samochodu i czysty zysk dla właściciela warsztatu.

Krzysztof
Krzysztof
6 lat temu

Przykre. Ale warsztaty samochodowe w centrum miasta powinny być kontrolowane częściej pod względem bezpieczeństwa p.poż. Są tam materiały łatwopalne a dookoła sklepy bloki. żal Panów pracujących w tym miejscu bo podobno są wysokiej klasy fachowcami.

Kategorie
———————————–
3
0
Would love your thoughts, please comment.x